Elektrolitska redukcija P2NP za pridobivanje amfetamina

idunno

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Ali je komu od vas to kdaj uspelo? Gre za metodo, opisano v ameriškem patentu 1,879,003.

Koda
1 mol fenil-2-nitropropena, C6H5CH=C(CH3)NO2, se raztopi s topilom, pripravljenim z mešanjem 1000 ml etanola s 500 ml ocetne kisline in 500 ml 12 N žveplove kisline. Nastalo raztopino damo v katodni predel deljene elektrolitske celice, ki vsebuje kovinsko katodo iz živega srebra, bakra ali druge podobne kovine. Prepustimo tok z gostoto toka ~0,2 A/cm2 površine katode. Med elektrolizo, ki se nadaljuje, dokler ne preteče vsaj 8 farad električne energije, se temperatura vzdržuje na približno 40 °C. Ko je redukcija končana, se amfetamin lahko loči od raztopine. Priročen način za to je, da se prisotna etanol in etilacetat odstranita z izparevanjem, nato pa se preostala raztopina močno alkalizira z dodajanjem jedke alkalije. Tako nastala bazična plast se loči od vodne raztopine in vsebuje želeno amfetaminsko bazo.

Izgled je lep, ker ne uporablja živega srebra, ki ni lahko dostopno in je tudi strupeno.

Uspelo mi je, da deluje, vendar imam težave s povečanjem izkoristka nad točko 10 %. :( Kar je izredno slabo, vendar sem začetnik hobi kemik, zato upam, da bi morda kdo tukaj imel kakšen nasvet, kako ga izboljšati. Nikoli ne vidim, da bi kdo govoril o tej poti, vendar mislim, da bi nam vsem koristilo, če bi ugotovili, kako jo obvladati. Tudi po besedah strica Festera je mogoče met in MDA izdelati na zelo podoben način.

Mislim, da je moja težava morda v tem, da se moj P2NP med elektrolizo včasih obarva rdeče. Kaj pomeni, ko P2NP postane rdeč? Ali je to razgradnja? Če je tako, kako naj se temu izognem?
Ali pa je moj P2NP preprosto star in pokvarjen? Lahko je, saj je star 1 leto, vendar je bil shranjen v hladilniku in je videti v redu, ko je bil še v kozarcu (svetlo rumen).

Razmišljam tudi, da bi lahko zaradi žveplove kisline celotna stvar postala tako krhka? Nekje sem prebral, da lahko preveč kisline poškoduje amfetaminske soli... Vendar mora biti tam, da lahko teče elektrika (gre za elektrolit). Poskušal sem dodati vodo pred izhlapevanjem etanola in etilacetata, da bi razredčil kislino, in to je pomagalo pri izkoristku, vendar je še vedno le 10 % (prej je bil 2 % lol).

To mora biti mogoče, da deluje, to je patentirana metoda in avtor trdi, da so možni dobri izkoristki. Če ima kdo kakršen koli predlog, bi bil zelo koristen in hvaležen.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
To delovno mesto mi je zelo všeč in želim se z njim poročiti.

Že nekaj časa razmišljam o možnosti elektrokemične redukcije pri proizvodnji amfetamina, vendar je nikoli nisem preizkusil. Ti si absolutni KRALJ, ker si se tega lotil.
Nikjer še nisem videl zapisa o tem, ne na nobenem čebelarskem forumu in ne na Erowidu ali The Hive, zaradi česar sem se vprašal, zakaj? Zame kot nooba bi to lahko imelo velik potencial.
Morda je odgovor v nizkem donosu. Toda kateri donosi so bili navedeni v poskusnem delu patenta?
Ste poskusili po bolj klasični poti s P2NP, in če da, kakšne donose ste pri tem dosegli?

Druga stvar je dejanska količina energije, ki bi morala iti skozi posodo. 8 farad bi pomenilo 4-5 dni z 2 amperoma, kajne? Če delamo s katodo velikosti približno 10 cm2 . Ali pa so moji neumni izračuni napačni?
1 faraday = 96500 coloumbs.
8 faradajov = 96500 c x 8 = 772000 coloumbs
1 coloumb = 1 amper x 1 sekunda
2 ampera za 1 uro = 2 x 60 min x 60 s = 7200 couloumb
772 000 c / 7200 c = 107 (ur po 2 ampera) = 4-5 dni
Če naj bi bila gostota toka 0,2 ampera na cm2, potem naj bi skozi 10 cm2 prešla 2 ampera.


