Pmk wash proceding dcm wash

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Witam, zastanawiałem się, jak postępować z płukaniem dcm na ketonie i jakie są kroki i proporcje na pmk, aby uczynić go czystszym, i czy można to zrobić w łaźni wodnej?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Jeśli zaczynasz od oleju p-oil, powinieneś przemyć go rozcieńczonym naoh i solanką i powinien być pomarańczowym/czerwonawym przezroczystym płynem. Jeśli chcesz czystszy, polecam destylację próżniową.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Problemem jest nowy olej pmk, kroki są inne, a także cały czas otrzymuję olej podobny do miodu, który jest bezużyteczny.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18


Jeśli zareagowałeś z alkaliami, a następnie HCl, myjesz 5% naoh, a następnie wodą. Będzie wyglądać jak miód...., ponieważ w oleju znajduje się woda.

DCM nie jest konieczny. Możesz uzyskać dość czysty olej z nowego PMK, przemywając go naoh, gdy jest jeszcze gorący. Jest wystarczająco dobry.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Czy możesz napisać dokładne kroki dla mnie próbowałem wszystkiego do tej pory i nadal nie dostaję dobrego oleju, ale raczej jakąś substancję podobną do miodu, ciemnobrązową....
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Powiedzmy, że zaczynam z 50 gramami proszku, jakie są dokładne kroki z jakimi chemikaliami, aby uzyskać dobry olej z nowym pmk stary pmk był jak złoto, ten jest inny
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Więc masz PMK w proszku? lub olej, który zestala się w temperaturze pokojowej? jeśli proszek nie używa etanolu.

Może masz gęsty roztwór, ponieważ dodałeś za dużo HCL? Ile dodałeś? Jaka jest temperatura? Czy otrzymujesz roztwór z separacją, olej jest na dnie?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Cóż, mam nowy pmk, tak, także rodzaj wosku, najpierw zaczynam od zmieszania go w 30 stopniach Celsjusza z etanolem i wodą, po 1 godzinie dodaję kwas dwa razy więcej niż waga proszku, w 75 stopniach Celsjusza trzymam go w ten sposób przez 3 godziny przy znaku 2,5 godziny kolor mieszanki zmienia się, po odparowaniu olej staje się gęsty jak miód, zobacz filmy.
 

Attachments

  • tVwv8042IZ.mp4
    12.3 MB · Views: 0
  • uPRVnqY6M1.mp4
    7.9 MB · Views: 0

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Za dużo kwasu.

Musisz umyć go roztworem naoh i wodą, to go oczyści. Wygląda na to, że nie umyłeś go i dodałeś zbyt dużo kwasu. Nie wiedziałem, że konwersja proszku jest dwuetapowa.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
jaki był twój wynik?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Wydajność wynosiła około 72% masy i tak, nie myłem się po tym, ile kwasu potrzeba i ile wody etanolowej w pierwszej części?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Oraz terminy i stopnie naukowe, jeśli masz sugestie
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myślę, że wystarczy to umyć. Następnym razem użyj mniej hcl... powinieneś był go od razu umyć. Prawdopodobnie masz 10-15% kupy w tym oleju, dlatego jest gęsty. Podczas mycia naoh dostajesz około 2,5 litra ciemnej wody. Wszystko to jest nadal w oleju, jestem pewien, że jest to głównie spowodowane brakiem mycia... wydaje się, że masz rację, ale dodaj tylko tyle hcl do reakcji i od razu umyj. Jeśli olej nie sepi i jest rozpuszczony w etanolu lub czymś takim, to nie wiem, chyba podgrzej i zamieszaj, aby oddestylować etanol, a następnie zrób mycie.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Dzień dobry, mój przyjaciel zrobił tak, jak powiedziałeś, użyłem połowy równej ilości hcl z proszkiem na wadze teraz i umyłem go roztworem naoh 5%, woda zabrudziła się bezpośrednio czerwonawo patrz zdjęcie, po tym zrobiłem mycie wodą, olej stał się cienki, jak powiedziałeś, jest po prostu za dużo śmieci w nowym proszku, myślę, że wydajność jest jak 65% na wadze Chińczycy sprzedają go jak 75% wydajności :))) w czasie, którego jeszcze nie wiem, zrobiłem 1.5 godzin zmydlania i 3 godziny mieszania z kwasem w 75 stopniach C. Tylko olej wychodzi ciemny, czy to z powodu nowego proszku?
 

Attachments

  • LScVeYE8tu.jpg
    LScVeYE8tu.jpg
    1.2 MB · Views: 382
  • Z8jyaNOBlX.jpg
    Z8jyaNOBlX.jpg
    1.6 MB · Views: 373

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myślę, że każda kolejna konwersja będzie coraz lepsza. Za pierwszym razem otrzymywałem ciemne rzeczy, ale teraz otrzymuję jasny olej, bardziej brązowy/żółty lub podobny do miodu. Jasny.

BTW, nie wiem zbyt wiele o proszku, staram się tylko pomóc


Do prania trzeba użyć sporo wody Naoh. A także musisz odhyrdać olej, wtedy stanie się klarowny.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Olej zwykle wychodzi ciemny i wymaga destylacji VAC, to standardowa rzecz, naprawdę chcesz, aby twój keton był najwyższej czystości, ponieważ zanieczyszczenia mogą zepsuć syntezę i dramatycznie wpłynąć na drożdże, ale myślę, że dzięki praktyce z pmk powinieneś być w stanie obejść się bez destylacji VAC, po prostu poćwicz oczyszczanie.

Jeśli twój nowy yeild to ten sam olej, który pokazałeś w poprzednim poście, możesz nie być w stanie oczyścić tego oleju tak łatwo.... O wiele łatwiej jest, gdy jest jeszcze gorący bezpośrednio po konwersji IMO.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Tak, zrobiłem tylko jedno pranie naoh, ale nie wiem, jak to wyjdzie z 2 praniami i ile prania używasz normalnie, powiedzmy na 50gr oleju, ile prania i jak mówisz tak bez destylacji próżniowej jest ciemno, a później, gdy próbujesz go wyczyścić po ostygnięciu, prawie niemożliwe do wyczyszczenia, jak mówisz. wydajność jest również niska, coś jak 50% oleju, który z niego wydostajesz, starszy pmk był jak 58-60% oleju.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
A ile alkaliów i kwasów używasz? I czy masz odpowiednie czasy i temperaturę, co jest najlepsze?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1eq NaOH i nadmiar kwasu. 80*C w przybliżeniu do wrzenia z kwasem, z alkaliami, reakcję najlepiej przeprowadzić w temperaturze pokojowej i dłużej. Zwykle 75-85% olejów. Etap zmydlania - trzeba wziąć odpowiednik wodorotlenku sodu, zrobić z niego roztwór i schłodzić. Dodać do glicynianu i pozostawić na noc mieszając.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Dla kwasu - jeśli jest papierek wskaźnikowy (pH-metr), kontroluj za jego pomocą pH (<= 3)
 
Top