Sinteza P2P din eteri de glicidat BMK

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
acesta este preparatul de fenilacetonă P2P CAS 103-79-7 utilizat de acid glicidic BMK (sare de sodiu) CAS 5449-12-7 cu ingredientul principal acid sulfonic cu o rezistență de 75% CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
vom prepara 1 kg de BMK
luăm un balon de 5 litri cu gât dublu
adăugați 500 ml de apă clocotită . începeți cu mixerul.
acum adăugați încet 1 kg de sare BMK. apoi adăugați 1 litru de acid sulfonic. acum conectați refluxul și încălziți conținutul balonului la temperatura maximă. plus minus 130°c. utilizați un mixer puternic
Lăsați să fiarbă în reflux timp de 4 ore.
luați stratul superior și turnați-l într-o cană de măsurat.
lăsați stratul inferior să se răcească și păstrați-l pentru data viitoare. ( nu avem deșeuri chimice pentru această metodă de preparare)

acum fierbeți 1 litru de apă și adăugați-l în paharul de măsurare. folosiți un mixer manual pentru a amesteca totul.
După ce amestecați timp de câteva minute, lăsați paharul de măsurare să se răcească la temperatura camerei.
îndepărtați stratul alb superior (acesta este apă și deșeuri de care nu avem nevoie)
stratul inferior este P2P purificat și gata de utilizare.

ps: în acest preparat nu trebuie să ne facem griji cu privire la apa care rămâne în P2P deoarece apa cântărește mai puțin decât P2P

ps2: dacă păstrați aceste proporții, P2P va avea o valoare a ph-ului de 4 .
dacă folosiți mai mult acid sulfonic, valoarea ph-ului va scădea la 1. Prin urmare, nu este necesar să folosiți prea mult acid sulfonic.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Bună ziua, domnule... după reacție, mai am nevoie de extracție prin DCM și vaporrator?
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 26, 2023
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
lăsați stratul inferior să se răcească și păstrați pentru data viitoare. ( nu avem deșeuri chimice pentru această metodă de preparare )

care este metoda pentru a doua execuție folosind stratul inferior din timpul anterior?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Bună ziua, domnule. Mă confrunt cu o problemă dificilă acum, p2p-ul meu a devenit alb lăptos. Există vreo modalitate de a-l salva? Pot folosi apă distilată pentru spălare?
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Partea cu acidul sulfonic m-a derutat. Am înțeles că folosea acid fosforic.
Acum am acid sulfonic. Nu fosforic. Poate fi folosit acidul sulfonic?
A încercat cineva? Rezultate?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
156
Reaction score
73
Points
28
Toți cei 3 acizi (hci/phos/sulf) funcționează, dar se pare că există rezultate diferite în ceea ce privește randamentul și experiențe diferite. Fiecare are propria temperatură și propriul timp de conversie și poate că este necesară o verificare.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
După reacție trebuie extrasă prin dcm? Și se spală cu apă sărată?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
@Win Win nu ai nevoie de dcm pentru asta
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
@jessejames122669 da, sunt acid fosforic folosesc foarte rău, dar putem schimba greșelile după 10 minute
Foarte frustrant, știu .
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
După dobândirea posibilului P2P din această reacție, adductul de bisulfit ar confirma că este de fapt P2P? sau există alte cetone care ar putea rezulta eventual din procedură?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
98
Reaction score
45
Points
18
Am folosit acid fosforic și mai întâi Rm a trecut de la verde deschis la verde închis după fierbere timp de 3 ore s-au format 2 straturi și am luat stratul superior, dar este o soluție foarte groasă foarte căpușă este aceasta P2P sau altceva?
IkWojKADEh
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
arată foarte bine.
Ai spălat-o cu apă caldă?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
98
Reaction score
45
Points
18
Nu este normal să fie atât de groasă încât atunci când o păstrez în frigider să nu iasă din sticlă?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
trebuie să îl spălați folosiți mixerul cu apă caldă cel puțin 3 litri și apoi dați-i 12ore
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Bună ziua, domnule. Mă confrunt cu o problemă dificilă acum, p2p-ul meu a devenit alb lăptos. Există vreo modalitate de a-l salva? Pot folosi apă distilată pentru spălare?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,693
Solutions
3
Reaction score
2,818
Points
113
Deals
1
Nu știu de ce s-a întâmplat cu p2p-ul tău. Cum îl depozitați? Într-o sticlă deschisă, la lumina soarelui? Îl puteți distila cu aburi, ar trebui să vă ajute să salvați o parte din acesta.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Nu știu de ce s-a întâmplat acest lucru, am sigilat-o și am depozitat-o într-un loc răcoros. Trebuie să adaug apă distilată pentru distilare? La ce grad este controlată temperatura?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,693
Solutions
3
Reaction score
2,818
Points
113
Deals
1
Urmăriți un videoclip despre fabricarea d-meth, există un tutorial video despre cum să efectuați distilarea cu abur a P2P.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
Notat cu mulțumiri
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
661
Points
93
Deals
8
Există vreo modalitate de a recupera un bmk 5449 "supracopt"? Nu mi-am dat seama de acel balon în timp ce făceam alte sarcini ,🤦‍♂️ Am încercat căile standard și logice fără succes.
Mulțumesc.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,693
Solutions
3
Reaction score
2,818
Points
113
Deals
1
Bună, nu înțeleg clar problema dvs. Scrieți-mi DM problema dvs., voi încerca să vă ajut.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
103
Reaction score
4
Points
18
I
Eu folosesc metoda este 100g bmk adăugați 100g apă distrilled și 100g HCI după care se încălzește până la 80c reflux 3 oră. Este în regulă?
 
Top