Pmk pracie procedúry dcm pracie

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň, zaujímalo by ma, ako postupovať pri praní dcm na ketóne a aké sú kroky a pomery na pmk, aby bol čistejší, a či je možné vykonať je na s vodným kúpeľom
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ak začínate od p-olejov, mali by ste ich premyť zriedeným náoh a soľným roztokom a mali by byť oranžové/červenkasté číre kvapaliny. Ak chcete čistejší, odporúčam vákuovú destiláciu.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Problémom je nový pmk olej, kroky sú odlišné aj ja dostávam stále olej podobný medu, ktorý je nepoužiteľný
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18


Ak ste reagovali s alkáliou, potom s HCl, premyjete 5% naoh a potom vodou. Bude vyzerať ako med....pretože v oleji je voda.

DCM nie je potrebný. Z nového PMK môžete získať pomerne čistý olej, a to premytím s naoh ešte za tepla. Je to dosť dobré.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Môžete mi napísať presné kroky vyskúšal som už všetko a stále nedostávam dobrý olej, ale skôr nejakú medu podobnú látku, tmavohnedú,.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Povedzme, že začnem s 50 gramami prášku, aké sú presné kroky s akými chemikáliami na získanie dobrého oleja s novým pmk starý pmk bol ako zlato tento je iný
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Takže máte práškový PMK? alebo olej, ktorý tuhne pri izbovej teplote? ak práškový nepoužívate etanol.

Možno máte hustú hmotu, pretože ste pridali príliš veľa HCL? koľko ste pridali? aké máte teploty? Dostávate roztok so separáciou, pričom olej je na dne?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
No ja mám nový pmk áno aj ten voskový druh, najprv začnem tým že ho zmiešam pri 30 stupňoch celzia s etanolom a vodou, po 1 hodine pridám kyselinu dvojnásobné množstvo na váhu prášku, na 75stupňov celzia to takto držím 3 hodiny pri 2,5 hodine sa zmení farba zmesi, po odparení olej zhustne ako med pozri videá.
 

Attachments

  • tVwv8042IZ.mp4
    12.3 MB · Views: 0
  • uPRVnqY6M1.mp4
    7.9 MB · Views: 0

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Príliš veľa kyselín.

musíte umyť roztokom naoh a vodou, vyčistí sa to. Vyzerá to, že ste to neumyli a tiež ste podľa mňa pridali príliš veľa kyseliny. Nevedel som, že prášok je dvojstupňová konverzia.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Aký bol váš výsledok?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Výťažok bol ako 72 % na váhu, a áno, nepremyl sa potom, koľko kyseliny je potrebné a koľko vody etanol v prvej časti?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
A načasovanie a stupne, ak máte návrh
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myslím si, že to stačí len premyslieť. Nabudúce použi menej hcl..mal si to hneď umyť. Pravdepodobne máš v tom oleji 10-15 % hovienok, preto je hustý. Na umývanie naoh máš tak 2,5 l tmavej vody. Všetko to je stále v tvojom oleji som si istý, že je to väčšinou kvôli neumývaniu..zdá sa, že to máš správne, ale pridaj len toľko hcl na reakciu a urob hneď umývanie. Ak sa olej nesepne a je rozpustený v etanole alebo v niečom inom, potom idk, myslím, že zahrejte a miešajte, aby ste vydestilovali etanol, a potom urobte da wash
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň môj priateľ urobil ako ste povedali, použil som polovicu ako hcl equel množstvo s práškom na váhu teraz, a premyl som to roztokom naoh 5% voda išla špinavá priamo načervenalá viď obrázok, po tom urobil vodný výplach, olej sa zriedil ako ste povedali, v novom prášku je len príliš veľa odpadu myslím že výťažnosť je ako 65% na váhu číňania to predávajú ako 75% výťažnosť :))) na časovanie neviem ešte som urobil 1.5 hodín zmydelňovania a 3 hodiny miešania s kyselinou na 75 stupňov C. Len olej je tmavý, je to spôsobené novým práškom?
 

Attachments

  • LScVeYE8tu.jpg
    LScVeYE8tu.jpg
    1.2 MB · Views: 382
  • Z8jyaNOBlX.jpg
    Z8jyaNOBlX.jpg
    1.6 MB · Views: 373

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myslím si, že pri každom ďalšom prevode sa to zlepší. Prvých niekoľkokrát som dostal tmavú látku, ale teraz dostávam svetlý olej skôr hnedej/žltej farby alebo ako med. Jasné.

BTW idk veľa o prášku, len sa snažím pomôcť


Na pranie musíš použiť dosť veľa vody Naoh.. A tiež musíte olej dehydratovať, potom sa stane čírym.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Olej zvyčajne vychádza tmavý a vyžaduje si VAC destiláciu je to štandardná vec, naozaj chcete, aby váš ketón bol najvyššej čistoty, pretože nečistoty môžu pokaziť syntézu a dramaticky ovplyvniť yeild, ale myslím, že s praxou z pmk by ste mali ísť bez VAC destilácie, len si precvičte čistenie.

Ak je váš nový yeild ten istý olej, ktorý ste ukázali v predchádzajúcom príspevku, tak sa vám nemusí podariť ten olej tak ľahko vyčistiť. Je to oveľa jednoduchšie, keď je ešte horúci priamo po konverzii IMO.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Áno robil som len jedno pranie naoh, ale neviem ako to vyjde pri 2 praniach a koľko prania používate normálne povedzme na 50gr oleja koľko prania a ako hovoríte áno bez vákuovej destilácie je to tmavé a neskôr keď sa to snažíte vyčistiť po vychladnutí je to takmer nemožné vyčistiť ako hovoríte. výťažnosť je tiež nízka niečo ako 50% oleja dostanete z toho staršie pmk bolo tak 58-60% oleja
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
A koľko zásad a kyselín používate a máte správne načasovanie a teplotu, čo je najlepšie?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1eq NaOH a prebytok kyseliny. 80*C približne na var s kyselinou, so zásadami je najlepšie reakciu uskutočniť pri izbovej teplote a dlhšie. Zvyčajne 75-85 % olejov. Fáza zmäkčovania - musíte vziať ekvivalent hydroxidu sodného, urobiť z neho roztok a ochladiť ho. Pridajte ku glycidátu a nechajte za miešania pôsobiť cez noc.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
V prípade kyseliny - ak je k dispozícii indikátorový papierik (pH-metr), kontrolujte ním pH (<= 3)
 
Top