Testarea noilor rute d-Meth (pentru mine) fără P2P sau P2NP

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Iar dacă aveți stereoizomerul corect de methatonă, ar trebui să puteți efectua direct reducerea la d-metamfetamină, fără a pregăti mai întâi (pseudo)efedrina. Acest lucru ar trebui, de asemenea, să îmbunătățească randamentul general.

Cu toate acestea, în opinia mea, cea mai bună cale ar fi BMK -> P2P - aminare reductivă cu (S)-(-)-α-Metilbenzilamină și NaBH4 -> d-N-benzilamfetamină -> debenzilare și monometilare într-un singur vas cu Pd/C și paraformaldehidă, realizată ca reacție de tip CTH cu săruri de formiat ca donatori de hidrogen -> d-metamfetamină.
Dezavantajul constă în costurile ridicate ale Pd/C, dar merită totuși în ceea ce privește valoarea produsului.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
În mod direct?
Până știu eu ar trebui să fie așa:
Propiofenonă->2-Bromopropiofenonă->Efedronă->d-efedronă->d-Amină secundară->d-Meth.
Corect?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
În acest caz, nu există nicio problemă, puteți reduce Methcathione aka Ephedrone la Meth direct, fără a fi nevoie să faceți mai întâi efedrină. Și dacă efedrona este izomerul stereo corect, veți obține d-Meth

Propiofenonă->2-Bromopropiofenonă->Efedronă->rezoluțiechiralăurmată de reducerea H3PO2/I->d-Meth.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Tocmai mi-am dat seama că efedrona este predispusă la tautomeria ceto-enol și probabil va racemiza în soluție. Acest lucru sună rău, dar de fapt s-ar putea să fi dat aici peste ceva foarte interesant. Deoarece puteți obține în continuare cristalizarea d-isomerei din soluție, deoarece atunci când nu este dizolvată racemizarea nu va avea loc. Și cu d-isomere cristalizat puteți utiliza Viedma maturare sau o tehnică similară și veți ajunge cu 100% d-efedron sare.

Și puteți arunca această sare în porții direct în reacția H3PO3/I, unde se reduce instantaneu la d-Meth, fără timp pentru racemizare, condițiile puternic acide vor ajuta și ele la prevenirea acesteia. Înseamnă că nu veți pierde nimic din produs prin separarea d-, totul va fi transformat în d-.

Și nu, acest lucru nu funcționează pentru Meth sau Amph, funcționează doar pentru compușii care se racemizează singuri sau care pot fi făcuți să se racemizeze adăugând ceva (o bază ultra puternică sau ceva de genul acesta) la soluție.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Deci, în acest caz, pentru a avea d-efedrona în partea solidă trebuie să folosesc l-tartaric și cred că a fost o greșeală de tipar, dar ar fi reducerea H3PO2/I.
Mulțumesc mult pentru ajutor.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Presupun (dar nu pot garanta) că acidul tartric derivat natural din comerț este cel de care aveți nevoie și s-ar putea să funcționeze mai bine cu sarea monosodică a acestui acid. Deoarece acidul tartric are doi centri chirali, preocuparea unuia poate ajuta, cel puțin o face pentru separarea amfetaminei. Pentru măcinarea cristalelor, ar fi bune bilele ceramice vândute pentru morile de bile și un agitator suspendat cu mișcare lentă pentru a le face să se macine pe fundul vasului. Nu doriți să suspendați cristalele în soluție, ci să le mențineți la fund.
 

LiveviL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 21, 2024
Messages
8
Reaction score
7
Points
1
Hei, omule, abia îmi încep călătoria cu chimia.
Deci vrei să spui că dacă ai cathinone poți reduce direct la meth?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cathione ar da amfetamină, Methcathione dă metamfetamină. Și da, se poate. RP-H3PO2-H3PO3/iod ar trebui să funcționeze, de asemenea, reducerea în stil Birch și reducerea clasică Clemmensen cu Zinc/Hcl (dar îmi amintesc că au existat unele probleme cu aceasta)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Bună ziua tuturor
Am filmat deja un material privind sinteza efedrinei din methcathinone, care va fi lansat la sfârșitul lunii.
Lucrăm pe următorul traseu:
propiophenone - methcathinone - ephedrine -methamphetamine
 
Top