MDP2P-ről MDMA-ra metilamin nélkül (az internetről másolva)

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Kinek van egyáltalán szüksége metilaminra?
Szerző: Ritter, szerkesztette a professzor, Dedikált Eleusis
Megjelent a Total Synthesis II-ben a Strike

Az alábbi eljárás az MDMA kémia területén az egyik legnagyobb előrelépésnek bizonyulhat az MDP2P előállítására szolgáló Wacker-oxidációs eljárás tökéletesítése és elterjesztése óta. Ez a reakció egy olyan közzétett eljáráson alapul, amely eddig valahogy elkerülte a földalatti kémia felfedezését. A metilamin többé nem jelent akadályt az MDMA előállítására szolgáló alumínium-amalgám reduktív alkilezési módszerben, mivel ez az eljárás az MDP2P-nek a nagyon gyakori nitrometánból MDMA-vá történő reduktív alkilezése során in situ állítja elő ezt a beszerezhetetlen és szeszélyesen előállítható anyagot. A nitrometán a legegyszerűbb redukció során metilamint képez, tehát miért ne lehetne a metilamint az MDMA előállításával egyidejűleg előállítani, ahelyett, hogy külön-külön kellene előállítani?

A nitrometán nagyon gyakori anyag. Csak menj le a helyi drag stripre, és vegyél egy-két gallonnyit, amivel doppingolhatod a nagy teljesítményű autód üzemanyagát. RC modell üzemanyagokban is kapható akár 40%-os tisztaságban. Egyszerűen csak desztillálja ki a nitrometánt (bp 101°C) a modell üzemanyagkeverékből, és máris készen áll. Ha az üzemanyag-formulában metanol is van, némelyik a nitrometánnal együtt azeotrop módon átdesztillálódik, ami kissé csökkenti a forráspontját, de ez nem jelent problémát.

Szóval, hogyan működik ez az egész dolog? Olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. A nitrometán és az MDP2P alkoholos oldatát alkoholba merített amalgám alumínium tömegébe csepegtetik, amely először a nitrometánt metilaminná redukálja, lehetővé téve az amin és a keton Schiff-bázisának kialakulását, amely tovább redukálódik a kívánt MDMA-vá.
Állítson fel egy 2 literes két- vagy háromnyakú lombikot egy hozzáadási tölcsérrel és egy visszafolyási hűtővel, és lássa el hőforrással. Itt nincs szükség sok hőre, így a büféasztalon lévő vízfürdőtől kezdve a fűtőköpenyig bármi megfelel. Töltsön a lombikba 55 gramm egy hüvelykes négyzet alakú alumíniumfóliát. Itt egy fontos témával kell foglalkozni, amelyet korábban zavarba ejtően elhanyagoltak - a fólia megfelelő típusa és vastagsága. Az alumínium-amalgám redukciókkal az a probléma, hogy a reakciósebességük három fő tényezőtől függ, és attól függően, hogy hogyan játszunk ezekkel a tényezőkkel, vagy teljes kudarcot vagy robbanást kapunk, vagy ami még jobb, ha követjük ezt a tanácsot, tökéletes hozamot! Ezek a tényezők az említett fólia típusa, a HgCl2 oldat által a keton és az amin reakcióba lépése előtt megengedett amalgámosodás mértéke, és végül a hőmérséklet, amelyen a reakció lefut. A vastag fólia hajlamos lassan, alacsony hőmérsékleten reagálni, a nagyon vékony fólia, mint például az általános élelmiszeripari alumíniumfólia, hajlamos olyan gyorsan és exotermikusan reagálni, hogy szó szerint összeszarja magát! Az alumínium, amely a legjobb eredményeket hozta, széles körben elérhető az ipari biológiai közösség számára 4" x 4" vastagságú, .04 mm vastagságú lapok formájában, amelyeket egy selyempapírral szépen elkülönítettek egymástól. Lombikok és hasonlók lezárására használják, mielőtt autoklávozásra kerülnének. Aki ezt nem tudja beszerezni, ne aggódjon. A Heavy Duty Reynolds Wrap jól működik, csak a reakciósebességre kell jobban odafigyelni. Mások sikerről számoltak be feldarabolt piteformák használatával. A fő ötlet az, hogy ne használjon igazán vékony fóliát.

