problemi pri združevanju

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni vsi,

imam težavo z amalgamacijo Al/Hg. Nekajkrat sem poskusil in ne vem, kaj delam narobe, in to na manjši skali (10 ml PMK) - ko se je amalgamiranje začelo (na kar kaže nastanek majhnih mehurčkov in sive vode), sem dodal metilamin in PMK in zdi se, da se je nekaj zgodilo - ker se je temperatura dvignila na 50 stopinj Celzija, potem pa je tam vztrajala približno eno uro in se nato ohladila na sobno temperaturo in vsa aluminijeva folija je izginila

Kaj menite o tem?
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
HI,
Težava je v tem, da reakcija očitno ne poteka in ne vem, zakaj - reakcija naj bi trajala veliko dlje in bila veliko bolj vroča
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ali tehtate svoje soli? Če so razmerja pravilna, je amalgamiranje nežno, dokler ves aluminij ne splava, nato pa se začne odvijati. če je vaše na začetku nasilno, je v resnici premalo soli.
Če je vse v redu, potem morda poskusite izpirati samo enkrat.Prav tako morda pretiravate s hlajenjem ob prvem pogledu na toplotno raztezanje.Temperaturo uporabljene vode lahko nekoliko povečate, če uporabljate hladno.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Brez slik je precej težko razumeti vaš problem. Menite, da se reakcija ne zgodi, vendar nimate nobenega dokaza, kajne? Ste prebrali moje sporočilo? Reakcijsko zmes morate po samovžigu prekuhati.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1


Da, tehtam aluminijasto folijo in živo srebro (v mojem primeru imam živosrebrov diklorid). Mislim, da amalgamacija ni preveč nasilna, in mislim, da imam pravo razmerje - 20 gramov aluminijaste folije in 0,1 grama HgCl2 , vendar bom poskusil še enkrat z bolj vročo vodo in enim izpiranjem.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Prebral sem vaš prispevek, vendar je prispevek namenjen sintezi metamfetamina, jaz pa potrebujem sintezo MDMA, vendar bom naslednjič poskusil prekuhati svojo reakcijsko zmes
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
potrebujete približno 0,1 g / 12 g alu
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Zato sem večkrat poskusil in mislim, da je amalgamacija dobro uspela, vendar sem nato reakcijsko zmes ekstrahiral z NaOH in izopropanolom- in poskušal izopropanol upariti v vakuumu, vendar sem namesto tega dobil destilacijo IPA in ko sem ga prelil v raztopino HCl, ni bil videti kot olje - raztopil se je v raztopini HCl (kot lahko vidite na sliki).
Nisem prepričan - mislim, da je bilo v raztopini verjetno še vedno veliko IPA in da se je zato raztopil.
Zato imam dve vprašanji.
1. Ali obstaja kakšen drug način za izparevanje IPA?
2. Ali lahko kaj storim, da rešim, kar imam?
 

Attachments

  • vxynKp8OrA.jpeg
    vxynKp8OrA.jpeg
    169.8 KB · Views: 119

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Običajno lahko vakuumsko destilirate ali rotovapirate ipa off, morda je vaša črpalka prešibka ali kozarec prevelik, da bi se pravilno prevesil. kakor koli že, obarjati morate po kapljicah z energičnim mešanjem in pozorno opazujte, ko se začne obarjati zelo malo z vsako kapljico, takrat preverite ph. poleg tega boste z uporabo aq. HCl zatajili svoje donose in ustvarili stranske produkte ter obarvali reakcijsko maso. če imate HCl, preprosto pojdite kupiti nekaj belila in eksikanta in naredite to kot gospodje,
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Zakaj bi bilo drugače?

Redukcija MDP2P bi morala potekati enako kot P2P, le koraki čiščenja se bodo razlikovali, vendar bi moral vaš postopek amagam potekati enako. Predlagam vam, da raziščete Jesse Pinkmans work ups, ki ga je objavil iz rodija, in preučite Ritterjevo delo na področju redukcij MDP2P.
 
Top