Szóval vettem egy vákuumkamrát...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
A heptán 92°C-on, a kloroform pedig 61°C-on forr, így az 50/50 arányú keverék 77°C-on forrna, ami 15°-kal kevesebb, mint a heptán önmagában. -1 barr a defacto tökéletes vákuum. Egy forgólapátos szivattyú csak -0,95 barr-t tud elérni, az utolsó kb. 30 torrr az, ahol az igazi akció történik. Nem hiszem, hogy a szivattyú pár másodpercig történő lekapcsolt működtetése sok szénhidrogént szabadít fel. Az olaj maga valószínűleg szénhidrogén a legtöbb.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áh oké. Értem - ez egybevág a tanáccsal, hogy a kamrát enyhe hőforrásra vagy annak közelébe helyezzük (én csak a fűtőköpenyem tetejére helyeztem, és a termoelemet közéjük tettem, és 50c-re állítottam - majd olyan nagy vákuumot húztam, amennyire csak tudtam.
Hogy őszinte legyek, nem vagyok biztos benne, hogy ez a mérőműszer valóban elég magasra megy ahhoz, hogy regisztrálja a vákuumot a legmagasabb értéken, mert elég gyorsan kiugrik, de úgy találtam, hogy ha a szivattyút egy ideig tovább hagytam, miután kiugrott, az utolsó szakaszokban jelentősen több buborékot kaptam.
Im közeledik, az biztos....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bizonyára minden negatív nyomást - számokban mérnek? Ez az, ami MINDIG összezavar engem.
Itt van a nyomásmérő a vákuumkamrám tetején - amit vízmentes MgSO4 réteggel töltöttem meg, és csak vákuumot húztam, és egész nap hagytam (feltöltve - vagy lefelé 🤔) a vákuumot, amikor a nyomásmérő elkezdett visszamenni a 0 felé. Nagyon lassan, bevallom.
ACNX8LI6Kp

De hogy igazságos legyek, ma reggel felébredtem, hogy megnézzem a kádat, amiről azt hittem, hogy működni fog (a kép, amit fentebb írtam kb. 5x véletlenül!)
Találtam egy viaszos, főleg fehér, de mindig enyhén sárga, kaparható anyagot! Whoop whoop - ez egy olyan szintetizátor, amellyel már közel 6 hónapja a legjobban próbálkozom.
GRANTED - 6 hónappal ezelőtt FUCK ALL tudtam a kémiáról, eltekintve attól, amit a GCSE kémiában tanultam (ahol a tanár egyszer vákuumot húzott - és most 30 évvel később, f tudja, miért!) és néhány alapelvet, amit a DMT kivonásakor tanultam. Ez volt az egész oka annak, hogy érdeklődni kezdtem a szerves kémia iránt, de OMG milyen abszolút agytörő volt ez!!!!.

Bumm -
G42uSwAFrp


Oké - most már újraxxelni kell a maradék olajat az előző lépésből 🙄

Köszönöm SOKKAL köszönöm az összes igazán hasznos válaszát!!!! Az egész út mentén, a fura ember, itt és ott adtak nekem tippeket - különösen a nem savas körülmények között történő elvégzésével kapcsolatban, standard borohidrid és nem STAB használatával.

A következő, hogy csinálok egy videót, azt hiszem.....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tényleg nem tudom elmondani, mennyire örülök, hogy ezt megcsináltam, NINCS tudományos ismeretem - az alapvető középiskolai kémiai ismereteken kívül (amire NEM figyeltem oda, és a "buta gyerekek" csoportjába tartoztam - nem lehetett, hogy egyszerűen nem érdekelt minket!) És még relevánsabb információ a kéregkivonatok sokszor történő elvégzéséből, DE úgy találtam, hogy teljesen másként kellett gondolnom rá, és még azokon a részeken is, ahol azt hittem, hogy először össze tudom hasonlítani, tényleg nem tudtam - a legközelebbi dolog a kivonáshoz az utolsó előtti lépés, ahol a szintézis azt mondta nekem, hogy egyszerűen elpárologtatom az összes hexánt, de megváltoztattam, hogy fagyasztásos csapadékot csináljak, mivel tudtam, hogy ez egy szénhidrogén, tudtam, hogy a naftát egy csomó különböző nem specifikus szénhidrogén, és 2+2-t tettem össze.
Tényleg egyszerűbb volt számomra, hogy csak tudtam, hogy ez egy TELJESEN különálló folyamat...

