MDP2P v MDMA brez metilamina (kopirano s spleta)

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Kdo sploh potrebuje metilamin?
Avtor: Ritter, uredil: profesor, posvečeno: Eleusis
Objavljeno v knjigi Total Synthesis II by Strike

Naslednji postopek se lahko izkaže za enega največjih napredkov na področju kemije MDMA po izpopolnitvi in razširitvi Wackerjevega oksidacijskega postopka za proizvodnjo MDP2P. Ta reakcija temelji na objavljenem postopku, ki je do zdaj nekako ušel odkritju podzemne kemije. Metilamin ni več kamen spotike pri reduktivni alkilaciji z aluminijevim amalgamom za proizvodnjo MDMA, saj ta postopek med reduktivno alkilacijo MDP2P v MDMA iz zelo običajnega nitrometana in situ proizvaja to snov, ki jo je nemogoče dobiti in je nestanovitna. Nitrometan pri najpreprostejši redukciji tvori metilamin, zakaj torej metilamina ne bi izdelovali hkrati s proizvodnjo MDMA, namesto da bi ga izdelovali ločeno?

Nitrometan je zelo pogosta snov. Samo pojdite na lokalni drag strip in vzemite galono ali dve za dodajanje dopinga v gorivo vašega zmogljivega avtomobila. Na voljo je tudi do 40-odstotna čistost v gorivih za RC modele. Nitrometan (bp 101 °C) preprosto frakcionirano destilirajte iz gorivne mešanice modela in že ste pripravljeni za delo. Če je v sestavi goriva prisoten metanol, se ga nekaj azeotropno destilira z nitrometanom, kar nekoliko zniža njegovo vrelišče, vendar to ne predstavlja težav.

Kako to deluje? Tako preprosto, kot se sliši. Alkoholna raztopina nitrometana in MDP2P se kaplja v maso amalgamiranega aluminija, potopljenega v alkohol, pri čemer se nitrometan najprej reducira v metilamin, kar omogoča nastanek Schiffove baze amina in ketona, ki se nadalje reducira v želeni MDMA
Pripravite 2-litrsko bučko z dvema ali tremi grli, dodajalnim lijem in povratnim hladilnikom ter jo opremite z virom toplote. Pri tem ne potrebujemo veliko toplote, zato lahko uporabimo kar koli, od vodne kopeli na bufetni plošči do grelnega plašča. V erlenmajerico vstavite 55 gramov enocentimetrskih kvadratov aluminijaste folije. Pri tem je treba obravnavati pomembno temo, ki je bila v preteklosti precej zanemarjena - pravilno vrsto in debelino folije. Problem pri redukcijah aluminijevega amalgama je, da je njihova hitrost reakcije odvisna od treh glavnih dejavnikov, in glede na to, kako jih odigrate, lahko pride do popolnega neuspeha ali eksplozije, ali še bolje, če boste upoštevali ta nasvet, do popolnega izkoristka! Ti dejavniki so omenjena vrsta folije, stopnja amalgamacije, ki jo dopušča raztopina HgCl2, preden reagirata keton in amin, in nazadnje temperatura, pri kateri poteka reakcija. Debela folija običajno reagira počasi pri nizki temperaturi, zelo tanka folija, kot je splošna aluminijasta folija za živila, pa reagira tako hitro in eksotermično, da se lahko dobesedno poserete v hlače! Aluminij, ki je dal najboljše rezultate, je široko dostopen v industrijski biološki skupnosti v obliki 4 x 4" listov debeline 0,04 mm, ki so med seboj lepo ločeni z listom tissue papirja. Uporablja se za tesnjenje bučk in podobnega pred avtoklaviranjem. Tisti, ki tega ne morete dobiti, ne skrbite. Težka folija Reynolds Wrap bo delovala dobro, le da je treba paziti na hitrost reakcije. Drugi so poročali o uspehu z uporabo razrezanih pekačev za pite. Glavna zamisel je, da ne uporabite zelo tanke folije.

