Am nevoie de ajutor cu prima mea sinteză MDMA. RUGĂM

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua,
Am făcut și eu prima mea mdma prin nabh4,
după ce am distilat mdma freebase la 160c (sursa mea de vacum este destul de slabă) apoi am obținut ulei incolor clar la?
De asemenea, am încercat să gazez hcl și am obținut cristale care arată foarte clar (cristale albe)!
după test rezultatul 200mg fără recrytalbut im simt că efectul este slab.
Deci acum nu știu ce proces este greșit. Poate cineva să-mi confirme că culoarea incoloră mdma freebase este corectă? sau am stricat freebase la 160c disilare?
Există vreo șansă să fi rămas metilamină freebase în mdma freebase, apoi să reacționeze cu hcl și să formeze metilamină.hcl, care se regăsește în produsul meu? Este posibil să nu mai rămână metilamină după distilare, nu-i așa?
Ar trebui să spăl din nou mdma freebase cu ceva pentru a o curăța?
Vă rog să mă ajutați.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Mdma fb trebuie să fie incoloră și nu există nicio șansă de deteriorare a moleculei mdma în timpul încălzirii până la 160c.
Nu cred că ai metilamină în mdma, mai degrabă aș crede în pmk) Oricum, metilamina are un miros specific care nu te va deruta. Nu este miros de anason, este miros de "pește stricat".
Își schimbă mdma hcl culoarea (devine maro/negru în timp ce este încălzită - expusă pe sursa de căldură mai mult de 1 oră? Puteți pune hcl mdma + apă în proporție de 1:1 pe sursa de căldură în balon și păstrați-l timp de 1 oră pentru a vedea ce se întâmplă. Flaconul trebuie să fie deschis!
 
Last edited:
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Trebuie să preparați NaOH în apă, 20% din greutate este în regulă. Adică este vorba de 20 g de NaOH + 80 g de apă.
Trebuie să cunoașteți greutatea exactă a acestor 20% la început. 20g în total, de exemplu.
Apoi dizolvați sarea în apă și începeți să adăugați 20% NaOH în porții mici până când PH-ul este 11.
Acum puteți afla câte g de soluție de 20% ww au fost consumate și puteți estima greutatea molară a sării.
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Ați folosit ulei pmk sau pulbere pmk de la început? puteți să introduceți pașii pe care i-ați urmat, astfel încât să putem vedea unde ați greșit
 
View previous replies…

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Am folosit ceară pmk! sunt destul de sigur că mdp2p distilat este corect, pentru că știu deja mirosul de mdp2p

Im urmați acest pas:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methamphetamine-synthesis-from-p2p-by-nabh4-reduction-medium-scale.600/#post-9603

Mă gândesc la un pas pe care poate l-am greșit
- După ce am terminat reacția (am terminat de amestecat 2 ore după ce am adăugat nabh4), mi-am dat seama că reactorul meu nu este suficient de mare pentru a conține toată apa pentru spălare ("- Adăugați apă și continuați să amestecați timp de 5 minute"), așa că am adăugat doar apă cu mai puțin decât volumul metodei btcboss mult (am fost lucru procesul de spălare a apei nu este important)
- Apoi am adăugat dcm pentru a extrage, dar dcm obține o culoare clară
- Cred că am făcut ceva greșit, poate va arunca totul la scurgere
- Apoi am făcut niște cercetări și mi-am dat seama că fb se dizolvă în metanol, iar metanolul este miscibil în apă! și poate că trebuie să adaug mai multă apă pentru ca fb să se dizolve din metanol și să fie prins în dcm
- Da, după ce am adăugat mai multă apă, am început să obțin dcm în partea de jos cu mai multă culoare, ca și cum ar conține freebase.
- După aceea, am distilat tot ce am extras și am obținut ulei limpede la 160c

* Pot adăuga dcm înainte de a spăla cu suficientă apă, este o prostie :cry:
* Poate intra ceva în dcm înainte de a fi spălat de apă :cry:
 
Last edited:

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Cred că ți-ai pierdut fb-ul în timpul spălării.
Dacă ați făcut NaBH4 corect.
Atunci uleiul dvs. fb va deveni greu din cauza NaBH4. Deci, în timp ce spălați și adăugați dcm, veți vedea că uleiul dvs. se va separa de apă.
Uleiul va cădea la fund, iar apa murdară rămasă va rămâne deasupra. În acest fel știți că ați făcut fb corect.