Ha visszamennék az időben - vagy ha ezt olvasod, és azt gondolod, hogy olcsóbb lenne egy egész laboratóriumot felállítani és a semmiből szintetizálni a DMT-t, hogy eladhasd - vagy akár lenyeld, biztosíthatlak, hogy nem az. Azt mondtam az egész úton, hogy nem ezért csinálom ezt... ez egy személyes tudáskeresés.

Azt is el tudnám képzelni, hogy a legtöbb ember, aki megpróbálná ezt megtenni, szabadidejében tenné, talán egy laborban, ahol dolgozik, vagy vegyészhallgató vagy akár posztgraduális hallgató, és egy kis extra "munkát" végez az oldalon - ez lehet, hogy olcsóbb, de a semmiből kezdeni? Nem...ne fáradjon, legalábbis nem az első szintézishez.

Ha TÉNYLEG fáradoztam volna, hogy összehasonlítsam a DMT szerkezetét valami olyasmivel, mint a meszkalin - valószínűleg láttam volna, hogy a meszkalin egyszerűbb molekula, néhány pszichedelikus amfetamin is érdekes lenne - ezért is habozom használni a kis mennyiségű nitroetánt, amivel rendelkezem, standard r-amfetát készítve.

Aaaanyway - szándékomban áll kipróbálni ezt nagyobb léptékben, de szeretném látni, hogy az eredeti olajból az ezt megelőző lépésből még többet tudok-e kihozni....

Ez nem olyan elegáns kémia, mint az indol útvonal, azt mondanám, de sokkal könnyebb, és érdekelne, hogy megnézzem, ha STAB nyilvánvalóan savas körülmények között csinálja, könnyebbé tenné-e a kristályosítást a végén, mert ez a bit egy abszolút labdafájdalom volt!

Ne feledje, hogy nem rendelkezik megfelelő laboratóriumi minőségű exszikkátorral, valószínűleg lelassított engem, valamint nem tudta a különbséget a vákuumos exszikkátor és a vákuumkamra között! Szóval az utolsó kicsit bodge egy kicsit azzal, hogy nem húztam olyan erős vákuumot, mint amilyet szerettem volna, DE a kandalló tetejére ültettem 50c-nél....it működött, és ahogy ma reggel láthatod, végre megmaradt a viaszos, kaparható anyag az alján és a kristályok, amelyek a fagyasztóból képződtek a széle körül.
Legközelebb én is megpróbálnék kristályosító edényt használni a főzőpohár helyett, és arra is ügyelnék, hogy meleg olajfürdőből is csináljam, csak tényleg lassítsam le a hűtési folyamatot, amennyire csak lehet.
Ó, és még több bloomin heptán!!! Én n-heptánt használtam, mivel ez volt minden, amit találtam, de ma többet tanulva a heptánról, most már értem, hogy néhány más ilyen természetű szintézis, amit láttam, miért használ például 1,2-hexánt, ami valójában a heptán egy fajtája.

Gah - 😣 ez tényleg, minél többet tanulok, annál kevésbé úgy tűnik, hogy tudom!!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nem nem. Heptán, 5. Hex=6 A heptánnak 5 szénatomja van, és ha ciklikus, akkor úgy néz ki, mint a home plate. A hexánnak 6 szénatomja van, és a ciklohexán olyan alakú, mint egy stoptábla. Még sosem láttam, hogy egy cikloalkán felvett volna egy szenet és hozzáadtak volna egy oldalt. Szerintem egy gyűrűnyitással meg lehet csinálni, de nem hiszem, hogy spontán látnád, hogy ezt megteszi.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, oké, hogy őszinte legyek, ez csak az volt, amit a Wikipédián olvastam, mivel kíváncsi voltam, mi az n-heptán, és ha ez volt az, ami miatt problémáim voltak. Nézz meg néhány más izomer nevet...ezért voltam zavarban, ahogy mondod...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Tehát az ön mérőszáma. Az alján megmondja, hogy milyen mértékegységben mér. A belső jelek a Barr. 1 Barr= 14,7psi, 760 torr, 29 INCHES OF HG (higany). Ezek a számok mindegyike 1. 1 atmoszféra. A tengerszinten mért légnyomás. Ha teljesen ki tudná húzni a nyomásmérőt, akkor tökéletes vákuumot kapna. Mint mondtam, egy egyfokozatú forgószárnyasnak -0,8-0,9 Barr, 28" higany vagy kicsit több mint 700 torr értéket kell elérnie.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mindennek van értelme igen....


