Balík je zabavený

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Ahoj všetci, čo sa stane, ak je balík obsahujúci lieky adresovaný mne zablokovaný na colnici?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Na rôznych miestach sveta existujú rôzne stratégie.
Niekde len konfiškácia & oznámenie alebo bez nej.
Niekde policajná razia alebo doručenie bez problémov, ale razia o 1-2 týždne/mesiace neskôr, ak predpokladajú, že ste díler.
Niekde výzva z pošty, aby ste prišli a "pomohli im nájsť váš balík" alebo akýkoľvek iný blbý dôvod, ktorý im pomôže potvrdiť, že je váš.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Je mi ťa veľmi ľúto, človeče, prosím, môžeš nás priebežne informovať o tom, čo sa stalo v budúcnosti, a aké následky budeš mať
Prosím, zostaňte v bezpečí 🙏 ❣️
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Na colnici mi jeden z nich zadržali. Bolo to malé množstvo. Dostal som list, v ktorom sa uvádzalo, že bolo zabavené, ako aj formulár na jeho vrátenie, ak by som bol agentom DEA. Keď dostanete list, nič nevyplňujte ani neposielajte späť, ak je taká možnosť. Jednoducho ho zahoďte a svoju adresu považujte za spálenú.
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Stále som nedostal žiadne oznámenie, len prepravná spoločnosť mi povedala, že colníci to zabavili, možno to ani neanalyzovali, je to kvapalina. Dúfam, že to pôjde do zabudnutia
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Neodpovedajte, ak to škodí vášmu opsec, ale akú prepravnú službu používate, ktorá vám oznámila, že balík bol zadržaný?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Pošlite narkomana, aby si ju zaobstaral 😆😆
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Veľa šťastia, ako ste si všimli, že bol zabavený?
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
D Zo sledovacieho čísla to hlásilo zablokovanie, potom mi prepravná spoločnosť napísala e-mailom, že to bolo zablokované na colnici
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
NOI nevie, či je to zabavené, povedali mi, že je to zhabané alebo zadržané, nevedia mi to povedať. teraz už uplynul mesiac a ja nič neviem
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Pravdepodobne máte veľké šťastie, že bol zachytený v Nemecku a nie v Taliansku. Nie som si istý, ako vyzerá vydávanie v Európe, ale v USA vás neprijmú ani z iného štátu, pokiaľ úroveň trestného činu nedosiahne určitú úroveň. Myslím, že ide o priestupok prvého stupňa. Sú tam 4 úrovne trestného činu nižšie ako táto. Aby vás vydali z iného štátu, musí ísť o trestný čin 3. alebo 2. stupňa. Ak by našli balíček v Taliansku, možno už sedíte vo väzení. Ešte by som si upratal dom a zobral notebook na mesiac ku kamarátom ( ten, ktorý ste použili na objednanie vecí, je to najsilnejší dôkaz, aký existuje)
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Môžem vám hovoriť z vlastnej skúsenosti, pretože už viackrát sme utrpeli straty v dôsledku zabavenia balíkov prichádzajúcich z Číny do Európskej únie, a najmúdrejšia rada, ktorú vám môžem ponúknuť, je nevypĺňať žiadne formuláre, neodpovedať na žiadne správy od colníkov ani sa nepokúšať balík zachrániť, nepribližovať sa k nemu za každých okolností a od tejto chvíle prijať základné bezpečnostné opatrenia, ktoré by ste mali mať. (zmena telefónneho čísla, e-mailov atď.). Určite bude váš balík neskôr zničený a v závislosti od jeho obsahu sa úrady uspokoja s jeho zničením alebo sa začne vyšetrovanie, ak ide o množstvá notoricky známeho významu v triede 1, ak ide o činidlá alebo chemikálie na výskum, ktoré ešte nespadajú pod Nemali by ste sa toľko obávať zákona a stačilo by urobiť niekoľko zmien vo vašom živote. Požehnanie a povzbudenie!!!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Ospravedlňujem sa, že vám píšem pre chybu. Buďte v poriadku. N veľké objatie brat!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Môžem vám hovoriť z vlastnej skúsenosti, pretože už viackrát sme utrpeli straty v dôsledku zabavenia balíkov prichádzajúcich z Číny do Európskej únie, a najmúdrejšia rada, ktorú vám môžem ponúknuť, je nevypĺňať žiadne formuláre, neodpovedať na žiadne správy od colníkov ani sa nepokúšať balík zachrániť, nepribližovať sa k nemu za každých okolností a od tejto chvíle prijať základné bezpečnostné opatrenia, ktoré by ste mali mať. (zmena telefónneho čísla, e-mailov atď.). Určite bude váš balík neskôr zničený a v závislosti od jeho obsahu sa úrady uspokoja s jeho zničením alebo sa začne vyšetrovanie, ak ide o množstvá notoricky známeho významu v triede 1, ak ide o činidlá alebo chemikálie na výskum, ktoré ešte nespadajú pod Nemali by ste sa toľko obávať zákona a stačilo by urobiť niekoľko zmien vo vašom živote. Požehnanie a povzbudenie!!!
 

mikeyoak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 15, 2024
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Dobre. s týmto mám určité skúsenosti v závislosti od toho, kde sa nachádzate. Ak sa to stalo v USA, neváhajte mi napísať DM
 
Top