Question Amestec omogen de pulberi

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, vreau să amestec pudră mdma și maltodextrină pentru presarea comprimatelor.
Am citit mult și am aflat că este foarte dificil să obțin un amestec absolut omogen de pulberi. Vreau ca tabletele să conțină o cantitate exactă de 100 mg de mdma fiecare... poate să existe o mică diferență, să spunem 5 mg, dar în general vreau să fie aproape egale. A încercat cineva să amestece în moara de bile timp de câteva zile și dacă această metodă va amesteca bine pulberile. Mă gândeam să dizolv maltodextrina și mdma în acetonă caldă, pentru a obține o textură asemănătoare unei suspensii, apoi să amestec în blender timp de câteva minute, apoi să torn amestecul într-o farfurie plată puțin adâncă și să aștept până când se evaporă acetona. Această metodă îmi va oferi un amestec bun?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, trebuie să obțineți aceeași dimensiune a particulelor pentru a realiza un amestec omogen de pulberi.
Ambele substanțe ar trebui să aibă aproximativ aceeași solubilitate. Nu sunt sigur că această modalitate vă va rezolva problema.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Bună, mulțumesc... Prin măcinarea cu bile în mediu de sticlă sau ceramică timp de, să zicem, 24h se obține mdma și alte ingridiente inactive la aceeași dimensiune a particulelor ? Și după măcinare este necesară o amestecare suplimentară?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mi-e greu să răspund pentru că nu am experiență în domeniu. Presupun că, în mod evident, este nevoie de amestecuri suplimentare.
 
Top