Ločilni lij napolnite s 50 g MDP2P in 50 g ali 39 ml nitrometana, raztopljenega v 200 ml metanola. V drugi litrski posodi dodajte 1,5 g HgCl2 (živosrebrovega klorida) v liter metanola in počakajte, da se vse trdne snovi raztopijo. Zelo previdno (HgCl2 je smrtno strupen!) vlijte metanolno raztopino HgCl2 na koščke aluminijaste folije v erlenmajerici in opazujte, kako se začne čarovnija. Če metanol ne prekrije vse folije, ga dodajte še več, dokler ne bo prekrit. V nekaj minutah se bo začelo šumeti in reakcija se bo lahko začela. Po približno 5 do 10 minutah mora biti mehurjenje zadostno in lahko začnete dodajati metanolno zmes nitrometana in MDP2P po kapljicah iz ločevalnega lijaka. Sčasoma se reakcija lahko segreje do vrelišča in pride do refluksiranja alkohola. To ni težava, saj je vrelišče metanola 65 °C idealno za to reakcijo (vem, da se mnogi s tem ne strinjajo, vendar sanjajte o tem in videli boste!) Dodajanje naj bi trajalo približno eno uro, mešanica pa naj bi reagirala vsaj 4-6 ur po tem ali dokler vsi kosi aluminija ne reagirajo v sivo suspenzijo. Pri tem je treba obravnavati nadzor temperature. Če reakcija poteka pod idealnimi pogoji, bo potekala točno tako, kot je opisano zgoraj. Če so pogoji manj kot idealni in pogostejši, se bo reakcija na polovici poti začela upočasnjevati, zato bo potrebno zunanje segrevanje, da se ohrani dobra hitrost reakcije. Če so večje sile res proti vam, boste mešanico ponovno zagnali z dodatkom dodatnega grama HgCl2 v raztopini metanola.
Sedaj je na vrsti najlažji del - izolacija vašega izdelka. Ena od najbolj privlačnih značilnosti te nove sinteze je, da je treba standardno mešanico za aminiranje Al/(Hg) na tej točki zamudno filtrirati, da se produkt loči od izrabljenega mulja aluminijevega hidroksida. V nadaljevanju je opisan ta najbolj neprijeten korak, ki bo verjetno marsikomu omogočil nov pogled na možnosti redukcije Al/(Hg).

Zmešajte približno 1,5 ali 2 litra 35-odstotne raztopine NaOH in pustite, da se ohladi. Raztopini NaOH počasi dodajte siv aluminijast prah, ki je nastal pri prvi reakciji, in ga prelijte v velik ločilni lij. Po morda eni uri mirovanja se bosta pojavili dve različni plasti, zgornja bo rdečkasta alkoholna raztopina proizvoda, spodnja pa smeti NaOH/Al(OH)3. Spodnjo plast smeti preprosto ločite in zavrzite. Ne skrbite, v njej ni vezanega izdelka, in ne pozabite, da v primerjavi z drugimi sintetizatorji pri tem postopku obnove ni potrebna nikakršna filtracija! Vzemite zgornjo plast in izparite metanol, da dobite neverjeten donos nečistega amina in malo vode. Brezobzirne duše, ki niso vredne svoje teže v sranju, lahko vzamejo ta izdelek in ga neposredno kristalizirajo, vendar se na tej točki v njem skriva smrtonosni strup - raztopljene soli živega srebra! Te je mogoče zlahka odstraniti tako, da surovi izdelek raztopimo v približno litru toluena in ga speremo z več odmerki vode v ločilnem liju ter nazadnje z nasičeno raztopino NaCl. Toluen posušimo s približno 50 g brezvodnega MgSO4, ki ga pripravimo tako, da v lekarni eno uro segrevamo epsomsko sol v pečici pri 400 stopinjah Celzija, ohladimo in nato zmeljemo v prah. Po eni uri sedenja ali dokler toluen ni več moten, posušeno toluensko raztopino frebaze ohladite v zamrzovalniku in jo razpršite s plinom HCl, da dobite čudovito čiste kristale MDMA hidroklorida. Če so nekoliko razbarvani, jih lahko očistite z izpiranjem z acetonom, tako da bodo nedotaknjeno čisti in brez kontaminacije z živim srebrom!
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Najdeno je tudi tole:

Pmk
V zamrzovalniku mi je ležalo nekaj MDP-2-P, ki sem ga izdelal konec novembra, in res sem se ga želel znebiti iz dveh razlogov: Nisem želel, da bi se pokvaril, in res mi ni bilo všeč, da mi v zamrzovalniku stoji prekurzor iz seznama I. Vedno sem imel nekaj težav pri Al/Hg z metilaminom, zato sem se odločil, da poskusim z nitrometanom Al/Hg. Methyl Man se je zdel ponosen na svojo različico, ki jo je pred kratkim objavil na Ulu, zato sem izbral njegove parametre za reakcijo.