Töltsön az elválasztó tölcsérbe 50 gramm MDP2P-t és 50 gramm vagy 39 ml nitrometánt 200 ml metanolban feloldva. Egy másik 1 literes edényben adjunk 1,5 g HgCl2-t (higanyklorid) egy liter metanolhoz, és hagyjuk, hogy az összes szilárd anyag feloldódjon. Nagyon óvatosan (a HgCl2 halálosan mérgező!) öntsük a HgCl2 metanolos oldatát a lombikban lévő alumíniumfólia-darabokra, majd álljunk hátra és figyeljük a varázslat kezdetét. Ha az összes fóliát nem fedi be a metanol, csak adjunk hozzá még többet, amíg be nem fedi. Pár perc múlva pezsgés kezdődik, és a reakció beindulhat. Körülbelül 5-10 perc múlva a buborékképződésnek elegendőnek kell lennie, és elkezdheti cseppenként adagolni a nitrometán és az MDP2P metanolos keverékét az elválasztótölcsérből. Az idő előrehaladtával a reakció a forráspontig melegedhet, és az alkohol visszaáramlása bekövetkezik. Ez nem probléma, mivel a metanol 65°C-os forráspontja tökéletes ehhez a reakcióhoz (tudom, hogy sokan nem értenek egyet, de álmodjatok erről, és meglátjátok!) Az adalékolásnak nagyjából egy órát kell igénybe vennie, és az elegyet legalább 4-6 órán át kell hagyni reagálni utána, vagy amíg az összes alumíniumdarab szürke szuszpenzióvá reagál. Itt kell foglalkozni a hőmérséklet szabályozásával. Ha a reakció ideális körülmények között zajlik, akkor pontosan a fent leírtak szerint fog lezajlani. Ha az ideálisnál kevésbé és gyakrabban, akkor a reakció a reakció felénél lassulni kezd, ami külső fűtést igényel a jó reakciósebesség fenntartásához. Ha a Nagyobb Hatalmak valóban ellene vannak, egy újabb gramm HgCl2 metanolos oldat hozzáadása a keverékhez visszarúgja azt.
Most jön a könnyű rész - a termék izolálása. Ennek az új szintézisnek az egyik legvonzóbb tulajdonsága, hogy a szokásos Al/(Hg) aminációs keveréket fáradságos szűréssel kell elválasztani a terméket az elhasznált alumínium-hidroxid iszaptól ezen a ponton. Az alábbiakban ezt a legfrusztrálóbb lépést orvosoljuk, és valószínűleg sokaknak új szemléletet ad az Al/(Hg) redukcióban rejlő lehetőségekről.

