Legenda LSD: "Chemické látky sú v súlade so zásadami bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci: Vo veku 75 rokov zomrel muž, ktorý stál za revolúciou LSD v 60. rokoch - Vyrobil 250 miliónov dávok "oranžového slnka

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
  • Nicholas Sand zomrel na infarkt vo svojom dome v Kalifornii 24. apríla vo veku 75 rokov
  • Bol chemikom mimo zákona, ktorý sa neslávne preslávil v 60. rokoch 20. storočia vytvorením veľkých dávok svojej značky LSD "Orange Sunshine".
  • Sand bol zodpovedný za výrobu viac ako 250 miliónov dávok kyseliny
  • Veril, že dokáže urobiť svet mierumilovným, ak budú všetci užívať psychedeliká
  • Sand sa narodil v New Yorku, ale neskôr sa presťahoval do San Francisca, kde viedol laboratórium na výrobu LSD so svojím partnerom Timom Scullym
  • Obaja boli v roku 1973 uväznení a Sand bol neskôr 20 rokov na úteku
Nicholas Sand, chemik mimo zákona, ktorý sa preslávil výrobou veľkých dávok LSD v 60. rokoch 20. storočia, zomrel v Kalifornii vo veku 75 rokov.

Predpokladá sa, že syn sovietskeho špióna narodený v New Yorku bol počas svojej neslávne známej a dlhej kariéry zodpovedný za výrobu viac ako 250 miliónov dávok čistého LSD v Spojených štátoch.

Podľa denníka New York Times zomrel v spánku po infarkte, ktorý utrpel 24. apríla vo svojom dome v Lagunitas v Kalifornii.

Sand sa stal kultovou postavou koncom 60. rokov 20. storočia vďaka svojej veľmi populárnej značke kyseliny "Orange Sunshine".

OKYdvjVA4y

Nicholas Sand, chemik mimo zákona, ktorý sa v 60. rokoch preslávil výrobou veľkých dávok LSD, zomrel minulý mesiac vo svojom dome v Kalifornii vo veku 75 rokov.

Sám sa učil chémiu a svoju chemickú kariéru začal výrobou halucinogénnej drogy dimetyltryptamínu vo vlastnoručne postavenom laboratóriu v podkroví svojej matky v New Yorku, keď mal len 20 rokov.

Po užití prvej dávky LSD v New Yorku v čase, keď bolo ešte legálne, Sand veril, že pomocou psychedelík dokáže zmeniť a zachrániť svet.

"Moja prvá skúsenosť s užívaním kyseliny zmenila všetko... Vznášal som sa v obrovskom čiernom priestore," povedal v dokumente o svojom živote The Sunshine Makers z roku 2015.

"Povedal som si: 'Čo tu robím?' A zrazu sa mi v tele ozval hlas, ktorý povedal: 'Tvojou úlohou na tejto planéte je vyrábať psychedeliká a zapnúť svet'.

Sand sa neskôr presťahoval do San Francisca, kde ho jeho parťák Nick Scully naučil vyrábať LSD.

Od roku 1967 spoločne viedli svoju výrobnú prevádzku v laboratóriu vo Windsore severne od San Francisca a plánovali vyrobiť 750 miliónov dávok kyseliny - presne také množstvo, o ktorom sa rozhodli, že spôsobí psychedelickú revolúciu a zmení svet k lepšiemu.

LxsdKFL6cW
EhLB0j3UHm

Sand (vľavo v roku 2009 a vpravo v 60. rokoch) bol počas svojej povestnej a dlhej kariéry zodpovedný za výrobu viac ako 250 miliónov dávok čistého LSD v celých Spojených štátoch
ZNOwIlbkXa

Sand sa koncom 60. rokov presťahoval z New Yorku do San Francisca, kde ho jeho partner v trestnej činnosti Nick Scully naučil vyrábať LSD. Od roku 1967 spoločne riadili svoju výrobnú operáciu v laboratóriu, až kým ich oboch začiatkom 70. rokov nezatkli

Muž, ktorý stál za revolúciou LSD v 60. rokoch, zomrel vo veku 75 rokov: Syn sovietskeho špióna vyrobil 250 miliónov dávok "oranžového slnka" po tom, ako mu hlas povedal: "Tvojou úlohou na tejto planéte je zapáliť svet

