Nitroetán Zdroj

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pred niekoľkými rokmi som náhodou narazil na tento zaujímavý produkt. Vyzerá ako 16 oz (473 ml) trochu primiešaného nitroetánu. Skúšal to niekto destilovať a získať nitroetán?
Cuccio Pro Step 6 Powder Polish Deep System Brush Cleanser Refill, 16 oz
RCJu5TVjwq
 

Huey Freeman

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Potrebuje ešte nejaký stupeň, kým sa bezpečne použije na syntézu p2np?
 

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2024
Messages
17
Reaction score
7
Points
3
Vyzerá to pekne - ďalší produkt, ktorý funguje a obsahuje približne 40 % nitroetánu, je Acrifix 1S 0117, dá sa z neho ľahko vydestilovať... Použil som 30 cm kolónu a fungovalo to dobre.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Vo väčšine krajín je k dispozícii len malá 14ml fľaštička! Ak však môžete získať väčšie fľaše s objemom 480 ml a 900 ml, potom je to tá správna cesta, po vydestilovaní 100% funguje na väčšinu syntéz.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
V skutočnosti som našiel fľašu pre môj syntézový systém P2NP. Teraz potrebujem len N-butylamín (mám s tým nejaké problémy).
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Môžete použiť aj iné amíny, napríklad izobutylamín, ktorý sa ľahko získava dekarboxyláciou a-aminokyseliny valín.
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Hexametyléntetramín (urotropín, hexamín) sa môže použiť intad cyklohexylamínu na MDP2NP ?¡?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Nie, hľadajte primárne alifatické amíny
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Ďakujem, pýtam sa preto, lebo to..
"V 1000 ml horúceho 95 % etylalkoholu (190-percentný obilný lieh) rozpustite 140 g (1 mol) hexametyléntetramínu (urotropín, hexamín) a 157,5 g (1,05 mólu) jodidu sodného (alebo 174 g (1,05 mólu) jodidu draselného). Potom sa pridá 243 g brómosafrolu (1 mol) a roztok sa nechá stáť, kým sa nevyskytne zrážanie. Potom sa do zmesi pustí prúd plynnej HCl, kde sa zrazenina hydrolyzuje, rozpustí a vyzráža sa chlorid amónny. Chlorid amónny sa odfiltruje a alkohol z filtrátu sa odstráni destiláciou za zníženého tlaku. Surový amín, ktorý zostal, sa prečistí uvoľnením voľnej zásady pomocou roztoku NaOH (45 g NaOH v 135 ml vody). Extrahujte olej éterom (alebo toluénom, metylénchloridom atď.) a prúdením plynnej HCl ho preveďte na HCl soľ. Vytvorené kryštály z éteru prefiltrujte."
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Nie som si istý, či existoval starý vzorec alebo nie, ale na tej fľaši, ktorú predávajú dnes, je stále ako hlavná zložka uvedený nitroetán, ale je to 50/50 acetón a nitroetán. Pred použitím sa musí absolútne vydestilovať. Vlastne asi dvakrát alebo trikrát, pretože absolútne viem, že acetón spôsobí problémy počas syntézy. Stále funguje, len vedzte, že dostanete 8 oz alebo možno sedem z toho, čo chcete, a zvyšok dajte priateľke, aby ho použila na nechty.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
O tento výrobok som sa zaujímal už predtým a po preskúmaní som sa dočítal, že obsahuje 99 % nitroetánu ( karta bezpečnostných údajov ).
Niekde na internete som však čítal, že ho niekto vyskúšal a uviedol, že obsahuje len malé množstvo nitroetánu (myslím, že 10 %).
 
View previous replies…

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Som zvedavý, či použili "Step 6" a nie iný krok v tejto skupine produktov. AFAIK krok 6 je jediný, ktorý je primárne nitroetánom. Krok 8 má acetón a nitroetán.


"Cuccio Pro Powder Polish Dip System Step 8 Dipping Powder Remover"
Chemický názov % hmotnosti CAS č.
ACETÓN 60-75 % 67-64-1
NITROETÁN 25-40 % 79-24-3
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Použili "krok 6"

HIGGS BOSSON vyššie uviedol, že ho kúpi pre niekoho, kto ho otestuje, takže čoskoro budeme poznať výsledky
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Krok 6 má 50 % acetónu a 50 % nitroetánu . Viem, čo sa uvádza v SDS, ale klame. Destiloval som to z prvej ruky, bola to najmenej polovica acetónu, ktorý prechádza pri teplote 55c alebo tak nejako. Potom to vyskočilo asi na 120 C a zvyšok prešiel. Tiež som to destiloval asi osemkrát a stále dookola, pretože akýkoľvek kúsok acetónu doslova bráni reakcii, na ktorú to chce každý použiť a jednoducho by to potom nekryštalizovalo, nech by sa dialo čokoľvek. Malo to prebehnúť pri 114 °C. Niečo sa s tou látkou určite deje a ja by som sa s ňou nezahrával. Je tam aj iná možnosť, ktorá nie je doslova nič iné ako nitroetán....
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Áno, môžem potvrdiť, že tento produkt funguje.
Najskôr ho destilujte a potom používajte ako zvyčajne.
Jediný problém je, že sa dodáva v maličkých 14 ml fľaštičkách a pravdepodobne sa postupne vyraďuje do zabudnutia... takže si ho zaobstarajte, kým môžete.
Myslím, že v Spojenom kráľovstve boli nejaké 480ml fľaše..
Veľa šťastia!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Pred niekoľkými mesiacmi som našiel 32 fl uncovú fľašu na eBay. :)
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Práve nedávno bola fľaša rozštiepená a takmer polovica prišla pri teplote varu acetónu a zvyšok prišiel pri 120.... trochu vyššej ako 115 ish, ktorú by malo mať nitro, ale dosť blízko. Bola disstilovaná 7-krát, aby sa z nej dostal všetok acetón, a stále mala problémy s kryštalizáciou p2np. Vyrobené s rovnakým materiálom, ale prešiel na nitro pre známe dobré veci a funguje perfektne, takže nie som pozitívny, čo je v týchto fľašiach teraz...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Áno! Získajte ho, kým môžete! produkt bude čoskoro "End Of Line".
 
Top