Question fabricați un medicament din lucruri pe care le avem acasă

noxdiv

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Aș dori să știu dacă cineva cunoaște medicamente care pot fi fabricate acasă, cu lucruri pe care le avem acasă sau cu lucruri pe care le putem cumpăra, dar care sunt ușor accesibile, știu cum să fac unele lucruri, cum ar fi să fac cocaină cu crack amestecând-o cu medicamente și acid boric, și, de asemenea, o soluție de lipit anti-splash cu acetonă, dar mă întrebam dacă cineva știe de altceva ce pot face acasă??
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Este imposibil, aveți nevoie de o bază pe baza căreia să realizați sinteza medicamentelor, indolul naptoilic este o bază pentru majoritatea canabinoizilor sintetici, puteți sintetiza indolul naptoilic destul de ușor, credeți-mă, indolul naptoilic provine evident din indolul normal.

Sinteză:

1. La o soluție agitată de indol (1 000 g) în CH2Cl2 (15 litri) s-a adăugat SnCl4 (2 000 ml) într-o singură porție.
2. După îndepărtarea băii de gheață, amestecul a fost agitat la temperatura camerei timp de 30 min, apoi s-a adăugat în suspensie clorură de 1-naftoil (1627 g) în porții mici, urmată de nitrometan (10 litri).
3. Amestecul a fost agitat timp de 2 h la temperatura camerei.
4. După ce a fost stins cu gheață și apă (20 litri), amestecul a fost filtrat pentru a elimina precipitatele anorganice, iar materialul organic a fost extras cu acetat de etil (15 litri).
5. Faza organică a fost uscată pe Na2SO4 și concentrată la presiune redusă pentru a obține produsul sub formă de solid cristalin.

Ușor în 5 pași.

Știu că nu e din lucruri de acasă, pentru că e imposibil.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Puteți amesteca zahăr și drojdie în apă, le puteți lăsa să fermenteze și să distileze alcool. Dacă doriți să produceți acasă alte droguri din lucruri, aveți nevoie de precursori de droguri la domiciliu.
 
Top