Pachet confiscat

mikeyoak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 15, 2024
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Bine, am ceva experiență în această privință, în funcție de locul în care vă aflați. Dacă acest lucru s-a întâmplat în SUA, nu ezitați să mă contactați prin DM
 

Regis Kimble

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 28, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Hawaii are o vamă extrem de strictă; o persoană pe care o cunoșteam obișnuia să aducă steroizi din Regatul Unit și întotdeauna lăsa pachetul să stea o săptămână la ușa de la intrare sau în apropierea acesteia, cu mențiunea "retur la expeditor" scrisă pe el.
O dată, imediat după livrare, au observat un tip parcat într-o decapotabilă care citea un ziar în plină zi. El a lăsat pachetul jos și a făcut o scurtă "curățenie în casă".
O oră mai târziu, funcționarii poștali americani și poliția locală au bătut la ușă și au întrebat ce se afla în pachet. Din fericire, această persoană a văzut deja că pachetul fusese deschis și nu au încercat să îl deschidă.
Pachetul a fost înmânat înapoi și persoana le-a spus că nu era pentru el și că trebuie să-l trimită înapoi celui care l-a trimis. Își schimbase și numele cu câteva litere; John Smith în loc de Jason Simmons.
Negabilitate plauzibilă!
 

Nexgen

Buying through escrow
New seller
Language
🇪🇸
Joined
Jul 12, 2023
Messages
19
Reaction score
125
Points
28
Deals
6
Am trimis colete cu 2 metha cel mare a fost de 4 kg dar ciudat este că din 10 ori doar jumătate ajung și nu sunt confiscate ajung normal dar când le deschizi totul este distrus nu știu dacă este vama sau clienții înșiși care fac această farsă

Mi se întâmplă des în Australia.

I se mai întâmplă cuiva același lucru pentru că e ciudat dacă au agenți federali peste tot prin casă
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Bună ziua,

Dați-mi puțin context și vă voi explica totul. Depinde de țară, dar cred că am suficientă experiență în abordarea unor astfel de lucruri de multe ori.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Mate, sper că toate bine și bine
🍀👋🤠
Și dacă puteți actualiza despre ce Consecințe ai primit..
 

armanimani

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 11, 2024
Messages
82
Reaction score
49
Points
18
Cred că ești în regulă deoarece nu au găsit asta în posesia ta, cred că poți nega întotdeauna totul și spune că nu ai comandat niciodată nimic. Este ușor pentru cineva să comande lucruri pe adresa și pe numele tău. Dacă se merge atât de departe, ștergeți orice fel de dovadă cu care ați avut contact. Și doar negați, negați, negați. După cum am spus, dacă se ajunge atât de departe și vă scoateți fundul din asta, nu vă gândiți că au încetat să cerceteze. Trebuie să fiți atenți tot timpul din acel moment încolo.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Recent, mi s-au pierdut 3 din 5 expedieri; toate cele cinci erau internaționale UE (fără vamă externă). Toate cele trei pierdute au folosit serviciile poștale naționale, dintre cele două care au fost livrate, una a fost prin intermediul serviciilor poștale naționale și una a fost prin intermediul unei companii private de curierat. Nici comenzile reexpediate nu au ajuns la destinație. Cu excepția cazului în care expeditorii au dat-o în bară cu ascunderea lor și expedierile au fost oprite în țara de origine, în acest moment consider că adresa mea se află pe o listă neagră cu centre de sortare care filtrează corespondența mea pentru inspecție. Nu am primit niciodată nicio notificare cu privire la vreo confiscare, nici de la compania de poștă, nici de la forțele de ordine.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Am un transport care stă între scaune undeva, probabil la vreo 5 mile de mine de la începutul lunii august lol. Rahatul era sensibil la temperatură și lumină, așa că îl consider pierdut, dar este încă listat ca "pe drum" după o lună. Lista neagră este scenariul cel mai probabil. Am un alt transport acum se apropie, în cazul în care acesta este oprit sau "înghețat" în acest stadiu, voi considera adresa pe care am fost folosind ars și trece mai departe.

