Sinteze de 2C-feniletilamine

NarwhalFucker419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Are cineva informații despre bromurarea 2C-H cu n-bromosuccinimidă? Am văzut câteva persoane care au menționat acest lucru în altă parte, dar nu am găsit niciun articol.
 

Raxmil

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Și eu caut acest lucru, dar nu am putut găsi informații detaliate
Ceea ce știu este că se poate face în GAA sau DCM, dar nu am idee despre raport
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Am o îndoială cu privire la ultimul pas al sintezei 2CB. Se spune "Amestecul de reacție a fost lăsat să revină la temperatura camerei, filtrat, iar solidele au fost spălate cu moderație cu acid acetic rece" până când știu că acidul acetic devine solid la 16-17C, deci ce înseamnă mai exact acid acetic rece?
Mulțumesc.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună. Presupun că acidul rece înseamnă temperatura camerei deoarece există o explicație conform căreia reacția eliberează căldură.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bine, bine, și eu am crezut asta, dar am preferat să confirm, după cum știți, când spunem rece, în mod normal, ne referim la congelator, nu la RT hahaha, dar cu acid acetic nu este posibil ;-) mulțumesc
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nu prea înțeleg de ce spălați hidrobromura de amină, este imposibil să o folosiți, arde. Este mai bine să purificați și să obțineți clorhidrat și pierderile sunt mai mici, pentru a evita încercările dubioase de spălare a pulberii de brom.
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Înțeleg că bromul elementar rămas se va evapora în aer din produs, la fel ca orice solvent, astfel încât nu va mai exista nicio cantitate rezonabilă rămasă cu timpul. Producerea HCL fără uscarea HBr - mult noroc pentru a obține un produs mai pur, deoarece este posibil să aveți de-a face cu sărurile de brom din soluția brom/GAA și cu bromul în sine.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nu văd nicio problemă în a bate resturile de brom cu tiosulfat, apoi aduceți ph-ul la un mediu alcalin și colectați uleiul cu un solvent.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
(R)-(+)-α-metilbenzilamină Număr CAS:
3886-69-9 Se elimină din plămâni? Sau este absorbită de stomac? Poate fi utilizată direct?
(R)-(+)-α-metilbenzilamină Număr CAS:
3886-69-9 Provine din plămâni? Sau este absorbită de stomac? Poate fi utilizată direct?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nu are efecte psihoactive.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
De unde se obține 2,5 dimetilnitrostiranul
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Condensarea Henry a 2,5-dimetoxibenzaldehidei cu nitrometan în prezența unei amine primare ca catalizator.
 
Top