P2P na (d)-fenyl-2-propanol možné?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Možno vám to pomôže ďalej, osobne som to ešte nevyskúšal. Mohol by som sa pozrieť do svojich priečinkov, možno ešte nájdem originál PDF

Všeobecný postup pre experimenty s racemizáciou. A
0,06 M roztok amínu (100 mg) a tiolu (1,2 alebo 0,2 ekv.)
v benzéne sa refluxoval 2 h (stechiometrické podmienky) alebo 7 h (stechiometrické podmienky).
(katalytické podmienky) v prítomnosti AIBN (celkový
množstvo 20 mol % AIBN sa rozdelilo na tri rovnaké
(keď reakčný čas > 2 h), ktoré sa pridávali postupne každé 2 h). Po skoncentrovaní sa zvyšok zriedil
HCl (1 M) a roztok sa premyl Et2O. Na
vodná fáza bola bazifikovaná nasýteným uhličitanom sodným
a extrahovaná Et2O. Čistý amín bol izolovaný po
vysušení na MgSO4 a zahustení
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Mám prístup k aibn a tiolu, ale ocenil by som pomoc so správnymi pomermi prepočítanými povedzme na kg L-meth freebase? Zverejním svoje výsledky
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
uvedený postup je v analytickom meradle a musíte najprv jasne pochopiť všetko, čo sa v ňom uvádza (napríklad 0,06M soln amínu v benzéne z 1 kg by bolo naozaj v priemyselnom meradle a benzén je notoricky známy ako karcinogénny, aj keď pekne vonia), musíte mať zvládnutý intermolárny prevodný výpočet a plne chápať, čo je 20 % molárnych ekvivalentov... chemici zvyčajne píšu takto, pretože je to pre nich relevantnejšie, ako mať zápis typu recept na tvarohový koláč
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Prosím, ospravedlňte ma, ak bol môj komentár trochu kyslý... je to stigma zavedenia fosgénu na bojové polia, ktorá ma robí trochu arogantným na pohľad, ale v skutočnosti nie som až taký zlý človek, len som možno prísny na chemické znalosti (a najmä na seba). Výpočet namiesto vás nebude odo mňa výchovný, ale ak to skúsite, sľubujem, že ho skontrolujem a láskavo vás usmerním.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
No tu sú uvedené váhy všetkých 3.

L metamfetamín 149,23 g/mol
Metyltiogylkolát 106,14 g/mol
AIBN 164,21 g/mol

Preto by to bol 1 mol L-metánu a píše sa, že 0,2 sa rovná, takže 106,14x0,2=21,22g. A 20 % pre aibn je 32,84 g.

Takže povedzme, že som urobil 149,23 g L-metu a 21,22 g tiolu a refluxoval 7 hodín, pričom každé 2 hodiny som pridal 10,94 g (32,84/3=10,94 g) AIBN.

Boli by to správne čísla?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Zdá sa, že je to správne, ospravedlňujem sa, že som vás opäť prísne odsúdil, nezabudnite na koncentráciu amínu v soilvente, ktorá je vraj 0,06 M benzénu (táto koncentrácia je na preparatívnej stupnici oveľa nižšia a dôrazne sa odporúča náhrada benzénu, ako je toluén, ak nie je relevantný bod varu, benzén vrie pri približne 68 C a toluén má 110 C)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Oprava: Bod varu je relevantný, pretože potrebujete reflux, takže si len dávajte pozor na vdychované výpary, pretože ide o achetypálny karcinogén, aj keď nie veľmi silný, pri chronickej expozícii môže vyvolať vážne poškodenie pečene. Aj bod varu benzénu, ktorý som uviedol, je z pamäti a mali by ste si ho overiť. Verím, že molárne hmotnosti ste si overili, takže som nerobil žiadnu dokumentáciu, len som sa uistil, že vaše myslenie je myslením chemika.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
To je správne Našiel som tento istý postup pred nejakým časom a problém je možný len v tom, že množstvá vyššie tie nefungujú správne, takže veľa času pre nízke množstvá som to neskúšal.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Takže by to bol L met HCl alebo by som mohol použiť voľný základ? A btcboss, čo myslíte tým, že "vyššie nebudú fungovať"? Takisto nemám rád ani benzén, možno by vhodnou náhradou bol acetonitril, keďže bp benzénu je 80 a acetonitrilu 82?
 
Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Malo by ísť o roztok L-Meth vo voľnej báze s tiol.
Mám na mysli, že tento proces nie je účinný vo väčších množstvách.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Existuje nejaký iný spôsob, o ktorom viete? Z môjho čítania, ktoré som urobil, je veľa článkov, v ktorých sa uvádza, že mexické kartely to robia v dosť masívnom meradle... prečo by to nebolo vhodné pre veľký rozsah?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Tejto téme sa chcem venovať aj hlbšie. Dokonca aj orgány EÚ vo svojich publikáciách píšu o masívnom používaní tohto druhu metódy "recyklácie" inak likvidovanej frakcie L-metánu. Nájdem jeden z článkov a uverejním ho tu.

