Συνθέσεις των 2C-φαινυλαιθυλαμινών

NarwhalFucker419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Έχει κανείς πληροφορίες σχετικά με τη βρωμινοποίηση του 2C-H με n-βρωμοσουκινιμίδιο; Έχω δει μερικούς ανθρώπους να το αναφέρουν αλλού, αλλά δεν έχω βρει καμία περιγραφή.
 

Raxmil

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ψάχνω κι εγώ γι' αυτό, αλλά δεν μπόρεσα να βρω τις λεπτομερείς πληροφορίες
Αυτό που ξέρω είναι ότι μπορείτε να το κάνετε σε GAA ή DCM αλλά δεν έχω ιδέα για την αναλογία
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Έχω μια αμφιβολία σχετικά με το τελευταίο βήμα της σύνθεσης του 2CB. Λέει "Το μίγμα της αντίδρασης αφέθηκε να επιστρέψει σε θερμοκρασία δωματίου, φιλτράρεται και τα στερεά πλένονται με φειδώ με κρύο οξικό οξύ" μέχρι να μάθω ότι το οξικό οξύ γίνεται στερεό στους 16-17C οπότε τι σημαίνει κρύο οξικό οξύ ακριβώς;
Ευχαριστώ.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Υποθέτω ότι το ψυχρό οξύ σημαίνει θερμοκρασία δωματίου επειδή υπάρχει μια εξήγηση ότι η αντίδραση απελευθερώνει θερμότητα.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Εντάξει εντάξει το σκέφτηκα κι εγώ αυτό αλλά προτίμησα να το επιβεβαιώσω όπως ξέρετε όταν λέμε κρύο συνήθως εννοούμε από καταψύκτη όχι RT χαχαχα αλλά με το οξικό οξύ δεν είναι δυνατόν ;-) ευχαριστώ
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δεν καταλαβαίνω ακριβώς γιατί το πλύσιμο υδροβρωμιούχου αμίνης, είναι αδύνατο να το χρησιμοποιήσω, καίει. Είναι προτιμότερο να καθαριστεί και να πάρουμε το υδροχλωρίδιο και οι απώλειες να είναι λιγότερες, όπως και να αποφύγουμε αμφίβολες προσπάθειες πλύσης της σκόνης από βρώμιο.
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Αντιλαμβάνομαι ότι το εναπομείναν στοιχειακό βρώμιο πρόκειται να εξατμιστεί στον αέρα από το προϊόν, όπως κάθε διαλύτης, οπότε δεν θα απομείνει καμία λογική ποσότητα με την πάροδο του χρόνου. Κάνοντας HCL χωρίς ξήρανση HBr - καλή τύχη για να πάρετε πιο καθαρό προϊόν, γιατί μπορεί να έχετε να αντιμετωπίσετε άλατα βρωμίου στο διάλυμα βρωμίου/ΓΑΑ και το ίδιο το βρώμιο.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Δεν βλέπω κανένα πρόβλημα να χτυπήσετε τα υπολείμματα βρωμίου με θειοθειικό άλας, στη συνέχεια να φέρετε το ph σε αλκαλικό μέσο και να συλλέξετε το λάδι με διαλύτη.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
(R)-(+)-α-μεθυλοβενζυλαμίνη Αριθμός CAS:
3886-69-9 Είναι από τους πνεύμονες; Ή απορροφάται από το στομάχι; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί άμεσα;
(R)-(+)-α-μεθυλοβενζυλαμίνη Αριθμός CAS:
3886-69-9 Προέρχεται από τους πνεύμονες; Ή απορροφάται από το στομάχι; Μπορεί να χρησιμοποιηθεί άμεσα;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Δεν έχει καμία ψυχολογική επίδραση.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Πού μπορεί κανείς να προμηθευτεί το 2,5 διμεθυνιτροστυρένιο
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Συμπύκνωση Henry της 2,5-διμεθοξυβενζαλδεΰδης με νιτρομεθάνιο παρουσία πρωτογενούς αμίνης ως καταλύτη.
 
Top