problemy z amalgamacją

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Cześć wszystkim,

Mam problem z amalgamacją Al/Hg. Próbowałem kilka razy i nie wiem co robię źle, a robiłem to na mniejszą skalę (10 ml PMK) - po rozpoczęciu amalgamacji (na co wskazywało tworzenie się małych bąbelków i szarej wody) dodałem metyloaminę i PMK i wygląda na to, że coś się stało - ponieważ temperatura wzrosła do 50 stopni Celsjusza, ale potem utknęła tam przez około godzinę, a następnie ostygła do temperatury pokojowej i cała folia aluminiowa zniknęła

Jakieś przemyślenia?
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
HI,
Problem polega na tym, że najwyraźniej reakcja nie zachodzi i nie jestem pewien dlaczego - reakcja powinna trwać znacznie dłużej i być znacznie gorętsza.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Czy ważysz swoje sole? Jeśli proporcje są prawidłowe, amalgamacja przebiega łagodnie do momentu, gdy całe aluminium unosi się na powierzchni, a następnie zaczyna działać.
Jeśli wszystko tutaj jest w porządku, to może spróbuj tylko raz spłukać. Również możesz być przechłodzony na pierwszy rzut oka rozszerzalności cieplnej. temperatura używanej wody może być nieco zwiększona, jeśli używasz zimna
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trudno jest zrozumieć problem bez obrazków. Uważasz, że reakcja nie zachodzi, ale nie masz na to żadnego dowodu, prawda? Czy przeczytałeś mój post? Musisz zagotować mieszaninę reakcyjną po samonagrzaniu.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1


Tak, ważę folię aluminiową i rtęć (w moim przypadku mam dichlorek rtęci). Nie sądzę, aby amalgamacja była zbyt gwałtowna i myślę, że mam odpowiednie proporcje - 20 gramów folii aluminiowej i 0,1 grama HgCl2, ale spróbuję ponownie z cieplejszą wodą i jednym płukaniem.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Przeczytałem twój post, ale dotyczy on syntezy metamfetaminy, a ja potrzebuję syntezy MDMA, ale następnym razem spróbuję zagotować moją mieszaninę reakcyjną
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
potrzebujesz około 0.1g / 12g ish alu
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Spróbowałem więc ponownie kilka razy i myślę, że amalgamacja zadziałała dobrze, ale potem wyekstrahowałem mieszaninę reakcyjną za pomocą NaOH i izopropanolu - i próbowałem odparować izopropanol pod próżnią, ale zamiast tego otrzymałem destylację IPA, a kiedy wlałem go do roztworu HCl, nie wyglądał jak olej - rozpuścił się w roztworze HCl (jak widać na zdjęciu).
I nie jestem pewien - wydaje mi się, że wciąż miałem dużo IPA w roztworze i dlatego się rozpuściło.
Więc mam 2 pytania-
1. czy jest inny sposób na odparowanie IPA?
2. czy jest coś, co mogę zrobić, aby uratować to, co mam?
 

Attachments

  • vxynKp8OrA.jpeg
    vxynKp8OrA.jpeg
    169.8 KB · Views: 119

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zwykle można destylować próżniowo lub rotowapować ipa off, może twoja pompa jest zbyt słaba lub szkło zbyt duże, aby mogła prawidłowo przejść. tak czy inaczej, powinieneś wytrącać kroplami z energicznym mieszaniem i uważnie obserwować, kiedy zaczyna się wytrącać bardzo mało z każdą kroplą, sprawdź ph then.Additionally używając aq. HCl jest gonna stump your yields i make side products and color your reaction mass.If masz HCl po prostu idź kupić trochę wybielacza i dessicant i zrób to jak dżentelmeni,
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dlaczego miałoby być inaczej?

Redukcja MDP2P powinna przebiegać tak samo jak P2P, tylko etapy oczyszczania będą się różnić, jednak proces amagam powinien przebiegać tak samo. Sugeruję, abyś zbadał prace Jessego Pinkmansa, które opublikował z rodium i przyjrzał się pracy Rittera nad redukcją MDP2P.
 
Top