Literalmente, oricine poate comanda corespondență pentru oricine, așa că este o încurcătură juridică oricum ai privi-o. Încurcăturile juridice sunt costisitoare, cu excepția cazului în care cineva dorește să facă un exemplu din tine (și sunt destul de sigur că vei ști foarte repede dacă acesta este cazul), soluția pentru ei este să "oprească activitatea ulterioară", deoarece aceasta este cea mai ieftină opțiune.

Cine nu are dușmani în ziua de azi? Suntem în nenorocitul de 2024, copiii de 5 ani se plimbă cu iPhone-uri. Din câte știe cineva, adresele pe care le aleg sunt pur și simplu persoane care nu-mi plac deloc și pe care nu am nimic împotrivă să mi le bat joc.

Sunt atât de multe trântori de 9-5 M-F în jur, alege-ți și așteaptă ca poștașul să plece, să-ți iei rahatul. Încearcă să alegi adrese de la persoane technofobe, care nu vor avea sonerii sau camere. Monitorizați paginile NextDoor (SocialMedia) din zona dumneavoastră. Bătrânilor le place să bârfească despre "activitățile suspecte" care au loc în orașele lor perfecte și prețioase. Eu consider că este o modalitate foarte bună de a afla ce pun la cale poliția locală și "cetățenii vigilenți".

Pentru mine, a fi în siguranță înseamnă a fi inteligent și a face cercetări și totul va fi bine
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Așa cum a spus KurtV,cercetați și adunați informații de oriunde puteți. Am o cameră ascunsă care vede toate serviciile poștale și, acolo unde mă aflu, avem aceiași oameni care fac livrările 6 zile pe săptămână și care lucrează aproape exact la aceeași oră în fiecare zi. Familiarizați-vă cu acest tip de lucruri, apoi, dacă observați ceva în neregulă, ar putea fi un semn. Eu folosesc adrese diferite ale vecinilor, dar tot sunt cu ochii pe orice lucru ciudat. Totuși, este mai ușor într-o zonă rurală când ceva sau cineva ieșit din comun trece pe aici. Am avut un pachet care a sosit cu 2 zile întârziere o dată din cauza unei "întârzieri usps" și ar fi putut fi nimic, dar am ars acea adresă după aceea doar în cazul în care. Am, de asemenea, o persoană care preia livrările pentru un preț, acolo trimit orice comenzi mai mari. Nu mai au mult timp de trăit, așa că, din punctul lor de vedere, nu prea mai au nimic de pierdut, atâta timp cât le dau o parte din bunătăți, rămân cât se poate de fericiți. De asemenea, cunosc un tip care lucrează cu ups în fiecare an în noiembrie-decembrie. Ajută mai mulți șoferi să livreze și a întâlnit unul grozav anul trecut care îl ajută și acum. Dude îl anunță când este plasată o comandă, iar șoferul va fi atent la pachetul cu acel nume și adresă specifice, îl va scana ca fiind livrat și apoi îl va duce acasă, iar dude se va duce apoi să-l ridice. Aceasta este una dintre cele mai bune metode de livrare pe care le-am văzut până acum, deoarece te ține 100% în afara radarului, iar șoferul nu are nicio grijă. Dacă pachetul este sechestrat, el va fi informat despre acest lucru, deoarece se află pe traseul său, iar pachetul este expediat la un nume și o adresă aleatorii pe traseul său normal, astfel încât să nu existe nicio legătură cu nimeni. Trebuie doar să vă asigurați că furnizorul dvs. îl expediază prin acest serviciu special, altfel cineva va avea o surpriză mare în poștă.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Este foarte bine să cunoști oameni lol
 

biocandys

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
În Spania trimit poliția secretă. Nu-mi pasă suma. Dar IS pentru că știu au sone operative
 

biocandys

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Doar paketes care vin din hola da pentru că vor să fută narcoesesd de holanda.
 
Top