Tényleg nem tudom elmondani, mennyire örülök, hogy ezt megcsináltam, NINCS tudományos ismeretem - az alapvető második iskolai kémiai ismereteken kívül (amire NEM figyeltem oda, és a "buta gyerekek csoportjába tartoztam - nem lehetett, hogy csak nem érdekelt minket!). És még relevánsabb információ a kéregkivonatok sokszor történő elvégzéséből, DE úgy találtam, hogy teljesen másként kellett gondolnom rá, és még azokon a részeken is, ahol azt hittem, hogy először össze tudom hasonlítani, valójában nem tudtam - a legközelebbi dolog a kivonáshoz az utolsó előtti lépés, ahol a szintézis azt mondta nekem, hogy egyszerűen elpárologtatom az összes hexánt, de megváltoztattam, hogy fagyasztásos csapadékot csináljak, mivel tudtam, hogy ez egy szénhidrogén, tudtam, hogy a naftát egy csomó különböző nem specifikus szénhidrogén, és 2+2-t tettem össze.
Tényleg egyszerűbb volt számomra, hogy csak tudtam, hogy ez egy TELJESEN különálló folyamat...

Ha visszamennék az időben - vagy ha ezt olvasva arra gondolsz, hogy "ó, olcsóbb lesz egy egész laboratóriumot felállítani és a semmiből szintetizálni a DMT-t, hogy eladjam" - vagy akár lenyelni, biztosíthatlak, hogy nem az. Azt mondtam az egész úton végig, hogy nem ezért csinálom ezt... ez egy személyes tudáskeresés.....

Most - hogyan csatolunk két etilcsoportot a triptaminhoz a metilcsoportok helyett? Metanol helyett etanolban és formaldehid helyett acetaldehiddel végeznénk?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jus) Dietilamin és etil-éter valószínűleg
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Gah, a dietilamin nehezen beszerezhető! Egy nagyon különleges okból... ha van egy egyszerű módja annak, hogy készítsék el, kérem, hogy tudassa velem, de abból, amit iv látott, mert az LSD miatt elég nehéz beszerezni...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tudja valaki, hogy amit azon az n,n-DMT szintézisen a hamiltons show-ban mondanak arról, hogy az STAB jobb redukálója a karboniloknak, mint mondjuk a NaBH4?

Ez azt eredményezné, hogy a feldolgozás kevésbé... hanyag... csak úgy tűnik, hogy az általam használt szintézissel különösen ázott vagy "olajos".

Sikerrel jártam, de azzal a céllal, hogy "javítsak" a nedvességén, miután átraktam egy kisebb szilikon edénybe, a vákuumos exszikkátort a köpenyem tetejére tettem, de kissé túl magasra állítottam a hőfokot, és megolvadt! Haha csak az én szerencsém... most úgy tűnik, nem tudom újra megszilárdítani. Talán eltart egy darabig...nem tudom.
A tegnap készített MgSO4-ot összetörtem és először tapasztaltam, hogy dekompresszióval mindenhova szétfújtam! Hoppá. Tanulság.

Mindenesetre van még 3x olyanom, ami ezúttal a forrástól az olajfürdőben való lehűlésig ment. Egyszerűen csak kell - TÖBB n-heptán, hogy az előző lépésből származó gonoszság sárga olajából egyáltalán bármit is kiszedjek! Lehet, hogy nem elég agresszíven melegítettem vagy kevertem.....