Keverjünk össze kb. 1,5 vagy 2 liter 35%-os NaOH-oldatot, és hagyjuk kihűlni. Lassan adjuk hozzá az első reakcióban keletkezett szürke alumíniumgumit a NaOH-oldathoz, és öntsük egy nagy elválasztó tölcsérbe. Két jól elkülöníthető réteg fog megjelenni, miután talán egy órát állt, a felső a termék vöröses alkoholos oldata, az alsó pedig a NaOH/Al(OH)3 szemét. Egyszerűen válasszuk le a szemét alsó rétegét, és dobjuk el. Ne aggódjon, nincs benne termék megkötve, és ne feledje, hogy ebben a visszanyerési folyamatban sehol nincs szükség szűrésre, szemben más szintetizátorokkal! Vegye ki a felső réteget, és párologtassa el a metanolt, hogy elképesztő hozamot adjon a tisztátalan aminból és egy kis vízből. A gátlástalan lelkek, akik nem érnek annyit, mint a súlyuk a szarban, foghatják ezt a terméket és közvetlenül kristályosíthatják, de ezen a ponton egy halálos méreg lappang benne - szolvált higany-sók! Ezek könnyen eltávolíthatók, ha a nyers terméket körülbelül egy liter toluolban feloldjuk, majd egy elválasztótölcsérben több adag vízzel, végül telített NaCl-oldattal átmossuk. Szárítsuk meg a toluolt kb. 50 g vízmentes MgSO4-gyel, amelyet gyógyszertári epsom-sók 400 Fahrenheit-fokos kemencében történő egyórás melegítésével, hűtéssel, majd porítással állítunk elő. Miután egy órát ült, vagy amíg a toluol már nem zavaros, hűtse le a szabadbázis szárított toluololdatát a fagyasztóban, és HCl-gázzal buborékolja el, hogy gyönyörű tiszta MDMA-hidroklorid-kristályokat kapjon. Ha egy kicsit elszíneződtek, akkor acetonos öblítéssel tisztíthatók, hogy makulátlan tisztaságúak legyenek, higanyszennyezés nélkül!
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ezt is megtalálta:

Pmk
Volt egy kis MDP-2-P a fagyasztóban, amit november végén készítettem, és két okból nagyon szerettem volna megszabadulni tőle: Nem akartam, hogy megromoljon, és nagyon nem szerettem, hogy egy List I prekurzor ül a fagyasztóban. Mindig is problémáim voltak az Al/Hg metilaminnal történő előállításával, ezért úgy döntöttem, hogy megpróbálom a nitrometán Al/Hg-ot. Methyl Man büszke volt a nemrég a Hive-on közzétett variációjára, így az ő paramétereit választottam a reakcióhoz.

Azzal kell kezdenem, hogy ez egy gyilkos reakció. Methyl Man büszkesége teljesen jogos. A hozamom fantasztikus volt, és a tisztaság is kiváló. Az egész reakciót, a kristályosítással együtt, egy este alatt végeztem el. A redukció forrón zajlott, de teljesen kontroll alatt volt, könnyen keverhető, gyors és egyszerűen feldolgozható.

Felállítottam egy kétliteres, háromnyakú, lapos aljú lombikot, és az egyik nyakát bedugtam. Elintéztem, hogy a középső lyukba egy közönséges kondenzátor kerüljön. A készüléket a keverőmre/forralólemezemre helyeztem.

Elkezdtem a Reynolds Heavy Duty alumíniumfóliát kb. 1"-os négyzetekre vágni, hogy összesen 27,5 g legyen. Csak fogalmad sincs, hogy mennyi fólia 27,5g, amíg ténylegesen el nem kezded feldarabolni. Ez majdnem fél óráig tarthatott, és komolyan eltompította az ollómat. Egy kis Braun kávédarálóba 5g-os adagokat tettem, és 8-10 másodpercig őröltem a fóliát. A fólia nem igazán "darálódik", hanem ahogy Methyl Man mondja, kis gömböcskékké gömbölyödik. Ez elképesztően jól működött. Lehet, hogy furcsán hangzik, hogy a fóliát egy kávédarálóba tesszük, de ez kétségtelenül áttörés az alumínium Al/Hg előkészítésében.



1. ábra: 5 g fólia 1"-os négyzetekben.
2. ábra: 5g fólia, 8-10 másodpercnyi őrlés után a Braun kávédarálóban.


3. ábra: Közelkép a fóliagolyókról
4. ábra: 27,5 g fólia egy 2000 ml-es laposfenekű lombikban
A fóliagolyókat a lombikba dobtuk.

Ezután 400 mg HgCl2-t feloldottunk 750 ml laboratóriumi minőségű MeOH-ban. Ezalatt 25 g MDP-2-P-t és 20 g ACS nitrometánt kevertünk egy cseppentőtölcsérben egy kevés (valószínűleg kb. 25 mL) MeOH-val. Az MDP-2-P három hónapos volt, és a fagyasztóban tárolták. Eredetileg desztillálták, még mindig jó szaga volt és közepesen világos zöld színű. A cseppentőtölcsért a lombik oldalsó nyakára helyeztük.