Najprej moram povedati, da je to ubijalska reakcija. Ponos metilnega moža je povsem upravičen. Moj donos je bil odličen, čistost pa odlična. Celotno reakcijo s kristalizacijo sem izvedel v enem večeru. Redukcija je bila vroča, vendar je bila popolnoma pod nadzorom, zlahka se je mešala, bila je hitra in enostavna za pripravo.

Pripravil sem dvolitrsko bučko z ravnim dnom in tremi grli ter zamašil eno od grl. V srednji luknji sem namestil navaden kondenzator. Napravo sem postavil na mešalno/razgreto ploščo.

Začel sem rezati Reynoldsovo aluminijasto folijo Heavy Duty na približno 1-palčne kvadrate, tako da sem dobil skupaj 27,5 g. Dokler ne začneš rezati folije, nimaš pojma, koliko folije je 27,5 g. To je trajalo skoraj pol ure, pri tem pa so se mi močno otopile škarje. V majhen Braunov mlinček za kavo sem dal 5g serije in folijo mlel 8-10 sekund. Folija se v resnici ne "zmelje", ampak se, kot pravi Metil Man, zmeša v majhne kroglice. To je delovalo neverjetno dobro. Morda se sliši čudno, da damo folijo v mlinček za kavo, vendar je to nedvomno preboj pri pripravi aluminija za Al/Hg.



Slika 1: 5 g folije v 1-palčnih kvadratih
Slika 2: 5 g folije po 8-10 sekundah mletja v Braunovem mlinčku za kavo


Slika 3: Bližnji pregled kroglic folije
Slika 4: 27,5 g folije v 2000 mL bučki z ravnim dnom
Kroglice folije so bile odvržene v erlenmajerico.

Nato je bilo 400 mg HgCl2 raztopljenih v 750 ml laboratorijskega MeOH. Med tem smo v lijaku z malo (verjetno okoli 25 mL) MeOH zmešali 25 g MDP-2-P in 20 g nitrometana ACS. MDP-2-P je bil star tri mesece in je bil shranjen v zamrzovalniku. Prvotno je bil destiliran, še vedno je imel dober vonj in srednje svetlo zeleno barvo. Kapljični lij je bil nameščen na stranski vrat erlenmajerice.


Slika 5: Aparat
Ko je bil MeOH pripravljen (ves HgCl2 raztopljen), smo ga prav tako vrgli v erlenmajerico in namestili kondenzator. Po navodilih Metilmana se je mešalo približno vsako minuto 5 do 10 sekund. V manj kot 10 minutah so bili vidni šibki mehurčki, raztopina je bila siva, aluminij pa se je manj svetil. Nekateri kosi so začeli plavati.


Slika 6: Amalgamiranje končano
Skozi kondenzator je začela teči ledena voda. V petlitrskem vedru za barve je bilo uporabljenih približno 4 kg ledu v 2,5 galonah vode.

Ventil na lijaku za kapljanje je bil odprt, tako da je mešanica začela kapljati s hitrostjo približno ene kapljice na sekundo. Približno vsako minuto sem za približno 5 sekund vklopil mešalnik. Po nekaj minutah se je bučka začela segrevati, zato sem začel neprekinjeno mešati. Na tej točki je imela mešanica zelo izrazito jekleno modro-sivo barvo, kot jo opisuje Methyl Man.



Slika 7: Začetek reakcije, t+7 minut
Slika 8: Približevanje temperaturi refluksa, t+8 minut
Sčasoma se je reakcija segrela do impresivnega refluksa, MeOH pa je skoraj neprekinjeno tekel iz kondenzatorja. Od časa do časa sem moral prilagoditi hitrost kapljanja (ena na sekundo je bila nekoliko prepočasna) in dodajanje sem končal po 42 minutah. Na vrhuncu reakcije sem pozorno spremljal dogajanje, vendar mi ni bilo treba storiti ničesar, razen paziti, da je dodajanje potekalo tako hitro, da je celotna reakcija trajala 40-45 minut. Za vse drugo je bilo poskrbljeno samo po sebi.


