Synteza z H2S04 i CaCO3/CaO?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Cześć,
Widziałem tutaj wiele metod syntezy i wszystkie wydają mi się nieco skomplikowane.
Moja sytuacja jest taka: dostałem 1l żółtego oleju (chyba BMK?) i osoba, która mi go dała, nie miała dla mnie odpowiedniej instrukcji.
Dostałem tylko informację, że muszę umieścić olej w dużym naczyniu wykonanym z grubego szkła i powoli upuszczać H2S04 do oleju.
Inną informacją, którą otrzymałem, jest to, że potrzebuję dodatkowego składnika, takiego jak kreda - ale nawet nie wiem, czy to CaCO3 czy CaO.

1. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ta metoda może zadziałać?
2. Ile kwasu siarkowego będzie potrzebne?
3. Czy potrzebuję dodatkowo CaCO3 lub CaO?
4. Kiedy należy dodać kredę?

Dziękuję!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Jeśli kwas jest wszystkim, co musisz dodać, najprawdopodobniej masz olej A (wolną zasadę amfetaminy), w tym przypadku musisz utworzyć sól siarczanową. CaCO3 jest obojętnym nierozpuszczalnym białym proszkiem, który może być użyty do cięcia produktu, ale radzę używać go umiarkowanie do tego celu, ponieważ nierozpuszczalny oznacza, że ludzie będą mieli CaCO3 w nosie, który się nie rozpuści. Teraz radzę rozcieńczyć część oleju co najmniej taką samą objętością acetonu, a następnie zrobić roztwór H2SO4 w acetonie 5 ml acetonu na ml kwasu (ilość potrzebnego kwasu jest podyktowana ilością oleju A), kwas należy dodawać kropla po kropli, dokładnie mieszając, na początku będzie mleczny, a następnie zgęstnieje w miarę dodawania kwasu. Chodzi o to, aby nie dodać zbyt dużo kwasu (roztwór zacznie rozpuszczać osad), w takim przypadku należy dodać trochę więcej oleju A. Następnie całość filtrujemy i przemywamy acetonem na filtrze.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Dziękujemy!!!
Jak mogę przeprowadzić proces filtrowania? Czy zwykłe filtry do kawy są odpowiednie?
 