ábra: Készülék
Amikor a MeOH készen volt (az összes HgCl2 feloldódott), azt is beleöntöttük a lombikba, és a kondenzátort a helyére tettük. A Methyl Man utasítása szerint kb. percenként 5-10 másodpercig kevertettük. Kevesebb, mint 10 perc múlva gyenge buborékképződés volt látható, az oldat szürke volt, és az alumínium határozottan kevésbé fénylett. Néhány darab elkezdett lebegni.


ábra: Az összeolvadás befejeződött
Jeges vizet kezdtünk áramoltatni a kondenzátoron keresztül. Körülbelül 4 font jeget használtunk 2,5 gallon vízben, egy 5 gallonos festékes vödörben.

A csepegtető tölcsér szelepét kinyitották, hogy a keverék másodpercenként körülbelül egy cseppet csepegjen. Körülbelül percenként 5 másodpercre bekapcsoltam a keverőt. Néhány perc elteltével a lombik elkezdett felmelegedni, és folyamatosan keverni kezdtem. Ekkor a keveréknek nagyon határozott acélkék-szürke színe volt, ahogy a Methyl Man leírja.



7. ábra: A reakció beindulása, t+7 perc
8. ábra: Közeledik a refluxhőmérséklet, t+8 perc
A reakció végül lenyűgöző refluxig melegedett, és a MeOH szinte folyamatosan áramlott a kondenzátorból. A csepegtetés sebességét időnként állítanom kellett (a másodpercenkénti egy csepegtetés túl lassú volt), és 42 perc után befejeztem az addíciót. A reakció csúcspontja alatt nagyon figyeltem, hogy mi történik, de igazából semmit sem kellett tennem azon kívül, hogy az addíció olyan sebességgel halad, hogy az egész 40-45 percig tartson. Minden más magától ment.


9. ábra: A reakció teljes gőzzel folyik, t+15 perc.
Mire néhány milliliter MDP-2-P keverékem maradt, a reakció már kezdett lelassulni, bár még mindig látszott néhány apró alumíniumpehely. Ez pontosan megfelel a Methyl Man utasításainak. A keverék kezdett nagyon viszkózus lenni, ezért még 50-75 ml MeOH-t adtam a kondenzátorba, ami nagyban javított a helyzeten. Ezután egy órát hagytam, hogy a reakció befejeződjön.

Mire visszatértem, a dolgok jelentősen lehűltek, és a keverék többnyire amorf szürke volt, csak a legapróbb fehér foltok keveredtek bele. Egy főzőpohárban 700 ml vizet és 262 g NaOH-t kevertem össze. Amíg ez hűlt, a reakciós lombik tartalmát egy 4000 ml-es főzőpohárba öntöttem. A reakciós lombikban lévő még egy kis (talán 50 mL) MeOH könnyen fellazította a maradék iszapot, és ezt is a főzőpohárba öntöttem. Ezután a NaOH-oldatot az iszappal együtt a 4000 ml-es főzőpohárba öntöttük.



ábra: iszap a főzőpohárban
ábra: iszap NaOH hozzáadása és egy kis keverés után
A főzőpohárba egy 3"-os keverőpálcát tettünk, és alaposan megkevertük. A korábban szürke iszap sötétebbé vált, és a NaOH elkezdett reagálni a maradék alumíniummal, így a főzőpohárban habos, bűzös rendetlenség keletkezett. Kissé felmelegedett, de nem érezhetően. Ezt hagytuk lassan keverni körülbelül egy órán át, mire majdnem minden buborékosodás megszűnt, és a habzás is csökkent.

