4-MMC și ceea ce obțineți de fapt.

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Am avut o discuție cu @Gordon Ramsay și @Heineken despre 4-MMC și a apărut subiectul testării și al calității, așa că am vrut să încep acest subiect pentru a surprinde o parte din ceea ce am descoperit.

Având în vedere variația masivă în ceea ce privește calitatea, aspectul, textura și uscăciunea găsite la mulți vânzători care vând această substanță, nu este de mirare că oamenii au dificultăți în a înțelege în ce se bagă.

Există, de asemenea, foarte puține cercetări medicale reale în acest sens (și 3-MMC), astfel încât doza, L50 și mulți alți factori importanți sunt în mare parte necunoscuți.

Aruncați o privire la unele statistici de testare:
CLEARNET LINK

Numele probeiSubstanțăRație/ CantitățiDataLocație
Conținut activ
Pulbere
Vândută ca: 4-MMC / Mefedronă
  • 4-CMC
30 iunie 2023
(Testat: 15 iunie 2023)
Viena, Austria
Pulbere
Vândută ca: 4-MMC / Mefedronă
  • 4-CMC
30 iunie 2023
(Testat: 01 iunie 2023)
Viena, Austria
Pulbere
Vândută ca: Mefedronă / 4-MMC
  • 4-Metilmetcatinonă
  • Metamfetamină
  • Neidentificată
15 iunie 2023
(Testat: 01 aprilie 2023)
Viena, Austria
Pulbere albă
Cod: 384JGS
Vândut ca: 3-MMC
  • Metilmetcatinonă
  • 1
Jun 09, 2023Online
Pulbere bronzată
Cod: 10241
Vândut ca: 4-MMC
  • Clorometacatinonă
  • 1
30 mai 2023Online
Donkey Kong
DK
Vândut ca: MDMA / Ecstasy
  • MDMA
  • 4-Metilmetcatinonă
  • 27,30 mg
  • 5,90 mg
19 mai 2023
(Testat: 21 februarie 2023)
Zurich, Elveția
Pulbere albă
Cod: JB3MMC
Vândută ca: 3-MMC
  • Metilmetcatinonă
  • 1
17 mai 2023Online, Canada
Pulbere alb-deschis
Cod: 86JLS
Vândut ca: 4-MMC
  • Metilmetcatinonă
  • 1
Apr 28, 2023Online, Țările de Jos
Pulbere alb-deschis
Cod: X3s01
Vândut ca: 3-MMC
  • Metilmetcatinonă
  • 1
Aprilie 11, 2023Online, Țările de Jos
Pulbere albă
Cod: IHN18
Vândut ca: 4-MMC
  • Metilmetcatinonă
  • 1
Mar 10, 2023Online
Pulbere
Vândută ca: 4-MMC / Mefedronă
  • Dipentylone
Feb 28, 2023
(Testat: 01 februarie 2023)
Viena, Austria
Pulbere
Vândută ca: 4-MMC / Mefedronă
  • 4-CMC
30 ianuarie 2023
(Testat: 10 ianuarie 2023)
Viena, Austria
Pulbere cristalină albă
Cod: gnos1
Vândută ca: 4-MMC / Mefedronă
  • N-ciclohexil metilonă
  • 1
Dec 23, 2022Online

Tocmai am preluat cele 2023 de intrări care conțin 4-MMC.

După cum se poate vedea mai sus, chiar și trimiterea de lucruri pentru testare pentru un eșantion atât de mic, yierlds variații masive cu nu suficient de probe de fapt bewing ceea ce pretind a fi.

Testarea reactivilor la domiciliu trebuie să vină cu o modalitate sigură de a izola acest compus, deoarece atât el, cât și numeroasele variații, prezintă un risc potențial, în special atunci când este amestecat cu MDMA, amfetamină și metamfetamină.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Aceasta este exact situația!

Când postez aceste imagini acum, nu intenționez să dau nume sau să vorbesc de rău despre alți furnizori. Dar împărtășind aceste imagini de la cei mai importanți vânzători de Archetyp, pot spune că practic niciunul dintre acești vânzători nu își curăță produsul într-un mod adecvat sau nu face publicitate acestui produs într-un mod corect.

Ceea ce se vinde în zilele noastre, când este vorba de Mefedronă "pură", este practic pulbere sau cristale de Mefedronă necurățate care conțin impurități sau solvent.

RtbvXeycul
JD5kpGoJF4
NAPX3jS8Wk
PfGtS8FcAJ
PSj3HP16ht
Pwf4CM6Buj


Este trist de văzut, deoarece Mefedrona poate fi un produs frumos atunci când este făcut corect. Ca o comparație, o imagine a pulberii Mephedrone curate vs. cristale curate va fi utilă pentru a înțelege mai bine situația oribilă a pieței :(

S0rcbBIp4u
UPHUCL6vB2
NnRdBgc2xI


Din nou, așa cum s-a întâmplat cu pasta de amfetamină, avem o situație de piață în care vânzătorilor nu le pasă de calitatea produsului, iar consumatorii o acceptă pentru că nu știu mai bine.

Imagini precum cele pe care le-am postat mai sus nu înseamnă doar o calitate proastă a produsului, ci și prejudicii pentru sănătate și lucruri și mai grave... astfel de lucruri ar trebui interzise în darkweb.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Aceste cristale sunt superbe!
Ca și cristalele 3-MMC - sunt pur și simplu frumoase, întotdeauna este păcat să le zdrobești haha.