Slika 9: Reakcija poteka s polno paro, t+15 minut
Ko mi je ostalo še nekaj mililitrov mešanice MDP-2-P, se je reakcija že začela upočasnjevati, čeprav je bilo še vedno vidnih nekaj majhnih aluminijevih kosmičev. To je povsem v skladu z navodili podjetja Methyl Man. Mešanica je začela postajati zelo viskozna, zato sem dodal še 50-75 ml MeOH v kondenzator, kar je močno izboljšalo stanje. Nato sem reakcijo pustil približno eno uro, da se je končala.

Ko sem se vrnil, so se stvari precej ohladile in zmes je bila večinoma amorfno siva z le drobnimi lisami bele barve. V čaši sem zmešal 700 ml vode in 262 g NaOH. Medtem ko se je to ohlajalo, sem vsebino reakcijske bučke prelil v 4000 mL čašo. Nekaj več (morda 50 mL) MeOH v reakcijski bučki je zlahka sprostilo preostalo usedlino, ki sem jo prav tako odlil v čašo. Nato smo raztopino NaOH prelili v 4000 mL čašo z muljem.



Slika 10: Mulj v čaši
Slika 11: Mulj po dodajanju NaOH in manjšem mešanju
V čašo smo vstavili 3-palčno mešalo in jo temeljito premešali. Prej sivo blato je postalo temnejše, NaOH pa je začel reagirati s preostalim aluminijem in v čaši je nastala penasta, smrdljiva zmes. Rahlo se je segrela, vendar ne občutno. To smo pustili počasi mešati približno eno uro, ko je bilo skoraj vse mehurjenje končano in penjenje zmanjšano.

Ker nimam velikanskega lijaka, sem se odločil, da mešanico odvzamem neposredno v čašo. To dejansko deluje zelo dobro in je morda lažje kot z lijakom za ločevanje. V čašo sem vlil 500 ml toluena in za nekaj minut zelo močno vključil mešalnik. To je dobro premešalo obe fazi. V naslednjih približno 15 minutah se je toluen ločil do vrha.



Slika 12: Mehurjenje pri reakciji NaOH s preostalim aluminijem
Slika 13: Toluen po mešanju, ki se je večinoma že ločil.
Bil sem zaskrbljen, ker toluen ni imel skoraj nobene barve. Pričakoval bi, da bo ostalo nekaj MDP-2-P z rahlo barvo, ali pa da bodo nekatere reakcijske nečistoče prav tako dajale barvo. Toda ta je bil rahlo mlečno bel. Toluen je težko dobiti, zato nameravam naslednjič poskusiti s ksilenom. Domnevam, da bo to delovalo dobro.

Večina toluena se je izlila z vrha. Ostalo je približno 100 ml, ker je bilo toluen težko odstraniti, ne da bi se izlilo tudi nekaj plasti vode/ mulja. V čašo smo nalili še 250 ml toluena in ga temeljito premešali. Tudi to naslednjo ekstrakcijo smo odlili, tokrat z nekaj plasti blata, in jo dali v lij za izločanje. Ko sem končal, je bilo na usedlini v čaši verjetno največ 15 ml toluena. Sedaj je bilo enostavno odcediti plast mulja v lijaku, tako da je ostal samo še toluen. Prvo ekstrakcijo toluena sem nato dodal v lijak za separacijo.



Slika 14: Priprava na odtekanje zadnje plasti vode z blatom
Slika 15: Pranje. Tako toluen kot izpiranje sta zelo čista, vmesnik med plastmi pa je komaj viden 3/4 slike navzdol.
Toluen je bil dvakrat izpran z nasičenim natrijevim bikarbonatom, enkrat z nasičenim NaCl in enkrat z vodo. Vsa izpiranja so bila precej čista, toluen pa je bil videti še čistejši kot prej.

Toluen smo odcedili v izprano, z acetonom splaknjeno in temeljito posušeno čašo s približno 35 g brezvodnega MgSO4. To smo pustili približno 25 minut in dvakrat ali trikrat premešali z lopatico. Nato smo filtrirali v novo čašo (prav tako zelo suho), MgSO4 v filtru pa splaknili z malo novega toluena.