Meglátjuk, ez mind egy 20g triptamin kísérlet, így tudom, hogy mire van szükségem, amikor a másik 450g-ot csinálom!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Talán 20g, vagy 21, hogy igazságos legyek, 500ml metanolban egyszerűen nem volt elég, vagy talán túl sok volt...
A helyzet az, hogy az első próbálkozásnál valóban több sárga színű olajat kaptam, amivel sokkal melegebb lett, mint a másodiknál.
Össze kellett kevernem az olajokat az előző szakaszból, mivel egy üveg branston savanyúságot ejtettem az egyik Erlenmeyer-lombikomra, amelyben benne volt! Tipikus laboratóriumi problémák ay?! Haha
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ha ezúttal sem működik, feladom, és megveszem a 3,4,5-trimetoxi-benzaldehidet, amelyre szükségem van, hogy nitrometán vagy nitroetán segítségével elvégezhessem rajta a Henry-reakciót. Gondoskodtam róla, hogy ez legyen az utolsó dolog, amit ezúttal beszerzek.....
Szemben ezzel; ahol rengeteg triptaminnal ragadtam!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Az, hogy nem akar megszáradni, azt jelenti, hogy nem különösebben tiszta. Milyen színű? Hogyan tisztította meg? Milyen oldószert használtál? Nem olvastam alaposan ezt a szálat, és nem vagyok DMT-ben, és nem olvastam semmilyen szintetizálót, de számomra a legerősebb redukálószer történetesen ingyenes, és már van, és valószínűleg neked is van. Ez a lítium
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, nem, most már rendben van....i csak türelmetlen voltam....csak nem csináltam még saját vízmentes MgSO4-ot akkoriban. Miután alapvetően csak azt csináltam, amit a szintetizátor mondott, jól működött!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yeh, de én LiAlH4-et szeretnék, hogy tisztességes legyek, és nem sok kedvet csinálok hozzá....

Több mint 6 hónapja nem foglalkozom kémiával, úgyhogy egyszerre csak egy lépés, oké?

Néhányan azt mondják, hogy a STAB jó a karbonilok redukálására, szóval érdekelne, hogy kipróbáljam egy másik alkalommal.

Az olaj éppen tiszta volt, és egy viaszos, éppen fehér, kaparható anyaggá száradt, amelynek pontosan olyan szaga van, mint az összes kivont DMT-nek, ami a múltban volt.

A következő, amit érdekelne, hogy meszkalint készítsek, iv lassan megtakarítom a reagenseket egy ideje már. Már csak az aldehidre van szükségem
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ó, és a LiAlH4, amire szükségem van, amit bosszantóan nehéz beszereznem.
Fontolgatom, hogy amalgámot használok - nem mintha még sokat tudnék róla. Csak láttam, hogy valaki használta az md-p2p redukciójára, és határozottan hallottam, hogy az emberek használják a Henry-reakcióhoz, vagy bocsánat, azt kellene mondanom, hogy az md-p2p reduktív aminációjához. Ó, és én most arról beszélek, hogy ezt a meszkalin prekurzorának redukciójára alkalmazzuk - amit a Henry-reakcióval állítanak elő (átmenetileg kiment a fejemből, mert épp egy Madoff-dokumentumot nézek, hehe).

Nagyon sok múlik azon, hogy a szokásos oldalamról honnan szerzem be az olcsó borohidridet - ha van higany (klorid?), ne idézz engem - tudom, hogy ez higanyos valami vagy valami más.
Őszintén szólva, sokkal egyszerűbb lenne, ha találnék valakit, aki eladna nekem 50 g LAH-t vagy valamennyit.
Nem kell sok, hogy igazságos legyek, mivel nem igazán szoktam eladni, egyszerűen csak érdekel, hogy a lehető legjobban kiiktassam a közvetítőt.

A triptaminból származó n,n-DMT-vel kezdtem, mivel egyszerű, és a fa kérge sem lehet különösen fenntartható.
Manapság DMT tollakat és szarokat látok a kannabisz közösségben, és nagyon kétlem, hogy ennek akár 1%-át is szintetizálnák, és nem vagyok benne biztos, hogy miért.....
Többet ér, mint a kokain... a prekurzor könnyen beszerezhető és eléggé nem figyelik - legalábbis ebben az országban és ha egyszer van egy laborod (def a legdrágább része ennek az egyenletnek - ami lehet, hogy része a válaszomnak, de őszintén, szerintem csak könnyebb fákat kivágni...) ó, nos. Azt hiszem, ez egy eléggé hiánypótló piac még mindig, de egyre többet hallani róla. Amikor először kivontam - csak a pszichonauták tudták egyáltalán, hogy mi ez. Mostanában főleg a tollakat látom, állandóan eladásra.

Mindenesetre - köszönöm az összes segítséget ezzel kapcsolatban srácok... ez tényleg nagyon nagyra értékelem.
 
Top