Bitpanda sigur ?

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Tocmai am descoperit că puteți cumpăra BTC prin PayPal și Bitpanda, deoarece rata este mult mai mică în comparație cu ATM-urile, mă întreb cât de sigur este să cumpărați acolo.

(Probabil că majoritatea oamenilor obțin BTC și în acest fel) O returnare ar fi posibilă prin PayPal. Totul se ridică la 500 EUR, plus o taxă rapidă de 70 EUR la bancomat.

Acum întrebarea: Ați prefera să fiți în siguranță, dar cu o pierdere la bancomat sau convenabil online??
Verificarea pare ușoară la prima vedere.

Aș aprecia foarte mult sfaturile voastre!!!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Așadar, aceasta ar fi o tranzacție extrem de trasabilă. Eu nu aș trimite aceste monede direct pentru a cumpăra droguri. Dacă doriți să cumpărați BTC în acest fel, le-aș trimite cu siguranță la un mixer de renume. Mai bine decât această idee ar fi să le schimbați pentru XMR și apoi să faceți achiziția.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Problema sunt taxele foarte mari, aproximativ 70 € pentru 500 € este tooo mult mai ales dacă u vrea să vândă...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Bancomatele sau metoda paypal sunt singurele modalități prin care se pot obține monede? Trebuie să existe schimburi care sunt mai ieftine de atât
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Din păcate nu, nici un bitcoin local sau persoane private care vând....
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Ei bine, atunci sunteți într-o situație dificilă. Aș avea grijă să folosesc un mixer atunci
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Cred că voi rămâne la bancomat, deoarece cu amestecul va fi poate chiar mai scencive...

Mi-e dor de bitcoin locale în cazul în care u ar putea întâlni doar cineva cu cel mai mic fee....
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Cred că aceasta este probabil o idee bună. Mixerele sunt scumpe, iar unele fac foarte puține amestecuri, dar tot te taxează.
 
Top