Mivel nincs egy gigantikus szeptölcsőm, úgy döntöttem, hogy a keveréket közvetlenül a főzőpohárba szívom ki. Ez valójában nagyon jól működik, és talán egyszerűbb, mint a sep tölcsérrel való foglalkozás. 500 ml toluol került a főzőpohárba, és a keverőt néhány percre nagyon magasra kapcsoltam. Ez jól összekeverte a két fázist. A következő kb. 15 perc alatt a toluol szétvált a tetejére.



12. ábra: Buborékképződés, ahogy a NaOH reagál a maradék alumíniummal.
13. ábra: Toluol keverés után, a szétválás nagyrészt befejeződött.
Aggódtam, mert a toluolnak gyakorlatilag nem volt színe. Azt vártam volna, hogy marad némi MDP-2-P, amelynek enyhe színe van, vagy hogy a reakció során keletkező szennyeződések is színt adnak. De ez enyhén tejfehér volt. A toluol nekem kina nehezen beszerezhető, ezért legközelebb inkább xilollal fogok próbálkozni. Gyanítom, hogy ez is jól fog működni.

A toluol nagy részét leöntöttem a tetejéről. Körülbelül 100 ml maradt, mert nehéz volt a toluolt úgy kiszedni, hogy a víz/iszap réteg egy része is ki ne ömlött volna. További 250 ml toluol került a főzőpohárba, és alaposan összekevertük. Ezt a következő extrakciót is leöntöttük, ezúttal az iszapréteg egy részével együtt, és a szeptumtölcsérbe tettük. Valószínűleg nem maradt több, mint kb. 15 mL toluol az iszapon lebegve a főzőpohárban, amikor végeztem. Most már könnyű volt az iszapréteget a szep-tölcsérben lecsöpögtetni, és csak a toluol maradt. Az első toluolos extrakciót ezután hozzáadtam a szep-tölcsérhez.



14. ábra: Az iszap-víz utolsó részének lecsapolása előtt.
15. ábra: Mosás. Mind a toluol, mind a mosás nagyon tiszta, és a rétegek közötti határfelület alig látható a kép 3/4 részén.
A toluol kétszer mosott telített nátrium-hidrogénkarbonáttal, egyszer telített NaCl-lal, egyszer pedig vízzel. Minden mosás elég tiszta volt, és a toluol még tisztábbnak tűnt, mint korábban.

A toluol egy mosott, acetonnal kiöblített, alaposan megszárított, kb. 35 g vízmentes MgSO4 -ot tartalmazó főzőpohárba került. Ezt kb. 25 percig hagytuk állni, és kétszer-háromszor megkevertük spatulával. Ezután egy új (szintén szuperszáraz) főzőpohárba szűrtük, és a szűrőben lévő MgSO4-ot kevés új toluolnal mostuk.

A HCl-gáz előállítására egy szabványos NaCl/H2SO4 generátort állítottunk fel, amelyhez CaCl2-vel (Damp-Rid a Home Depotból) töltött frakcionáló oszlopot használtunk szárítócsőként. A szárítócsőhöz egy porózus üvegkoronggal ellátott gázdiszperziós csövet csatlakoztattunk, és elkezdtük csepegtetni a H2SO4-ot.

A gáz elkezdett kijönni a diszperziós csőből, amelyet a toluolszűrőbe merítettem. Néhány perc elteltével abszolút semmi sem történt, és meg voltam győződve arról, hogy teljesen elbasztam. Aztán itt-ott fehér anyag kezdett megjelenni, és 30 másodpercen belül óriási felhőkből álló, puffadt MDMA HCl-felhők hullottak ki az oldatból. Majdnem összeszartam magam.



16. ábra: Kristályok képződése, ahogy a HCl kilép a gázdiszperziós csőből.
17. ábra: Közeledünk a gázosítás végéhez. A kristályok leülepednek, és vastag réteget képeztek a főzőpohár alján.
Nem javasolnám a gázdiszperziós cső használatát, mivel úgy tűnik, hogy eltömődik a kristályokkal, és komoly ellennyomást generál a HCl-generátorban. Egyszer egy üvegdugó leesett a készülékről, olyan nagy volt a nyomás. Csak használjon üvegcsövet, hogy a HCl-t a toluolba juttassa.

