Otázka o syntéze alfa-metyltryptamínu s použitím tryptofánu

bigdigrandy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Mar 29, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Mám predstavu o možnej ceste syntézy aMT s použitím tryptofánu ako východiskového materiálu.
Hľadal som takúto syntézu na tomto fóre, ale nič som nenašiel, takže ak takáto otázka už existuje, veľmi sa ospravedlňujem.

Syntéza, ktorá ma napadla, začína redukciou karboxylovej skupiny tryptofánu pomocou LAH, aby sa získala hydroxyskupina, a potom sa pomocou jodidu vodíka v prítomnosti červeného fosforu odstráni hydroxyskupina a zmení sa na jodid tryptamínu.
CFZ8KQu2oE

Tryptamíniumjodid sa teraz zredukuje lithiumalumíniumhydridom, čím sa získa konečný produkt ametylmetyl
ARXruUzxBf


Moja otázka teraz znie, či by táto syntéza teoreticky fungovala a aké by bolo ideálne rozpúšťadlo na vykonanie tejto syntézy?
Ak by táto syntéza fungovala, aMT by sa mohol vyrábať z ľahko dostupných a nepodozrivých rekurzov, ktoré by sa mohli vyrábať s minimálnym vybavením a znalosťami.
Bolo by skvelé, keby mi niekto pomohol, pretože moje chemické schopnosti nie sú veľmi dobré a neverím si, že by som to skúsil bez toho, aby som sa niekoho opýtal, či by to vôbec fungovalo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
No vo vašom pláne je niekoľko slabých miest, ale hej, gratulujeme k takému odvážnemu plánu syntetickej cesty. V prvom rade láskavo odporúčam použiť Red-Al (dlhý názov, mali by ste si ho sami overiť), je oveľa menej pyroforický, takže je bezpečnejší na manipuláciu. Druhá vec je, že budete potrebovať metylester Trp a mám nejaké predchádzajúce práce, čo znamená, že vám môžem poskytnúť vhodnú metódu na jeho prípravu, ktorá by s LAH alebo Red-Al poskytla hydroxymetyl analóg. Pokiaľ ide o červený P/HI, očakával by som, že sa zredukuje na AMT, ak budete mať šťastie (neviem, či to funguje pre primárne podobne ako pre sekundárne alkoholy, takže si to musíte overiť). Som si celkom istý, že existujú vhodnejšie metódy jódovania a jód je dostatočne dobrá odchádzajúca skupina, ktorú stačí dať dokopy s molekulou, na ktorej by bol radšej ako na Trp. Ďalšia vec, ktorú treba vziať do úvahy, je, že tryptamínová chémia je dosť zdĺhavá a vždy frustrujúca, aj keď pri troche šťastia.
 
Top