  • Nicholas Sand zomrel na infarkt vo svojom dome v Kalifornii 24. apríla vo veku 75 rokov
  • Bol chemikom mimo zákona, ktorý sa v 60. rokoch preslávil výrobou veľkých dávok svojej značky LSD "Orange Sunshine".
  • Sand bol zodpovedný za výrobu viac ako 250 miliónov dávok kyseliny
  • Veril, že dokáže urobiť svet mierumilovným, ak budú všetci užívať psychedeliká
  • Sand sa narodil v New Yorku, ale neskôr sa presťahoval do San Francisca, kde viedol laboratórium na výrobu LSD so svojím partnerom Timom Scullym
  • Obaja boli v roku 1973 uväznení a Sand bol neskôr 20 rokov na úteku
Emily Craneová pre Dailymail.com
Uverejnené: 05:05 BST, 13. mája 2017 | Aktualizované: 06:44 BST, 13. mája 2017




  • e-mail:

314 akcií

207

Zobraziť komentáre



  • e-mail

Top
+99
Home


207

Zobraziť komentáre




Nicholas Sand, chemik mimo zákona, ktorý sa neslávne preslávil vytvorením veľkých dávok LSD v 60. rokoch, zomrel v Kalifornii vo veku 75 rokov.
Predpokladá sa, že syn sovietskeho špióna narodený v New Yorku bol počas svojej povestnej a dlhej kariéry zodpovedný za výrobu viac ako 250 miliónov dávok čistého LSD v Spojených štátoch.
Podľa denníka New York Times zomrel v spánku po infarkte, ktorý utrpel 24. apríla vo svojom dome v Lagunitas v Kalifornii.
Sand sa stal kultovou postavou koncom 60. rokov 20. storočia vďaka svojej veľmi populárnej značke kyseliny "Orange Sunshine".
Posuňte sa nadol a pozrite si video
Nicholas Sand, an outlaw chemist who rose to infamy creating large batches of LSD in the 1960s, died last month at his home in California aged 75


Nicholas Sand, chemik mimo zákona, ktorý sa preslávil výrobou veľkých dávok LSD v 60. rokoch, zomrel minulý mesiac vo svojom dome v Kalifornii vo veku 75 rokov
Sám sa učil chémiu a svoju chemickú kariéru začal výrobou halucinogénnej drogy dimetyltriptamínu vo vlastnoručne vybudovanom laboratóriu v podkroví svojej matky v New Yorku, keď mal len 20 rokov.





Po užití prvej dávky LSD v New Yorku v čase, keď bolo ešte legálne, Sand veril, že pomocou psychedelík dokáže zmeniť a zachrániť svet.

"Moja prvá skúsenosť s užívaním kyseliny zmenila všetko... Vznášal som sa v obrovskom čiernom priestore," povedal v dokumente o svojom živote The Sunshine Makers z roku 2015.

"Povedal som si: 'Čo tu robím?' A zrazu sa mi v tele ozval hlas, ktorý povedal: 'Tvojou úlohou na tejto planéte je vyrábať psychedeliká a zapnúť svet'.

Sand sa neskôr presťahoval do San Francisca, kde ho jeho parťák Nick Scully naučil vyrábať LSD.

Od roku 1967 spoločne viedli svoju výrobnú prevádzku v laboratóriu vo Windsore severne od San Francisca a plánovali vyrobiť 750 miliónov dávok kyseliny - presne také množstvo, o ktorom sa rozhodli, že spôsobí psychedelickú revolúciu a zmení svet k lepšiemu.

4041B26B00000578-4501794-image-a-26_1494647486220.jpg


4041B25A00000578-4501794-image-m-25_1494647480573.jpg



Sand (vľavo v roku 2009 a vpravo v 60. rokoch) bol počas svojej povestnej a dlhej kariéry zodpovedný za výrobu viac ako 250 miliónov dávok čistého LSD v celých Spojených štátoch
Sand moved from New York to San Francisco in the late 60s where his partner in crime, Nick Scully, taught him how to make LSD. They ran their manufacturing operation together in a lab from 1967 until they were both arrested in the early 70s


Sand sa koncom 60. rokov presťahoval z New Yorku do San Francisca, kde ho jeho partner v trestnej činnosti Nick Scully naučil vyrábať LSD. Od roku 1967 spoločne riadili svoju výrobnú operáciu v laboratóriu, až kým ich oboch začiatkom 70. rokov nezatkli

Len za jeden mesiac vytvorili štyri milióny dávok kyseliny a hipisácka skupina užívajúca drogy známa ako Bratstvo večnej lásky ju pomáhala distribuovať.