Dar da, acest lucru spune multe despre calitatea generală pe care o găsim în natură.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Cred că în cazul 4MMC este ușor să cazi în capcana de a lucra cu rute ușor accesibile care produc produsul țintă într-un mod acceptabil. Cu puțină curățare în timpul sintezei, în special a pudrelor, rezultatul ar fi mult îmbunătățit. Presupunând din imagini, cred că niciunul dintre acești vânzători nu își face timp pentru a curăța produsul sau pentru a efectua un proces de cristalizare lung și curat. Ei vor doar să vândă repede
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Vinde repede... Acest lucru mă deranjează.
Cineva din alt grup a primit zilele trecute WET LSD BLOTTERS de la un vânzător de renume.
Probabil că era vorba de alcool etilic, dar totuși, cum poți expedia unui client un șervețel care este încă plin de alcool, LSD-ul nu va fi complet sedimentat, clientul habar nu are ce a primit, toată lumea pierde.

Majoritatea chimiștilor pe care îi cunosc nu vor să vândă produse care nu corespund standardelor, așa că vânzătorii și intermediarii sunt cei care falsifică produsele... sigh.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Da, ai dreptate, este oribil să aud despre LSD.

Este atât de important, atunci când se lucrează cu medicamente chimice, să se vândă numai substanțe pure de bună calitate.
Consecințele pot fi groaznice atunci când acest lucru nu este făcut

În zilele noastre, mulți vânzători sunt și producători, deoarece cunoștințele pentru fabricarea medicamentelor nu sunt disponibile sau de înțeles doar pentru chimiști.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Fizicienii înțeleg, de asemenea, procesele, dar cunoștințele de specialitate trebuie să fie refăcute😅.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Am impresia că te urmăresc, pentru că de fiecare dată când caut informații ajung la una dintre postările tale 🤔

Da! Aceste poze sunt exact ceea ce căutam. Am vrut să încerc Mephedrone de ceva timp. La început aveam de gând să o prepar, dar am ajuns la concluzia că nu vreau să mă încurc cu bromul în bucătăria mea de acasă. Așa că am decis să cumpăr. Prima achiziție a fost 2g de la unul dintre vânzătorii de aici. Orice am luat nu a făcut nimic. Am trecut prin întregul 2g și nu am avut nici măcar o durere de cap.

Mai devreme m-am uitat pe Archetyp, deci am mai văzut pozele alea. M-am uitat pe o grămadă de liste, jur că una dintre ele semăna cu p2p.

Cel puțin acum știu că ar trebui să caut cristale ca fulgii de zăpadă, așa că mulțumesc.

De asemenea, se pare că toți vânzătorii sunt în UE. Acesta pare a fi genul de produs cu care cineva s-ar putea îmbogăți rapid în SUA. Mai ales dacă au făcut un produs de calitate, astfel încât oamenii să știe ce ar trebui să fie. Doar făcând asta ar elimina puțina concurență care există.
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Haha Mă bucur că vă pot ajuta cu postările :D

Cred că oricine poate produce acest produs la o calitate bună este pregătit pentru o afacere de succes, deoarece piața este încă destul de mică, dar crește rapid!
Este ușor în acest moment să ieși din mulțime cu un produs de înaltă calitate
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
No every body made pure cristal one some % people who want made product premium much lab made dirty product want sell fast and cheap....
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
No every body made pure cristal one some % people who want made product premium much lab made dirty product want sell fast and cheap
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
sinteza 4mmc este foarte simplă, dar de neînțeles pentru majoritatea producătorilor. din ceea ce se poate vedea, marea problemă este curățenia, unde laboratoarelor nu le pasă de ea, ci de cantitate și de modul cel mai rapid și mai ieftin de a o face. o altă problemă este cristalizarea este, de asemenea, foarte simplă, dar pentru majoritatea laboratoarelor din nl sau pl sau de este o mare problemă. Calitate=preț.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Văd că majoritatea 4MMC sunt vândute cu 5k pe kilogram, fără a ține cont de calitate, așa că mă îndoiesc că piața încearcă în prezent să facă diferențe.

Când vedem cum arată rezultatele din ghidurile video și ce oferă oricine altcineva, nu am văzut niciodată cristale care să se apropie de aceste imagini / videoclipuri din administrația BB și este trist că toate produsele care sunt vândute sunt de o calitate minoră, cum se arată mai sus.
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Nu am văzut niciodată decât 3-MMC cu acele cristale frumoase ca sticla...
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
doar 1 video este bun în cazul în care u făcut 4mmc pur și bun cu benzen de ce pentru că atunci când u arunca acid u nevoie pentru a obține milf lichid de culoare albă atunci u nu obține rahat în interiorul product.Only spălare acetonă nu este suficient pentru a spăla toate rahat în interiorul produsului
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cu toate rețetele diferite existente și cu oamenii care produc lucruri în mod clandestin și fără educație sau echipamente de laborator, unii dintre acești tipi nici măcar nu știu că produc 3 mmc atunci când încearcă să producă 4 mmc. Cantitatea de informații de care este nevoie pentru a face o carbonatare stabilă, a direcționa poziția corectă și a avea o substituție pură..... Este foarte mult. Este greu să para direcționezi o cetonă, cetonele sunt meta directori. Din câte știu eu, nu există nicio modalitate de a obține o puritate mai mare de 92% a oricărei cetone aromatice substituite. Asta înseamnă să iei un sac de gheață dintr-un iceburg. Cred că și catonele sunt la fel, aldehidele sunt problematice din același motiv. Chimia este descurajantă
 

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2023
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
Acest forum este uimitor, am renunțat la căutare, de fapt, dar văd speranță aici.
Și da, chestiile de pe Darknet din ultimii doi ani au fost de rahat. Noi știm.
 
Top