Az oldat annyira zavaros volt, hogy nem tudtam megmondani, hogy több kristály csapódik-e ki, ezért úgy döntöttem, hogy abbahagyom. A főzőpoharat lefedtem és fél órára a fagyasztóba tettem. Amikor kihűlt, vákuummal Buchnerben leszűrtem, majd tükörre téve izzó alatt megszárítottam (a hő miatt) és megmértem. Összesen 8,26 g volt.

Ezután újra beálltam a toluol gázosítására. És láss csodát, ismét masszív kristályok csapódtak ki. A toluol lehűtöttem és leszűrtem, a szűrletet megszárítottam, és újabb 4,72 g-ot kaptam!

Ismét gázosításra állítottam... és csak úgy jön. Adok egy kis időt a kristályoknak, hogy leülepedjenek, és most már tényleg úgy tűnik, hogy nem jön ki több az oldatból. Hűtés, szűrés és szárítás. Ezúttal 6,61 g volt még!

Bár a kristályoknak enyhe (és nagyon kellemes) gyömbérsörszaga volt, úgy döntöttem, hogy nem kristályosítom újra, mert a kristályok vakítóan fényes fehérek és nyilvánvalóan jó tisztaságúak voltak.



18. ábra: A kristályokkal szorosan megtömött Buchner-tölcsér.
19. ábra: 8,26 gramm MDMA HCl, feldarabolva és tükörre szárítva.
Teljes hozam: 19,6 gramm MDMA HCl - 25 gramm ketonból !!!

Biológiai vizsgálat: Korlátlan siker.

Azt kell mondanom, hogy a Methyl Man komoly győzelmet aratott ezzel az eljárással, különösen az amalgám kezelésével. Kitalálta, hogyan lehet könnyen keverni, hogyan lehet a megfelelő sebességgel lefuttatni, és hogyan lehet sokkal könnyebben feldolgozni, mint amit valaha is láttam.

És még metilamint sem kell készíteni!

Ez a Bright Star ketonszintézisről és tisztításról szóló írásával együtt a legegyszerűbb MDMA-szintézist eredményezi, amit a Hive valaha látott.

Hivatkozás: Metil-ember reduktív aminációja
A toluol kétszer mosott telített nátrium-hidrogénkarbonáttal, egyszer telített NaCl-lel, egyszer pedig vízzel. Minden mosás elég tiszta volt, és a toluol még tisztábbnak tűnt, mint korábban.

A toluol egy mosott, acetonnal leöblített, alaposan megszárított főzőpohárba került, amelyben kb. 35 g vízmentes MgSO4 volt. Ezt kb. 25 percig hagytuk állni, és kétszer-háromszor megkevertük spatulával. Ezután egy új (szintén szuperszáraz) főzőpohárba szűrtük, és a szűrőben lévő MgSO4-ot kevés új toluolnal mostuk.

A HCl-gáz előállítására egy szabványos NaCl/H2SO4 generátort állítottunk fel, amelyhez CaCl2-vel (Damp-Rid a Home Depotból) töltött frakcionáló oszlopot használtunk szárítócsőként. A szárítócsőhöz egy porózus üvegkoronggal ellátott gázdiszperziós csövet csatlakoztattunk, és elkezdtük csepegtetni a H2SO4-ot.

A gáz elkezdett kijönni a diszperziós csőből, amelyet a toluolszűrőbe merítettem. Néhány perc elteltével abszolút semmi sem történt, és meg voltam győződve arról, hogy teljesen elbasztam. Aztán itt-ott fehér anyag kezdett megjelenni, és 30 másodpercen belül óriási felhőkből álló, puffadt MDMA HCl-felhők hullottak ki az oldatból. Majdnem összeszartam magam.
Nem javasolnám a gázszóró cső használatát, mivel úgy tűnik, hogy eltömődik a kristályokkal és komoly ellennyomást generál a HCl-generátorban. Egyszer egy üvegdugó leesett a készülékről, olyan nagy volt a nyomás. Csak használjon üvegcsövet, hogy a HCl-t a toluolba juttassa.

