Pmk wash proceding dcm wash

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Jest to trudniejsze, ponieważ pozwalasz mu siedzieć z garścią zanieczyszczeń rxn i jestem pewien, że powoduje to pewne uszkodzenia.

Zaleca się mieszanie przez noc, ale należy wypróbować różne czasy, aby zobaczyć, co działa najlepiej. Znowu nie wiem, co z proszkiem.
 

Attachments

  • uM7lBSoW0U.jpg
    uM7lBSoW0U.jpg
    322.2 KB · Views: 420
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
To jest wosk, który chyba wychodzi jasny, tak, jeśli mieszasz go w temperaturze pokojowej, a nie gorącej, gdy jest gorący, kolor zmienia się dość znacznie, a etap zakwaszania również się różni, jaka była twoja wydajność? Również jak 50%, jak sądzę, w oparciu o olej, więc 100 gramów wosku daje 50 ml oleju.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Zakładam, że proszek powinien wyjść czystszy. Olej zwykle wychodzi bardzo ciemny z wosku, ale z czasem metoda uległa poprawie i teraz ma czystsze wyniki, głównie dzięki procedurze mycia. Wydajność wynosi około 60%, ale może być wyższa.


Proszę o dokładne omówienie procesu dla pierwszego rxn.

Czy możesz opublikować wideo z nowym wynikiem?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Umyłem go 3 razy, nie robi się jaśniejszy, patrz zdjęcie, wypróbowałem wszystkie możliwości, nie destylowałem go próżniowo, moja wydajność wynosi 60% masy po 50 gramach proszku, moja końcowa waga to 30 gramów, próbowałem tego 4 razy, teraz wydajność nie rośnie, myślę, że ten nowy proszek jest znacznie gorszej jakości w porównaniu do pmk z zeszłego roku, który zawsze wychodził złoty, reakcja jest w porządku, ale po chwili olej staje się ciemniejszy i ciemniejszy, ile noah używasz na początku? i ile kwasu 37% na wagę wosku / proszku? Dodaję zdjęcie z ekstrakcją wosku po prawej stronie proszku po lewej, utrzymywałem temperaturę około 78-80 stopni.
 

Attachments

  • OA2PMs4Hcb.jpg
    OA2PMs4Hcb.jpg
    1.1 MB · Views: 418
  • 8ORMZckYhw.jpg
    8ORMZckYhw.jpg
    146.2 KB · Views: 452
  • AqvjeCG4us.mp4
    5.1 MB · Views: 0
  • rsHnlG1wBA.mp4
    2.4 MB · Views: 0
  • l3PJy8aX1N.mp4
    3 MB · Views: 0

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Obiecuję, że to zrobiłem... ale ten sam wynik... ten brązowy brudny olej .... co robię źle?
więc... wygląda na to, że mam ten sam problem, co wiele osób... nowy ETHYL GLY jest trudny do uzyskania odpowiednich wyników... mam ten sam problem, co inne posty tutaj, ten brązowy gęsty olej, który wygląda na bardzo brudny... przepis, którego przestrzegałem:

-zmieszać 1,4 litra wody z 240 g NaOH i 1 kg etyloglinu w temperaturze 80º przez godzinę.
- dodać 650 g HCL w temperaturze 80º, mieszać również przez godzinę (czy nie za dużo HCL?)
-następnie separator
-następnie płukanie solanką + płukanie wodą 2 razy
-separator
-następnie destylacja próżniowa (jeszcze nie zrobiona, ponieważ nie byłem pewien, czy wszystko jest w porządku)
-następnie separator, aby usunąć kwasowość (dlaczego...już zrobiłem solankę.... nie wiem)
-potem znowu 500 ml wody i separator
-destylacja próżniowa, aż cała woda zniknie
-voila
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ile HCL należy użyć?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Czy mógłbyś podzielić się swoją metodą na wosk? Będzie to bardzo mile widziane. Z góry dzięki
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ci, którzy uzyskują ciemny olej, powinni wypróbować etap z alkaliami w temperaturze 20*C i w ciągu 12 godzin lub dłużej.
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum.
Miałem podobny problem.
Po hydrolizie glicynianu PMK cas: 13605-48-6 przez półtorej godziny z HCL w temperaturze 80 stopni C, oddzieliłem olej od wody w lejku separacyjnym, a następnie oczyściłem z resztek wody zeolitem 3A na całą noc.
Po zakończeniu procesu dodałem do PM metanol i pozostawiłem olej w zamkniętej kolbie w temperaturze pokojowej na kilka tygodni.
Mieszanina stała się brązowa, a na dnie można zobaczyć kilka kryształów.
Jak myślisz, jak długo olej PMK może być przechowywany w temperaturze pokojowej i czy można naprawić tę sytuację?
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ważne jest, aby zauważyć, że pod koniec procesu hydrolizy glicynianu pmk olej okazał się piękny żółty jak miód i stał się brązowy dopiero po kilku tygodniach.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam. Czy użyłeś kolby z ciemnego szkła i ciemnego miejsca (np. szafki)? Czy kolba była szczelnie zamknięta, bez dostępu powietrza?
 
Last edited:

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Była to kolba z przezroczystego szkła, w pomieszczeniu, do którego słońce wpadało przez okno (dość jasne miejsce), ale bez bezpośredniego światła słonecznego.
Była dość hermetycznie zamknięta.
 
Top