Jednou z tém, s ktorou sa musí podzemný chemik vždy vysporiadať, keď sleduje akademické/vedecké práce, sú vysoké pomery rozpúšťadla k zlúčenine.ktoré používajú. Koncentrácia 0,06M bázy L-metu je smiešne nízka, pre preparatívnu alebo slušnú tajnú chémiu celkom nepoužiteľná.
Takže v skutočnosti musíme vyvinúť praktickú metódu odvodenú od existujúcich informácií, ako je tento dokument.

Obávam sa, že volanie mexickým kartelom o podporu nie je alternatívnou cestou na získavanie poznatkov. *úsmev*

Mám isté skúsenosti s "konvertovaním" a aplikovaním vedeckých prác na pivničné podmienky, aj keď (zatiaľ) nie na pervitín.

Jedna otázka: Ktorú položku v tabuľke5 v dokumente určiť pre L-meth /0,2ekv. metyl-thio, resp.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Áno, použil by som len toľko, aby sa benzén pohodlne rozpustil, pretože by to bolo na 25 kg váhy a nemalo by to zmysel... Mám všetky chemikálie dostupné, takže akékoľvek informácie, ktoré máte, by mi pomohli, pretože to môžem celkom ľahko vyskúšať... máte nejaké nápady na náhradu benzénu alebo sa musí použiť benzén
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
áno, znie to rozumne, ako pravidlo by som navrhoval objemový pomer 1:6 až 1:10, v tomto prípade 1:10 by bolo 1000 ml voľnej bázy L-metamfetamínu rozpustenej v 10 000 ml benzénu.
Výber rozpúšťadla je podmienený rôznymi faktormi. Podľa mojich vedomostí sú to bod varu pri použití refluxu (uviedol to už HerrHaber) , rozpustnosť rozpúšťadla vo vode a naopak pri použití postupov citlivých na vodu (t. j. Grignardove reakcie), uvedená toxicita, polarita atď.
Takže čo by som si tu vybral: Hádam by mal fungovať aj toluén, rovnako ako xylén, a čo etylacetát? Uvažovali ste už o ňom?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pokiaľ viem (nie som oficiálne chemik), AIBN je radikálový iniciátor a tiol (v tomto prípade metyltiogilkát) reaguje s AIBN za vzniku ďalšieho radikálu, takže ako radikály majú v prítomnosti kyslíka alebo vody krátku životnosť, z tohto dôvodu si myslím, že by bolo ťažké udržať účinný proces vo veľkom meradle bez inertnej atmosféry.
V inertnej atmosfére by to bolo možné.
Bez podmienok inertnej atmosféry by som to skúsil (v skutočnosti, keď budem mať voľný čas, dúfam, že to urobím) v stechiometrickom stave (reflux 2 hodiny) s týmito množstvami:
0,06 M roztoku voľnej zásady v toluéne
Metyltiocylcholát 1,3 ekv.
30 mol % AIBN
Dôvodom je, že kratší čas reaguje menšia šanca straty produktu v dôsledku radikálov v prítomnosti kyslíka z tohto dôvodu by som pridal trochu viac tiolu a AIBN ako pri pôvodnom postupe.

TOTO JE TO, ČO BY SOM TESTOVAL, NEZNAMENÁ TO, ŽE JE TO OFICIÁLNA METÓDA ALEBO PODOBNÁ METÓDA A MÔŽEM SA MÝLIŤ.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zabudol som sa vyjadriť k ďalším spôsobom, na ktoré ste sa pýtali:
Ďalší spôsob možný s Raneyho niklom ako katalyzátorom v tlakových podmienkach. (Nikdy som neskúšal len literatúru)
Každopádne nerád hovorím o procesoch, ktoré sám nevyskúšam, ale tento je dostatočne zaujímavý na to, aby sa ho zúčastnil aj môj nízky profil v chémii.
Tento dokument by mohol pomôcť s procesom vlákna.
https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/jo061033l
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Takže by ste toluén refluxovali a nie len privádzali na teplotu 80c? A na čo sa prepočítava 0,06 M v gramoch voľnej bázy, som z tejto časti trochu zmätený
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Edit: Práve som našiel túto publikáciu a obrázok v nej obsiahnutý.

Hlavná výroba metamfetamínu

FgKy6Zhawj
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Áno, toto je tá istá publikácia, ktorú som čítal. Takže povedzme 1 kg voľnej bázy v 6 l toluénu s pridaním 142,2 g tiolu a uvedením do tepla. Potom približne každé 2 hodiny pridajte 73,3 g AIBN... zdajú sa vám moje čísla presné? Tiež preto, že prechádzam z benzénu na toluén, mal by som toluén len ohriať na 80c alebo by som ho mal ohriať pri vyššej teplote 110c...
 
Top