Pripravljen je bil standardni generator NaCl/H2SO4 za HCl plin, v katerem je bila kot sušilna cev frakcionirna kolona napolnjena s CaCl2 (Damp-Rid iz Home Depot). Na cev za sušenje je bila pritrjena cev za disperzijo plina s poroznim steklenim diskom, H2SO4 pa je začel kapljati.

Iz disperzijske cevi, ki sem jo potopil v filtrat toluena, je začel izhajati plin. Po nekaj minutah se ni zgodilo popolnoma nič in prepričan sem bil, da sem popolnoma zajebal. Nato se je tu in tam pojavila bela snov in v 30 sekundah so se iz raztopine kaskadno valili velikanski oblaki puhastega MDMA HCl. Skoraj sem se posral.



Slika 16: Oblikovanje kristalov ob izhodu HCl iz plinske disperzijske cevi.
Slika 17: Bližamo se koncu tega postopka uplinjanja. Kristali se usedajo in tvorijo debelo plast na dnu čaše.
Odsvetujem uporabo cevi za disperzijo plina, saj se zdi, da se zamaši s kristali in ustvari velik protitlak v generatorju HCl. V nekem trenutku je stekleni zamašek odskočil od aparature, saj je bil pritisk tako velik. Za vnos HCl v toluen uporabite le stekleno cevko.

Raztopina je bila tako motna, da nisem mogel ugotoviti, ali se obarjajo še kakšni kristali, zato sem se odločil ustaviti. Čašo sem pokril in jo za pol ure postavil v zamrzovalnik. Ko se je ohladila, sem jo filtriral z vakuumom v Buchnerjevem filtru, nato pa posušil na ogledalu pod žarnico (zaradi toplote) in stehtal. Skupaj je bilo 8,26 g.

Nato sem ponovno pripravil plin za toluen. In glej in glej, spet je prišlo do masivnega obarjanja kristalov. Toluen sem ohladil in filtriral, filtrat pa posušil in dobil še 4,72 g!

Ponovno sem pripravil plin... in tako je šlo naprej. Dal sem kristalom nekaj časa, da se ustalijo, in zdaj se zdi, da iz raztopine res ni več ničesar. Ohladim, filtriram in posušim. Tokrat je bilo 6,61 g več!

Čeprav so imeli kristali rahel (in zelo prijeten) vonj po koreninskem pivu, sem se odločil, da jih ne bom ponovno kristaliziral, saj so bili kristali osupljivo svetleče beli in očitno dobre čistosti.



Slika 18: Buchnerjev lijak, tesno napolnjen s kristali
Slika 19: 8,26 grama MDMA HCl, ki se seseklja in suši na ogledalu
Skupni izkoristek: 19,6 grama MDMA HCl - iz 25 gramov ketona !!

Biološki preskus: Brezpogojni uspeh.

Moram reči, da je metilni človek s tem postopkom dosegel resno zmago, zlasti pri ravnanju z amalgamom. Ugotovil je, kako poskrbeti, da se zlahka meša, da teče s pravo hitrostjo, in kako ga obdelati veliko lažje, kot sem kdaj koli videl.

In sploh vam ni treba proizvajati metilamina!

To v povezavi z Bright Starjevim opisom sinteze in čiščenja ketonov omogoča najbolj preprosto sintezo MDMA, kar jih je Ule kdajkoli videl.

Sklic: Metilmanova reduktivna aminizacija
Toluen dvakrat speremo z nasičenim natrijevim bikarbonatom, enkrat z nasičenim NaCl in enkrat z vodo. Vsa izpiranja so bila precej čista, toluen pa je bil videti še čistejši kot prej.

Toluen smo odcedili v izprano, z acetonom splaknjeno in temeljito posušeno čašo s približno 35 g brezvodnega MgSO4. To smo pustili približno 25 minut in dvakrat ali trikrat premešali z lopatico. Nato se je filtriralo v novo čašo (prav tako zelo suho), MgSO4 v filtru pa se je izpiralo z malo novega toluena.