Az oldat annyira zavaros volt, hogy nem tudtam megmondani, hogy több kristály csapódik-e ki, ezért úgy döntöttem, hogy abbahagyom. A főzőpoharat lefedtem és fél órára a fagyasztóba tettem. Amikor kihűlt, vákuummal Buchnerben leszűrtem, majd tükörre téve izzó alatt megszárítottam (a hő miatt) és megmértem. Összesen 8,26 g volt.

Ezután újra beálltam a toluol gázosítására. És láss csodát, ismét masszív kristályok csapódtak ki. A toluol lehűtöttem és leszűrtem, a szűrletet megszárítottam, és újabb 4,72 g-ot kaptam!

Ismét gázosításra állítottam... és csak úgy jön. Adok egy kis időt a kristályoknak, hogy leülepedjenek, és most már tényleg úgy tűnik, hogy nem jön ki több az oldatból. Hűtés, szűrés és szárítás. Ezúttal 6,61 g volt még!

Bár a kristályoknak enyhe (és nagyon kellemes) gyömbérsörszaga volt, úgy döntöttem, hogy nem kristályosítom újra, mert a kristályok vakítóan fényes fehérek és nyilvánvalóan jó tisztaságúak voltak.

-HgCl2
-MeOH
-ACS nitrometán
-NaOH
-Beaker
-Cseppentő tölcsér 125ml
-Toluol
-Xilol
-tölcsér
-Telített nátrium-hidrogénkarbonát
-Telített NaCl
-Vízmentes MgSO4
-Spatula
-Visszafolyó kondenzátor
-Nehéz Reynolds fólia
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Meglep, hogy ez nem kapott nagyobb figyelmet.

Látom, hogy olyan sok meth synth teks, hogy szükség van metilamin még senki sem javasolta, hogy ez in situ. keresztül addíció redukciója nitrometán segítségével ugyanazzal az amalgámmal a redukció a keton. Persze, ha ez működik az MDP2P-nél, akkor a P2P-nél is működni fog. Nem tudom, te hogy vagy vele, de az RC üzemanyag sokkal kevesebb baszakodás, mint a metilamin oldat készítése és hozzáadása.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
A Fester könyvében jelent meg, így gondolom, elég híres, de a hátránya, hogy az al/hg-n keresztül kell menni.

Az RC üzemanyagokat jobb, ha használat előtt desztillálják, mert akár 10% olajat is tartalmazhatnak! Nitrometán desztillálásakor ne elektromos vákuumszivattyút használjatok, hanem aspirátort, hogy elkerüljétek a rövidzárlat vagy hasonló okozta robbanásveszélyt !!!
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Tehát a javaslat az, hogy menjen a NaBH4-hez, de sok szerencsét, hogy a világ egyes részein OTC-t kapjon ;)

Nitrometán 99% -os koncentrációban megtalálható, az összes videó ezen az oldalon azt javasolja, hogy metilamint készítsen, és adja hozzá, egyikük sem követi ezt a módszert, és kíváncsi vagyok, hogy ez szokás, vagy valójában valami pragmatikusabb dologról van szó.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
A NaBH4 nem az al/hg egyetlen alternatívája.
sok van belőle.

