Pmk pracie procedúry dcm pracie

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Jeho zložitosť je väčšia, pretože ho necháte sedieť s množstvom rxn nečistôt a spôsobí to nejaké škody, som si celkom istý.

Will hovorí, aby ste miešali cez noc, ale skúste rôzne trvania, aby ste zistili, čo funguje najlepšie. Opäť idk prášok.
 

Attachments

  • uM7lBSoW0U.jpg
    uM7lBSoW0U.jpg
    322.2 KB · Views: 420
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Toto je vosk, ktorý hádam vychádza svetlý áno, ak ho miešate pri izbovej teplote, nie horúci, keď je horúci, farba sa dosť zmení a fáza okyslenia je tiež iná, aký bol váš výťažok? Tiež ako 50 % hádam na základe oleja, takže 100 gramov vosku dáva 50 ml oleja plus mínus.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Predpokladám, že prášok by mal vyjsť čistejší. Olej zvyčajne vychádza veľmi tmavý z vosku, ale časom sa metóda zlepšila a teraz má čistejšie výsledky, najmä vďaka postupu prania. Výťažnosť je približne 60 %, ale mohla by byť možno vyššia.


Prosím, podrobne si prejdite postup pri prvom rxn.

Môžete zverejniť video s novým výsledkom
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
premyla som to 3 krát nezosvetľuje sa to viď obrázok, vyskúšala som všetky možnosti, nedestilovala som to vákuovo, môj výťažok je 60% na váhu po 50 gramoch prášku moja konečná váha je 30 gramov, skúsila som to už 4 krát teraz výťažok nestúpa myslím si že tento nový prášok je oveľa menej kvalitný v porovnaní s pmk z minulého roka ktorý vyšiel zlatý vždy, reakcia je ok ale po čase je olej tmavší a tmavší, koľko noah používate na začiatku? a koľko kyseliny 37% na hmotnosť vosku/prášku? pridávam obrázok s extrakciou vosku vpravo prášok na ľavej strane som udržiaval teplotu ako 78-80 stupňov
 

Attachments

  • OA2PMs4Hcb.jpg
    OA2PMs4Hcb.jpg
    1.1 MB · Views: 418
  • 8ORMZckYhw.jpg
    8ORMZckYhw.jpg
    146.2 KB · Views: 452
  • AqvjeCG4us.mp4
    5.1 MB · Views: 0
  • rsHnlG1wBA.mp4
    2.4 MB · Views: 0
  • l3PJy8aX1N.mp4
    3 MB · Views: 0

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Sľubujem, že som to urobil... ale rovnaký resulkt... tento brwn špinavý olej.... čo robím zle?
takže... zdá sa, že mám rovnaký problém ako mnoho ľudí... nový ETHYL GLY je ťažké dosiahnuť správne výsledky... mám rovnaký problém ako ostatné príspevky tu, tento hnedý hustý olej, ktorý vyzerá veľmi špinavý... recept som nasledoval:

-MIX 1,4 LT vody a 240 g NaOH a 1 kg etylgly-pmk pri 80º počas jednej hodiny
- pridať 650 g HCL pri 80º a miešať tiež hodinu (nie je to príliš veľa HCL?)
-potom oddeľovač
-potom premytie soľným roztokom + 2 krát premytie vodou
-separátor
-potom vákuová destilácia (ešte nie je hotová, pretože som si nebol istý, či je všetko v poriadku)
-potom separátor, aby sa odstránila kyslosť (prečo...už som urobil soľný roztok.... neviem)
-potom opäť 500 ml vody a separátor
-vakuová destilácia, kým sa všetka voda nevytratí
-voila
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Koľko HCL by ste použili?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Mohli by ste sa podeliť o svoju metódu pre vosk. Veľmi si to cením. Thx vopred
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Tí, ktorým olej stmavne, vyskúšajú fázu s alkáliou pri teplote 20*C, a to do 12 hodín alebo dlhšie.
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň všetkým,
Som na tomto fóre nováčikom.
Myslím, že som mal podobný problém.
Po hodine a pol hydrolyzácie PMK glycidátu cas: 13605-48-6 s HCL pri teplote 80 C stupňov som oddelil olej od vody v oddeľovacom lieviku a potom som celú noc čistil od zvyškovej vody zeolitom 3A.
Po ukončení procesu som do PM pridal metanol a olej som nechal v uzavretej banke pri izbovej teplote niekoľko týždňov.
Zmes zhnedla a na dne je vidieť niekoľko kryštálov.
Ako dlho sa podľa vás môže PMK olej uchovávať pri izbovej teplote a dá sa táto situácia napraviť?
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Je dôležité poznamenať, že na konci procesu hydrolýzy pmk glycidátu sa olej sfarbil do krásnej žltej farby ako med a až po niekoľkých týždňoch zhnedol.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Použili ste tmavú sklenenú banku a tmavé miesto (napríklad skriňu)? Bola táto banka tesne uzavretá, bez prístupu vzduchu?
 
Last edited:

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Bola to priehľadná sklenená banka v miestnosti, do ktorej cez okno preniká slnko (pomerne svetlé miesto), ale nie priame slnečné svetlo.
Bola celkom hermeticky uzavretá.
 
Top