Sinteza completă a amfetaminei freebase (A-oil) din P2P (scară 10L)

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
acest articol este un gunoi.în primul rând, temperatura cu formamida este prea scăzută 140-150 sună corect dacă utilizați formatul de amoniu, dar formamida are nevoie de o temperatură mai ridicată, dacă îmi amintesc corect și în al doilea rând N-Formylamphetamine este o masă solidă, nu lichidă și de ce ați încerca să o extrageți din amestecul de reacție, un pas complet inutil care nu face decât să vă afecteze randamentul în al treilea rând, hidroliza dvs. este greșită, utilizați 11l hcl, ceea ce este o nebunie, chiar dacă ați avea 11 kg de N-Formylamphetamine, cantitatea ar fi aproape 2,5 litri de hcl, nu 11l, este 1:1 după masa molară, nu după volum.De ce complici totul Leuckart este o simplă hidroliză prin reflux, apoi bazifiere și apoi distilare cu aburi, totul în același vas, deci nu sunt necesare extracții sau solvenți. Mă îndoiesc foarte tare că ai făcut vreodată această reacție și dacă ai făcut-o, randamentele tale sunt aproape de zero dacă o faci așa cum spui tu. bine, Crăciun fericit tuturor, mă duc să dorm, sunt beat ca dracu
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
17
Points
8
Dacă ați executa un leuckart la 140 150 cu formatul de ammoină, acesta s-ar descompune oricum doar în formamidă
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Este diferită sinteza cu formatul, dacă nu doriți ca acesta să se transforme în formamidă "in-situ".
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
n-formilamfetamina este un lichid uleios ușor galben
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Acum știu ce mai fac greșit, cu sinteza cu formatul. Acum o fac cu formamidă, la temperaturi corecte etc. Să vedem cum merge treaba când termin cu încălzirea ...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
S-a dus la gunoi. Nu știu ce naiba este în neregulă cu Leuckart-ul meu.. Timp de reacție 20 de ore, temperatură: 150-160 C (formamidă) și toți reactivii erau în cantitățile corecte. Este din cauză că agitatorul meu magnetic este stricat și nu îl agit mai des, sau ce. N-Formil amina mea este întotdeauna neagră. Am ars-o? Și când fac hidroliza bazică, nu se produce mult sau deloc gaz amoniac, deci "amina" mea N-formil nu este deloc amină?! Poate cineva să mă ajute. P2P-ul meu a fost de 8 grame cantitate + alți reactivi.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
OK. Ce a fost greșit, a fost așa-numitul meu "P2P", vrăjitoarea nu a fost P2P.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
bună ziua @btcboss2022
Care este culoarea de pe N-formy-ul tău ? pH-ul ?

Am găsit ceva foarte ciudat. N-formy mea a fost maro închis
Îmi păstrez carbonatul de amoniu ( mix ) de data trecută și era doar puțin N-formy în sticlă pe stratul superior
a rămas de la separarea poate 5ml într-o sticlă de 1 litru. Carbonat de amoniu.
acum 6 săptămâni mai târziu este schimbarea de culoare la portocaliu deschis și cantitatea este x3 minim cred 15ml

deci poate că metoda carbonatului de amoniu (titrarea ph7) este bună dacă nu vă grăbiți
Poate folosim prea multă căldură și prea puțin timp.
Oricum, data viitoare voi începe câteva săptămâni fără căldură, apoi căldură și din nou lăsați-l să stea o săptămână și apoi separați

poate obținem randamente mai mari.
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Uneori îmi încălzesc amestecul de reacție aproximativ 4-5 ore, apoi dorm. Din nou. Mai dorm. etc etc ...
O dată, reacția a durat 5 zile! :) Există un text în Festers Meth vol. 8:th, care spune că dacă lași amestecul de reacție să stea 4-5 zile, iar apoi îl încălzești la 160 C timp de 1 oră, este complet! Asta a fost un chimist rus IIRC ... Nu am încercat asta niciodată...
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
@btcboss2022 calculul raportului de hidroliză cu HCL este ABSURD!

Pasul 1: Calculați molii de N-Formylamphetamine

Presupunând că:
- **Densitatea N-formilamfetaminei:** aproximativ 0,9 g/mL.
- **Greutate moleculară a N-formilamfetaminei:** aproximativ 163 g/mol.

### Pasul 2: Calcularea volumului necesar de HCl 37%

Pentru hidroliză este necesar aproximativ 1 mol de HCl pe mol de N-formilamfetamină.

- **Concentrația de HCl 37%:** ~12 M.

### Calcul final:
Veți avea nevoie de aproximativ **5,06 litri de HCl 37%** pentru a hidroliza 11 litri de N-formilametamină....
 
Top