După separare, puteți încălzi uleiul până la 130°C ... veți simți un fel de parfum dulce ca de castane. Atunci știți că fb-ul dvs. este gata.
După ce l-ați lăsat să se răcească. Puteți adăuga aceton, apoi HCL pentru a echilibra PH-ul.

În mod normal, o pun în frigider și o las să se răcească până la -30 de grade. Dar asta este metoda mea.

Am citit că fb-ul tău miroase a pește stricat. Ei bine, acesta este amestecul de metanol și metilamină. Fb ar trebui să miroasă aproape a nimic la final. Cel puțin un fel de parfum de castane.

Dacă nu adăugați suficientă apă pentru a vă curăța fb, cristalele dvs. vor avea un aspect maroniu la final. (Puteți face acest lucru în părți, dacă nu aveți un reactor mai mare, sau să vă calculați amestecul înainte de a face o porție mare din el, astfel încât totul să încapă în reactorul dumneavoastră).
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
parfum de castane - exact, frate!!! ușor miros frumos de castane
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
mdma fb petrolul este întotdeauna greu. densitatea sa este de exact 1,1 g per 1cm3. astfel încât acesta rămâne întotdeauna sub apă dacă niciun compus anorganic (NaCl, de exemplu) nu este dizolvat în apă.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Este posibil să nu înțeleg corect tot textul, dar dacă adăugați alcool sau acetonă în sistemul dvs. bază + dcm + apă, atunci alcoolul sau acetona vor ajunge în ambele: stratul superior de apă și stratul inferior de dcm.
În același timp, o parte din bază va ajunge în partea superioară (apă) împreună cu alcoolul, iar o parte din alți compuși solubili în apă va ajunge în stratul dcm. Și acesta este un dezastru!!!

De asemenea, nu-mi place dcm, deoarece are o solubilitate destul de mare în apă dacă îl comparăm cu alți solvenți similari. DCM nu este alegerea potrivită.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
erm mate dacă adăugați dcm la apă, acesta va ajunge întotdeauna la fund
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
erm mate, am spus eu că dcm este miscibil cu apa? am spus că dcm are solubilitate maximă în apă printre alți solvenți nepolari. de asemenea, dcm, datorită structurii sale chimice și fizice, rezolvă o mulțime de compuși polari insolubili în alți solvenți nepolari precum eterul, hexanul, perc etc.
 

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
@lucas_cash dar am făcut deja distilare în vid pentru a obține baza liberă la 160c, există vreo șansă să obțin în continuare metanol cu metilamină la baza mea liberă?

Poate cineva să-mi dea o metodă sigură de a lucra cu metilamina data viitoare, deoarece oamenii spun că metilamina este foarte toxică
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
@Pororo wasnt replying to u was replying to that dude that said if u do everything right it will go to the bottom witch dcm always will with water
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Mi-ați citit corect textul. Nu am spus niciodată că se adaugă toate aceste lucruri deodată. Există etape intermediare. De asemenea, ai făcut vreodată mdma? Dacă nu, atunci nu înțelegeți ce se spune aici. Dacă ai făcut-o. Atunci știi că dcm nu este niciodată folosit cu acetonă în acest caz. Și doar o cantitate mică de dcm este utilizată pentru a separa uleiul de care aveți nevoie de restul apei și de orice se află în ea....
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Dacă l-ați distilat în vid. Atunci uleiul dvs. ar fi trebuit să rămână în reactorul dvs. și restul ar fi trebuit să se evapore sau să fie capturat într-un alt balon.

Deci, dacă ați luat lichidul incolor și ați continuat să lucrați cu acesta. Înseamnă că l-ați luat pe cel greșit, care conținea metilamină. Acesta este motivul pentru care ați continuat să îl mirosiți, deoarece fb nu este niciodată incolor.

Ți-ai transformat ceara pmk în ulei pmk?
Dm-mi dacă vrei.
 

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
Top