Ali lahko podrobneje opišete svoj postopek? Kakšna je bila natančna teža in koncentracija reaktantov, kakšna je bila temperatura, napetost/amperi, kako je bila izdelana celica, kako dolgo je delovala in katere materiale ste uporabili za anodo in katodo?
 
Last edited:

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8
Živo srebro je enostavno dobiti, če vas ne motijo visoke cene. MNOŽIČNA spletna mesta za zbiranje periodnega sistema/elementov ga prodajajo. primer pod:

 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
500 ml ocetne kisline mi pove vse, kar želim - nikoli več ;)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Oprostite, kaj želite povedati?
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Mislim nevtralizacijo te kisline :)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Bolj bi me skrbelo nevtraliziranje 500 ML 12 N žveplove kisline ... ti in drugi deli tega besedila so razlog, zakaj tako zelo hrepenim po podrobnem zapisu iz OP. Bilo bi zelo zanimivo!
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Ali je kdo že preizkusil to metodo? Če da, kakšne rezultate ste dobili?
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
V izvirni publikaciji avtor omenja, da lahko izparite etanol in ocetno kislino. Nevtralizirati boste morali le H2SO4.

Ne vem, kako enostavno lahko v vaši državi najdete NaOH. V mojem primeru lahko pridem v trgovino z gradbenimi pripomočki in vprašam za "kavstično sodo", ki je NaOH.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
V kratkem bom zbral nekaj opreme, da bom to lahko ustrezno opravil. Skoraj vsi zapisi, ki sem jih videl, so bili popolni odpadki. Brez potenciostata, brez referenčne elektrode, uporaba vrtnega lonca kot membrane za ionsko izmenjavo
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Obstajajo membrane za reverzno osmozo, to je najboljša možnost. vzemite takšno, ki deluje pri normalnem tlaku, običajne osmotske membrane delujejo pri visokem tlaku.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Uporabiti morate membrano, skozi katero lahko prehajajo samo ioni in voda, brez nje je vse skupaj nesmisel, imate dva predela v enem p2pnp v topilih z ocetno kislino, v drugem predelu žveplovo kislino.

Veliko lažje je priti skozi elektrokemični amalgam, živo srebro absorbira natrij iz elektrolize natrijevega hidroksida in zmanjša p2np, živo srebro kot ovira za mešanje obeh raztopin. Proizvodnja je 80 odstotkov teoretične.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Te metode sem poskusil že prej. Deluje, vendar donosi niso tako veliki, vendar so v redu.
Iz 5 g P2NP sem dobil 2,5 g - 3 g sulfata
Uporabil sem svinčene plošče, izrezane iz strešnega svinca. Za elektrode morate uporabiti čisto, prazno površino.
Uporaba poroznega glinenega lončka za ločevanje anodnih in katodnih predelov se dobro obnese.
Anodni predel je treba napolniti tudi z 12 N žveplovo kislino.

Da, vaša mešanica postane rdeča. pred bazifikacijo jo morate odstraniti z nepolarnim izpiranjem.

V dokumentu piše, da temperatura ne sme presegati 40 °C, vendar se mi je zdelo, da je to previsoka temperatura.
Poskusite jo pognati čim bolj hladno. Možnost je, da celico poganjate v ledeni kopeli. Na koncu boste videli, da imate le rahlo rdečo barvo (manj nečistoč, večji izkoristek).

To sem poskusil z največ 10 g P2NP, ker je bila moja celica tako majhna. povečanje bi lahko bilo problematično zaradi nastajanja toplote.
Morate biti ustvarjalni v smislu aktivnega hlajenja kot.

Poskusiti to v vedru z velikim nezastekljenim cvetličnim loncem bi bilo čudovito.

Morda bom v prihodnosti pripravil podroben postopek. žal ne morem zagotoviti slik, ker sem to poskusil že pred leti.

