problémy so spájaním

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Zdravím všetkých,

Mám teda problém s amalgamáciou Al/Hg. Skúšala som to niekoľkokrát a neviem, čo robím zle a robila som to na menšom meradle (10 ml PMK) - po začatí amalgamácie (čo naznačuje tvorba malých bubliniek a sivej vody) som pridala metylamín a PMK a zdá sa, že sa niečo stalo - pretože teplota stúpla na 50 stupňov Celzia, ale potom sa tam držala približne hodinu a potom sa ochladila na izbovú teplotu a všetok hliník zmizol

Čo si o tom myslíte?
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
HI,
Problém je v tom, že reakcia zrejme neprebieha a ja neviem prečo - reakcia má trvať oveľa dlhšie a byť oveľa horúcejšia
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vážite svoje soli? Odvážim sa spýtať, či si vážite alu? ak sú pomery správne, amalgamácia je jemná, kým všetok hliník nevypláva, potom sa rozbehne. ak je vaša na začiatku násilná, je to v skutočnosti príliš málo solí.
Ak je tu všetko v poriadku, potom možno skúste opláchnuť len raz. tiež sa môže stať, že pri prvom pohľade na tepelnú rozťažnosť prechladíte. teplotu použitej vody môžete trochu zvýšiť, ak používate studenú.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bez obrázkov je pomerne ťažké pochopiť váš problém. Myslíte si, že reakcia nenastala, ale nemáte žiadny dôkaz, však? Čítali ste môj príspevok? Po samovoľnom zahriatí musíte reakčnú zmes prevariť.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1


Áno, vážim alumíniovú fóliu a ortuť (v mojom prípade mám dichlorid ortuťnatý). Nemyslím si, že amalgamácia je príliš násilná a myslím si, že mám správny pomer - 20 gramov hliníkovej fólie a 0,1 gramu HgCl2 , ale skúsim to ešte raz s horúcejšou vodou a jedným opláchnutím.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Prečítal som si váš príspevok- ale príspevok je určený na syntézu metamfetamínu a ja potrebujem syntézu MDMA, ale nabudúce sa pokúsim uvariť svoju reakčnú zmes
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Potrebujete približne 0,1 g / 12 g ish alu
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Tak som to skúsil ešte niekoľkokrát a myslím, že amalgamácia sa podarila, ale potom som reakčnú zmes extrahoval NaOH a izopropanolom - a skúšal som izopropanol odpariť vo vákuu, ale namiesto toho som dostal destiláciu IPA a keď som ju nalial do roztoku HCl, nevyzerala ako olej - rozpustila sa v roztoku HCl (ako vidíte na obrázku).
A nie som si istý - myslím si, že som mal v roztoku pravdepodobne ešte veľa IPA a to je dôvod, prečo sa rozpustil.
Takže mám dve otázky.
1. Existuje iný spôsob odparenia IPA?
2. je niečo, čo môžem urobiť, aby som zachránil to, čo mám?
 

Attachments

  • vxynKp8OrA.jpeg
    vxynKp8OrA.jpeg
    169.8 KB · Views: 119

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Normálne môžete vákuovo destilovať alebo rotovapom odparovať ipa, možno je vaša pumpa príliš slabá alebo sklo príliš veľké, aby to správne prešlo. každopádne by ste mali zrážať po kvapkách za energického miešania a pozorne sledovať, keď sa začne zrážať veľmi málo s každou kvapkou, vtedy skontrolujte ph. navyše použitie aq. HCl vám bude zadrhávať výťažky a vytvárať vedľajšie produkty a zafarbovať reakčnú hmotu. ak máte HCl, jednoducho si choďte kúpiť nejaké bielidlo a desikant a urobte to ako páni,
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Prečo by to malo byť inak?

Redukcia MDP2P by mala prebiehať rovnako ako P2P, líšiť sa budú len kroky čistenia, avšak váš proces amagam by mal prebiehať rovnako. Odporúčam vám, aby ste preskúmali Jesse Pinkmans work ups, ktoré zverejnil z rodium, a pozrite sa na Ritterovu prácu na redukcii MDP2P.
 
Top