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Tak, filtry do kawy będą odpowiednie, ale filtracja próżniowa jest lepsza do filtrowania kryształów, ponieważ zasysa więcej rozpuszczalnika i działa szybciej.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Zwykłe filtry do kawy sprawdzą się równie dobrze, jak wspomniana powyżej filtracja próżniowa, do której zachęcamy, ale jeśli po prostu nie masz systemu próżniowego, to uchwyt filtra do kawy (plastikowe drobne sitko wielokrotnego użytku o kształcie otwartego filtra do kawy, które można umieścić w lejku palstikowym wystarczająco dużym, aby pokryć co najmniej 2 \ 3 rzeczy i znacznie przyspieszyć filtrację grawitacyjną za pomocą filtra do kawy.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Proszę, zrób sobie przysługę i spróbuj tego z maksymalnie 25 ml oleju i 50 ml suchego acetonu, do którego wystarczy przygotować 1 ml H2SO4 w 10 ml suchego acetonu (cały roztwór kwasu może nie być potrzebny, chyba że będziesz dodawać olej, aby osiągnąć pH nie niższe niż 6) i pamiętaj, aby wyrzucić kwas w roztworze acetonu, ponieważ nie można go przechowywać. Zalecam to w przypadku, gdy masz olej BMK, który poznasz po pierwszych kilku kroplach kwasu, w przypadku, gdy zmętnienie nie pojawi się w ciągu minuty lub dwóch od zakroplenia, w którym to przypadku nie wyrządza się tak dużej szkody, po prostu wrzuć trochę łagodnej zasady, takiej jak węglan sodu NaCO3, znany jako soda oczyszczona lub pH + (raiser) z materiałów basenowych, których potrzebujesz, jak pół lub łyżeczka lub mniej, a następnie zdekantuj. Pamiętaj, że BMK jest o krok od amfetaminy lub metamfetaminy, ale powinieneś odpisać, ponieważ proces, który musisz wykonać, jest inny i nawet jeśli jest nieco bardziej skomplikowany, nadal jest wykonalny i wart zachodu.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Wielkie dzięki! Ostatnie pytanie:
H2SO4 ma stężenie 15%. W domu znalazłem również 33% HCl. Czy jest to również możliwe, czy nawet lepiej jest zrobić to z HCl - ze względu na wyższe stężenie?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Zakładam, że masz na myśli 15% w wodzie, jeśli tak, to nie jest to odpowiednie, zwłaszcza dla tej ilości. Każdy gram wody zje gram produktu. Idealnie byłoby, gdybyś chciał jak najwyższego stężenia i jak najczystszego. Brudniejszy i mniej stężony kwas może być użyty do pewnego stopnia, w takim przypadku zdecydowanie zaleca się zamrożenie roztworu na 24 godziny i najlepiej rozcieńczenie większą ilością acetonu niż zwykle.
Kwas siarkowy daje siarczany, HCl daje chlorowodorki. Chlorowodorek amfetaminy jest higroskopijny i nie jest odpowiedni.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Czy potrzebuję suchego acetonu? A nie płyn?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Suchy =/= stały
Przez suchy aceton rozumie się, że musi on zawierać jak najmniej wody, ponieważ są one ze sobą mieszalne.
Jeśli nie jest dostępny w postaci bezwodnej, można go wysuszyć za pomocą środka suszącego, takiego jak MgSO4, CaO, NaSO4, jeśli zawartość wody jest niska, jeśli jest wysoka lub w mieszaninie znajdują się inne rozpuszczalniki, należy ją poddać destylacji, być może dwukrotnie.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
"Zdecydowanie zaleca się zamrożenie roztworu na 24 godziny" masz na myśli 15% roztwór H2SO4, prawda? A potem? Woda zamarza i mogę ją usunąć z góry? I to naprawdę wymaga 24h?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie, mówiłem, że 15% nie jest odpowiednie. Jeśli chcesz uzyskać maksymalną wydajność, to tak.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Mam tylko płyn, ale jest to czysty aceton, a nie produkt zawierający aceton, taki jak płyn do paznokci.
dla pewności zrobię to we właściwy sposób:

1. przygotować H2SO4 o wyższym stężeniu (zamrozić w naczyniu, z którego łatwo usunąć wodę)
---następnego dnia
2. wysuszyć wolną bazę za pomocą MgSO4 i odczekać 30 minut
3. przygotować roztwór kropli:
-osuszyć aceton za pomocą MgSO4 (JAKĄ ILOŚĆ?)
-wymieszać przygotowany H2SO4 (wyjęty z zamrażarki, usunięta woda) z roztworem aceton/MgSO4 w proporcji 1:5 lub 1:10
4. powoli wkraplać roztwór kwasu do zasady i cały czas mieszać
???
Mam nadzieję, że jestem teraz na dobrej drodze:)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
NIE MA ZNACZENIA

Ponadto skrystalizowany produkt po zakwaszeniu umieszcza się w zamrażarce, aby był klarowny. Nie zaszkodzi również umieścić aceton i używać go na zimno.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Przepraszam, ale nie rozumiem. Czy mogę zamrozić 15% H2SO4 i usunąć wodę (na wierzchu), aby był bardziej skoncentrowany i odpowiedni?
"Jeśli chcesz uzyskać maksymalną wydajność, to tak" masz na myśli przez 24h czy co?
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Niestety nie jest to możliwe w kraju, w którym mieszkam.
15% to wszystko, co mogę dostać, więc muszę jakoś z tym pracować
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
OK, więc teraz mam ostatni problem. Mój H2SO4 ma tylko 15%...
Co mogę zrobić?
Czy mogę zagotować wodę, jeśli nie mogę jej zamrozić?
Czy mogę zrobić coś innego, aby uzyskać wyższe stężenie?
Czy mogę zastąpić kwas siarkowy innymi kwasami? Np. kwas cytrynowy jest dostępny w wysokich stężeniach w postaci płynnej lub bezwodnej...
Zamówienie H2SO4 o wyższym stężeniu jest ostatnią opcją!
Proszę o pomoc, utknąłem
 
Top