Sand bol taký zaangažovaný do svojej takzvanej veci, že sa dokonca postaral o to, aby bol jeho oslavovaný Orange Sunshine dostupný americkým vojakom bojujúcim vo Vietname v nádeji, že ich nasmeruje k nenásiliu.

"Keby sme sa mohli obrátiť proti všetkým na svete, potom by sme možno mali nový svet mieru a lásky," spomínal Sand v dokumentárnom filme.

Ich čas však trval krátko po tom, ako ich začali vyšetrovať federálni agenti. V apríli 1973 ich federálna veľká porota v San Franciscu obvinila v súvislosti s operáciou s LSD.

V nasledujúcom roku boli obaja uznaní za vinných - Sand bol odsúdený na 15 rokov väzenia, Scullyová dostala 20-ročný trest.

Po krátkom prepustení z väzenia v roku 1976 Sand utiekol do Kanady, kde strávil 20 rokov na úteku, pričom stále vyrábal LSD. V roku 2015 sa objavil v dokumentárnom filme The Sunshine Makers (Tvorcovia slnka) o svojej neslávne známej kariére

SUdVk5cDnI

Vyrobili štyri milióny dávok kyseliny za jediný mesiac a skupina hippies, ktorá brala drogy, známa ako Bratstvo večnej lásky, ju pomáhala distribuovať

QBvVRf82YX

Keď Tima Scullyho (hore) začiatkom 80. rokov minulého storočia prepustili z väzenia, zamestnal sa v Silicon Valley v oblasti práce s počítačmi. Do dôchodku odišiel začiatkom roku 2000
Sand využil čas strávený vo väzení na pašovanie LSD pre iných väzňov.

Dvojica bola v roku 1976 na krátky čas prepustená na kauciu, kým sa ich prípady prejednávali na odvolacom súde, ale Sand po prehre rýchlo utiekol do Kanady.

Nasledujúcich 20 rokov strávil na úteku pod falošným menom, keďže pokračoval vo výrobe LSD. V 90. rokoch 20. storočia bol Sand zatknutý za výrobu drog, ale úradom sa ho nepodarilo identifikovať ako notoricky známeho Nicholasa Sanda.

Jeho pravá identita bola nakoniec odhalená a v Spojených štátoch si odsedel šesť rokov vo väzení. Sand bol prepustený v roku 2000 a presťahoval sa do Ekvádoru.

Keď Scullyho začiatkom osemdesiatych rokov prepustili z väzenia, zamestnal sa v Silicon Valley v oblasti počítačov.

Obaja sa objavili v dokumentárnom filme The Sunshine Makers (Tvorcovia slnka) o ich živote tajných chemikov.
 

Gayfag

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2021
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Veľké vlákno. Skutočne legendárna osoba. Videl som dokumentárny film. Neuveriteľné, ako niekto mohol považovať za potrebné prenasledovať a loviť týchto dvoch. RIP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Určite! Prišlo mi smiešne čítať, že ho v Kanade opäť zatkli a nepodarilo sa im ho identifikovať :D
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
552
Reaction score
299
Points
63
bol pre mňa príkladom ako Saša, A. Hoffmann, D. Nichols a dosť ďalších... mojím jediným legendárnym momentom bolo, keď sa mi hrubo a s plnými právami podarilo presadiť u miestnych exekútorov, aby mi vrátili moje hračky (zbierka chemikálií 2800+)... podarilo sa im zabaviť štyri bezvýznamné veci, ktoré som si kúpil nové v tom istom týždni. Mám pocit, že zdieľam rovnaké poslanie ako pán Sand, ale mám isté problémy pri reorganizácii svojho laboratória. Celý proces by som chcel zachytiť na kvalitnom videu, aby som mohol pokojne zomrieť.
 
Top