Ampak hej, to je enostavno, ni strupeno in potrebujete samo običajne kemikalije. Vendar je potreben čas. celico moraš uporabljati morda več dni, če greš v velikem obsegu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
med reakcijo (elektroizintezo) lahko pridobite natrijev amalgam, potem bo amalgam izjemno obnovil vaš p2np
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
To je moja celica za elektrolizo. Podobnih je veliko, vendar je ta moja:
A9YxsrDutH
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ta je videti odlično! Ali lahko to razložite?
Ali je na vrhu majhen enosmerni motor z zobato prestavo za mešanje?
Jaz sem mešal samo z mešalno palico na magnetnem mešalniku za vročo ploščo
In notranja komora je skodelica iz porozne gline?
Vidim dva priključka za priključitev elektrod. Ali je modri kabel sonda termometra ali referenčna elektroda?
Lahko priključite dve svinčni elektrodi, to postavite v hladilno kopel in poskusite.
Ploščati list svinca je potreben za izračun dimenzij v cm², ker morate prepustiti 0,2A /cm², je to pomembno.
Manj je tudi v redu, traja malo dlje, več pa je slabo in tvori stranske produkte.
Odlična naprava!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Da, razumete. To je to, kar mislite, da je. Ne gre v hladilno kopel, tam bo spirala cevi, kjer voda teče, čeprav majhna kovinska posoda toplotno prilepljena na peltierjev hladilnik s hladilniki in ventilatorji v zaprti zanki. Celica še ni dokončana, potrebuje temperaturno sondo. Za nadzor temperature uporabljam STC-1000. Za izdelavo potenciostata imam svoje ojačevalnike. Prav tako ne bom uporabljal P2NP, temveč ga bom pred elektrolizo spremenil v oksim.
 
Last edited:

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
To idejo sem imel tudi za hlajenje. želel sem uporabiti tuljavo s steklenimi cevmi, potopljeno v anodni prostor, vendar nikoli nisem poskusil, ker je bila moja celica že zelo majhna.
Videti je, da imate res veliko znanja o elektrokemiji.
stvari z referenčno elektrodo itd. so bile zame previsoke. ampak hej, še vedno je delovalo.

Torej najprej P2NP do oksima? S Sn/HCl? Pred tem sem iz ketona in hidrokslamina tvoril samo oksim.

Afaik se oksim tvori z elektrolizo v dobrih izkoristkih po prehodu samo 4 F namesto 8 z manjšo gostoto A in dodajanjem hidroksilamina.
Težavno je reducirati oksim v amin zaradi ugodne tvorbe vodika na koncu elektrolize.
Verjetno poznate to referenco, vendar bom dal povezavo. morda bo pomagala tudi drugim članom. Izkoristek oksima 85-91 %.

 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Pri elektroredukciji P2NP se najprej pretvori v oksim in šele nato v amin. Če prvi korak opravite s Sn/HCl, bi moral biti izkoristek večji kot pri začetku s P2NP. Steklene tuljave ne bom naredil znotraj anode, kot to počne Otto Snow, ampak bom uporabil silikonsko cev v tuljavi in se še nisem odločil, ali jo bom namestil znotraj ali zunaj anode. Za vse bom uporabljal HCl in ocetno kislino, saj žveplova kislina poje silkon. Tok ni pomemben, nadzorovati moraš potencial med elektrodama in pustiti, da se tok spreminja. Oksim spada v modro skupino, kot je razvidno iz te priročne tabele, in želel bom imeti potencial 1 V, moje topilo pa bo metanol. Ciklično voltametrijo bi dejansko lahko opravil s svojim drugim potenciostatom, ki sem ga naredil iz PSoC. Drugače ga ne morem uporabiti, ker je ocenjen samo za ravni voltov in amperov USB.

VZAzLJ64fy
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ta preglednica je dejansko zelo koristna. Nisem vedel, da je metanol boljše topilo.
O uporabi HCl sem slišal že prej. In mislim, da sem enkrat poskusil. RM ne postane tako rdeč kot pri žveplovi kislini.
Kakšne elektrode nameravaš uporabiti?
Otto Snow... vau, spomnim se ga. Hvala, da si me spet spomnil. Še enkrat bom pogledal njegovo knjigo.
Moj prijatelj, imaš lepo postavitev in znanje, da bo to delovalo bolje kot jaz, z referenčno elektrodo itd.
Prosim, nadaljujte, preizkusite ga in nam pogosto posodabljajte novice o svojem napredku, zelo me zanima.
Moram se naučiti več o elektrokemiji, potencialih, referenčni elektrodi itd. V prihodnjih tednih bom veliko prebral.
 
Top