4.2.1. 4 mmc sa zmenia na červené. Prečo?

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
34
Points
18
Prosím @$!$, nebudem vám platiť 5000 € a nič za túto syntézu.
Prestaňte prosím ponúkať svoj recept, snažím sa pomôcť aj iným ľuďom.
Jeden mesiac sa mi snažíš každý deň cez Telegram predať svoj posraný postup, prosím, prestaň.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Jeho produkt je prekyslený. Ako to môže byť dobré ?
 
  • Haha
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
282
Reaction score
82
Points
28
Viac kyselín ako ph3 nie je problém, kde u vidieť inú farbu ako červenohnedú alebo žltú ? Je ako mlieko čisto biela :p
 

Attachments

  • kMEHhpWqbx.jpg
    kMEHhpWqbx.jpg
    318.8 KB · Views: 17
  • 78DoVaW6Iy.jpg
    78DoVaW6Iy.jpg
    319.8 KB · Views: 17

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Stojí za to zmerať teplotu topenia vašej vzorky 2b4m, mala by byť približne 74-77 stupňov. Mám podozrenie, že vo vašom 2b4m sú nečistoty
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Problém môže byť aj v DCM, ak tam jeho dodávateľ pridal alkohol. Mal som takmer rovnaký problém. Táto farba sa nedá vymyť acetónom ani etylacetátom. Pomáha len izopropylalkohol, ale s vysokými stratami
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dichlórmetán zvyčajne obsahuje etanol, je potrebný na stabilizáciu dichlórmetánu. Je nepravdepodobné, že 0,5 % etanolu ovplyvní reakciu natoľko, ale špinavý 2b4m ľahko ovplyvní. Možno sa v dichlórmetáne nenachádza nečistota etanolu na analýzu.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Stabilizovaný DCM neovplyvní, ale ak dodávateľ pridá oveľa viac, môže to spôsobiť veľké problémy, ktoré som mal ja.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Etanol nie je príčinou a problémov. Jeho metylanilín je vedľajší produkt zo špinavého prekurzora.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Pri okysľovaní by teplota nemala presiahnuť 30*C, ak je vyššia - umiestnite do vody
Používajte rýchlosť miešania 180-250
Na pridanie kyseliny použite izopropylalkohol Po dosiahnutí Ph 5-5,5 môžete štvrtinu kvapaliny odpariť a dať ju do mrazničky, čím preskočíte krok získania múky a okamžite získate kryštály :)
Vytvoril som viac ako 600 kg tejto látky, myslím, že napíšem návody pre toto fórum, v ktorých poviem o všetkých možných chybách začiatočníkov, ukážem všetky triky a možné varianty syntézy
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Lol, kovový miešač na proces okysľovania ? Znie to ako zlyhanie sivej farby na povrchu
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
7
Points
3
Problém môže byť v lokálnom prekyslení.
Keď pridávate kyselinu príliš rýchlo, váš 4-MMC sa zmení na hovno.
Umiestnite kadičku na ľadový kúpeľ s magnetickým miešadlom a pod separačný lievik. Reakčná teplota by nemala byť vyššia ako 25-30 stupňov Celzia. Na 1000 g bromoketónu-4 použite približne 2-3 kvapky koncentrovanej kyseliny chlorovodíkovej za sekundu.
Červené sfarbenie môže byť aj z alkoholu v reakčnej hmote. Uistite sa, že váš DCM je čistý.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
O rýchlosti pridávania je pravda, ale existujú metódy s veľmi rýchlym pohybom Môžete použiť aj kyselinu chlorovodíkovú IPA
 
Top