Al/Hg reduktivna aminizacija (MDMA)

cooked_Chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni vsi!

Samo nekaj vprašanj v zvezi z dobro staro metodo MM, zaradi razpoložljivosti materialov v moji državi sem pretehtal možnosti in ta je zame najboljša.

Rad bi le nekaj nasvetov o reduktivni aminizaciji:

1. Kakšna je največja količina mešanice MDP2P in nitrometana, ki jo lahko varno uporabimo? Vidim, da metoda MM zahteva 25 g MDP-2-P : 20 ml MeNO2

Razmišljal sem o 75 g MDP-2-P : 60 ml MeNO2

In še - ali obstaja še kakšen nasvet za to posebno metodo?

Lep pozdrav
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Pozdravljeni, ali obstaja kakšen razlog, da ne bi namesto nitroetana uporabili MeNH2? Če dobro razumem, nitroetan tako ali tako razpade v MeNH2, zato bi lahko bila to lažje dostopna alternativa.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Mislim, da ste želeli reči nitroMetan*
Kakor koli že, mogoče je izvesti redukcijo na enem loncu.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Patton, ja, moja napaka, hotel sem reči nitrometan. Zdaj vidim težavo, govoril sem o soli MeNH2-HCl, ki jo zlahka dobimo, potrebujemo pa freebazo, ki je plin, torej če začnemo z MeNH2-HCl, moramo iz nje narediti freebazo in jo raztopiti v topilu, ne da bi naš laboratorij spremenili v plinsko komoro. Ali imate kakšna poročila ali nasvete, kako to storiti? Nato lahko to raztopino MeNH2 proste baze dodamo amalgamu in MDP2P. Ali raje zmešajte raztopino MeNH2 z MDP2P in to dodajte amalgamu? Oprostite, samo ugibam, doslej nisem našel dobrega opisa tega in nikoli nisem niti poskušal izdelati MDMA, zdaj pa obstaja možnost, da dobim nekaj PMK, in iščem najboljši način za njegovo uporabo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
O ustvarjanju proste baze metilamin sem objavil tukaj.
To razpravo bi rad nadaljeval v ustrezni temi o sintezi MDMA (povezava spodaj).
 
Top