Nézze meg a hotrod forrólemezemet (képek)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Így nemrég úgy döntöttem, hogy szükségem van egy vákuumdesztillációs készletre. Nos, a 0-ról mindenre szükség van (üvegeszközök, vákuumszivattyú, forró keverőlap, vízszivattyú ect.) Ez több dollárba kerül. Azt kerestem, hogy pénzt takarítok meg, ahol tudtam, és frissíteni, ahogy mentem. Úgy gondoltam, hogy megveszem a legolcsóbb főzőlapot, amely keveri, és vákuum alatt 250 ml-t forral, igaz? TÉVEDÉS!
N2jE8ptgDo

Vettem egy ilyen arányos 250 wattos munkát.
We2Grn9TiP


-30psi alatt végül is alig forralt vizet. Ez nem fog menni. Megfontoltam a lehetőségeimet. Veszek egy újat, egy szilikonszőnyeget a BF-em köré, egy faszén grillgyújtót, néhány tekercselt fűtőhuzalt és valamit, amivel szabályozhatom..... Rob egy főzőlapot. 🤔Kirabolni egy főzőlapot? 🤓🤷 Ez a legolcsóbb útvonal, amiről tudtam, hogy a kutatás után működőképessé tehetem.
Elmentem a Walmartba, és felkaptam egy ilyet 15 dollárért.
PbtDAea6Rs

Aztán lecsupaszítottam.
3S5KibEtB7

Ez a 8 "égő ül a 6" alapon a keverő.
NTcGisVJuB

Rendkívüli vágyat és metet használtam, hogy 2 hüvelykkel lecsökkentsem a szívógépet, hogy illeszkedjen. (És egy gyorsfogantyú rúdszorítót. Csak körbejártam minden pár centiméterenként, és megszorítottam).
Ami a vezetékeket illeti, mindent meghagytam a keverőpulthoz, és mindent kivettem az égőhöz. Volt egy áramköri lap és amikor megmutattam a chipet a Google lencsének. Ez egy tiriszter. Ez 4 amperre és 600 wattra volt méretezve. A tekercses égő 1100 wattos. Nem voltam biztos benne, hogy levágja az áramerősséget, vagy csak azonnal lekapcsol. El kellett mennie, és felállítottam a gombot a mainstays főzőlapról...
LTanC3uhDJ

A tápkábelek a szánalmas biztosíték bemenetéhez és a transzformátor bemenetéhez vannak forrasztva. A termisztor a mainstays-ból teljesen inkluzív, van egy kapcsoló, amely kattog, és egy fém hőérzékeny csík, amely megakadályozza, hogy az egészet a ház leégjen.
AVdKlB6b9L

Az elem felszereléséhez levágtam a lábak tetejét, és a csavarok tartják az alsó lapátot. Ezek az eredeti rögzítőfuratok, a lábak tetejének levágása 1/4" távolságot nyert nekem.
OMuGO1WKAm

Én csak kivágtam a ledes fényt a mainstays (mindkettő) és forrasztottam egyet a keverőben lévő ledre. Ezek a képek csak azért vannak, hogy megmutassák, hogy működnek.
7jvSRgETlK

Ezek a konzolok egy légkondicionálóval érkeztek, és csak fúrtam és csavaroztam őket. A másik oldal a lemez ajka alatt van, így nem láthatja őket, vagy nem szúrja őket. Nem tudom, honnan származik az alumíniumcső, a szemét fiókomban volt. Az elemet UV-gyantával szigetelték a csőből, a csövet pedig UV-gyantával rögzítették a konzolhoz. A gyantát úgy teszteltem, hogy butánlámpával elégettem, és meglepően ellenálló volt. Egyáltalán nem égett vagy olvadt meg. Szintén ezen a képen látható, hogy a keverőmechanizmus mágneseit lehornyoztam, hogy a tekercset tisztázzam. Az idő 99,9% -ában a keverőrúd pontosan a 2 mágnes között marad, így ez nem befolyásolja a működést. Egy másik dolog, amit itt láthat, hogy az égő vörös forró 🔥
A tegnap esti első tesztnél örömmel tapasztaltam, hogy minden működött az első próbálkozásra. Amikor éreztem, hogy felmelegszik, kaptam egy RBF-et, és körülbelül 250 ml vizet tettem bele, hogy teszteljem, milyen gyorsan fog forralni. Körülbelül 1:30-kor a keverés abbamaradt. Azt gondoltam, "dang, a hő ilyen gyorsan átáztatta a motort", de amikor megnéztem, mi történt, az volt, hogy az égő alján lévő alumíniumlemez egészen addig megereszkedett, amíg megállította a keverést. A víz elkezdett forrni, mielőtt le tudtam volna kapcsolni, kb. 2 perc múlva.
Szóval, ott van ez a hotrod 1100 wattos forró keverőlap körülbelül 50 dollárért. Vagy találnom kell egy darab acéldarabot, vagy csak hagyjam el az alumíniumlemezt, de a csavarok tartják az elemet, így nem szükséges, csak gondoltam, hogy megvédi a keverőmotort a hőtől. Van egy pár desztilláció készen áll a mai napra. Figyelni fogok rá, és nem fogom 1/2 teljesítménynél tovább forgatni és kirázni.
Csináld meg. Tartsa nyomva 💪🤜 keverőlemez
 

Attachments

  • 2CUB1ydn3l.jpeg
    2CUB1ydn3l.jpeg
    25.1 KB · Views: 129
  • H71vpn2cVh.jpg
    H71vpn2cVh.jpg
    2 MB · Views: 188

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Itt a frissítés. Néhány perc múlva a tekercs sugárzó hője megolvasztotta a keresztrudat, amelyre a keverőmotor szerelve van. 😂Készítettem egy újat, és egy popcant tömtem a lemez alá hőszigetelőnek, de ez nem működött, és az elektromos szalag megolvadt, és az egyik égőcsatlakozó rövidre zárta az alvázat. A feleségem ott ült, és a vállam fölött nézett, hogy biztos legyen benne, hogy vettem egy újat. 100 dollárért vettem egy nagy, 800 wattos keverő főzőlapot.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Véleményem szerint: bu: egy olcsó magnetikus keverő és hagyja a Szondát a fürdőjéből. Használjon külső hőmérőt. Vettem egy keverőlemezt keverővel mindössze ~ 70 €-ért, és 320°C-on keresztül megy önmegállítás nélkül.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ma nagyon sok olyat láttam, amelyik 100°C-nál kiesett. Nem értem, hogyan lehet bárki bármit is kapni ennél a hőmérsékletnél. Örömmel láttam, hogy a claison adapter megoldotta a bump problémáimat. Nem csak a kondenzátor körülbelül 3 hüvelykkel távolabb van a forrásban lévő lombiktól, de egy bumpnak el kellene fordulnia azt a sarkot, ami nem fog megtörténni, mert több hüvelykkel egyenesen felfelé tud menni
 
Top