De általánosságban természetesen igaza van, talán egyszerűbb lenne.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Szívesen látnám ezt az összes tényleges képpel...
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Ezekkel a módszerekkel tettem, és minden szuperül működött
Wickr : monster466

Vannak fotók és videók a szintézisről
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Kérjük, hogy ezeket itt tegye közzé! (Nem wickr)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Egy kis keresgéléssel elérhető ;)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Amit szeretnék látni, az ennek az eljárásnak a P2P-re való adaptálása. A metilamin előzetes előállításának szükségességének megszüntetése a 100g alatti ketonredukcióknál.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Tudja, hogy mit kellene tennie mindenkinek? Kezdjetek el kísérletezni ahelyett, hogy azon gondolkodtok, hogy mi lenne, ha hogyan lenne, ha ... Csak égesd el 🔥 az ujjadat, és egy kagylót megjutalmaznak.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
mennyi apróra vágott alumíniumra lenne szükségem 1 kg pmk főzéséhez? meg kellene szoroznom a felhasznált inputokat?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nem lehet ekkorát skálázni, exoterm és meg fog őrülni, rossz a hozam. valóban használják a metilamin és fenilaceton közötti imin intermedier redukciójára mexikóban és hasonlók, de ehhez néhány nagyságrenddel kevesebb amalgám kell, mivel csak 1 vegyületet redukálsz, ami szintén könnyen redukálódik.
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
hogyan csinálnám ezt a módszert, ha 1 kg-ot kellene készítenem? és ezt szeretném megtudni
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Ezzel a módszerrel 250g-ot szerettem volna főzni, 25g-ot már készítettem ezzel a módszerrel, azt szeretném tudni, hogy ugyanezzel a módszerrel 250g MDP-2-P-t tudnék-e készíteni, és mi lenne a bemenetek aránya?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nem teszed, 50-100g-ig jól skálázódik, ez a módszer nem alkalmas nagy léptékű mérésre. ezt úgy tudod megkerülni, hogy metilamint generálsz alkoholos oldatba, amit az adalékolás előtt és után megmértél, ehhez adtál megfelelő mennyiségű mdp2p + MgSO4 siccumot, kevergetve.Ez lesz az imínium készen áll a friss amalgámban, kivágva mind a MeNH2 generációból származó exotermiát, mind az imínium képződését (ha van ilyen, idk).Ennek következtében sokkal kevesebb amalagámra van szükséged, és meg tudod csinálni a la cartel, easy peasy.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
milyen módszert javasolsz nekem a nagyüzemi barát előállításához?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Még az IBCs tartályokig is skálázódik, de meg kell találnia az arányt, mert egy ponton a hő benne van.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
350, próbáld ki a 400 grammot, meglátod, milyen meleg lesz, gramm 10L-re. Emlékszem, hogy meg kellett töltenem egy zsákot alumíniumfóliával körülbelül 2/3 volt egy 25L/30L fehér vödör fedővel. Ez végül is túl sok volt a fólia, kevesebb kell, de meg kell nézni, hogy mennyivel kevesebb elfelejtettem gramm. 200L hordón, akkor is lehet használni 100 ez nem fog felmenni.
Ha fel akarod fogni a metilamin gőzöket buborékos kaniszterben HCL majd vízben.

10L lett 12L ph 12-vel BMK-val (freebase meth)

A reakció csak akkor megy el, ha szupermarket alu-t használsz, szerezz alu-t a sisha boltokból vagy laborboltokból, ami vastagabb.

Psst cserélje ki a higanyt gáliummal, könnyű visszaalakítani, és minden vegyületet le lehet desztillálni és újra felhasználni, plusz nem mérgező és nagyon könnyen reaktiválható HCL 37 és átkristályosítással.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
A galliumot kloriddá készíti, vagy a nitrát is használható? Láttam néhány cikket ga/al redukciókat. Próbálta ezt valaki? Nagyszerű lenne, ha nem kellene ilyen mérgező füstökkel és aztán a hulladék ártalmatlanításával foglalkozni.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Hagyja, hogy a gallium reagáljon HCL-lel (vizes oldatban). A gallium eltűnése azt jelenti, hogy kloriddá alakul.
Majd fagyassza ki esetleg acetonnal az esetleges szennyeződések miatt, vagy forralja szárazra.
 
Top