Pripravljen je bil standardni generator NaCl/H2SO4 za HCl plin, v katerem je bila kot sušilna cev frakcionirna kolona napolnjena s CaCl2 (Damp-Rid iz Home Depot). Na cev za sušenje je bila pritrjena cev za disperzijo plina s poroznim steklenim diskom, H2SO4 pa je začel kapljati.

Iz disperzijske cevi, ki sem jo potopil v filtrat toluena, je začel izhajati plin. Po nekaj minutah se ni zgodilo popolnoma nič in prepričan sem bil, da sem popolnoma zajebal. Nato se je tu in tam pojavila bela snov in v 30 sekundah so se iz raztopine kaskadno valili velikanski oblaki puhastega MDMA HCl. Skoraj sem se posral.
Odsvetujem uporabo cevi za razprševanje plina, saj se zdi, da se zamaši s kristali in ustvari resen protitlak v generatorju HCl. Na neki točki je stekleni zamašek odskočil z aparata, saj je bil pritisk tako velik. Za vnos HCl v toluen uporabite le stekleno cevko.

Raztopina je bila tako motna, da nisem mogel ugotoviti, ali se obarjajo še kakšni kristali, zato sem se odločil ustaviti. Čašo sem pokril in jo za pol ure postavil v zamrzovalnik. Ko se je ohladila, sem jo filtriral z vakuumom v Buchnerjevem filtru, nato pa posušil na ogledalu pod žarnico (zaradi toplote) in stehtal. Skupaj je bilo 8,26 g.

Nato sem ponovno pripravil plin za toluen. In glej in glej, spet je prišlo do masivnega obarjanja kristalov. Toluen sem ohladil in filtriral, filtrat pa posušil in dobil še 4,72 g!

Ponovno sem pripravil plin... in tako je šlo naprej. Dal sem kristalom nekaj časa, da se ustalijo, in zdaj se zdi, da iz raztopine res ni več ničesar. Ohladim, filtriram in posušim. Tokrat je bilo 6,61 g več!

Čeprav so imeli kristali rahel (in zelo prijeten) vonj po koreninskem pivu, sem se odločil, da jih ne bom ponovno kristaliziral, saj so bili kristali osupljivo svetleče beli in očitno dobre čistosti.

-HgCl2
-MeOH
-ACS nitrometan
-NaOH
-Keaker
-Kropilni lijak 125ml
-Toluen
-ksilen
-Sep lijak
-nasičen natrijev bikarbonat
-nasičeni NaCl
-brezvodni MgSO4
-Lopatka
-Refluxni kondenzator
-težka Reynoldsova folija
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Presenečen sem, da temu ni bilo posvečeno več pozornosti.

Vidim toliko meth synth tekov, ki zahtevajo metilamin, vendar še nihče ni predlagal, da bi ga naredili in situ. z adicijsko redukcijo nitrometana z uporabo istega amalgama, s katerim reducirate svoj keton. Če to deluje za MDP2P, bo zagotovo delovalo tudi za P2P. Ne vem, kako je z vami, ampak gorivo za RC je veliko manjše, kot če bi naredili raztopino metilamina in jo dodali.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Objavljen je v Festerjevi knjigi, zato mislim, da je precej znan, vendar je njegova slaba stran ta, da je treba iti prek al/hg.

Goriva RC je bolje pred uporabo destilirati, ker lahko vsebujejo do 10 % olja! Pri destilaciji nitrometana ne uporabljajte električne vakuumske črpalke, ampak aspirator, da se izognete nevarnosti eksplozije zaradi kratkega stika ali česa podobnega!
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Zato je predlog, da izberete NaBH4, vendar imejte srečo, da ga dobite brez recepta v nekaterih delih sveta ;)

Nitrometan je mogoče najti v 99-odstotni koncentraciji, vsi videoposnetki na tej strani priporočajo, da naredite metilamin in ga dodate, nobeden od njih ne sledi tej metodi in sprašujem se, ali je to navada ali je to dejansko posledica nečesa bolj pragmatičnega.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
NaBH4 ni edina alternativa al/hg.
obstajajo številni drugi.

Toda na splošno imate seveda prav, morda je lažje
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Z veseljem bi to videl z vsemi dejanskimi slikami...
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
To sem storil s temi metodami in vse je delovalo super dobro
Wickr : monster466

Imam fotografije in videoposnetke sinteze
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Prosimo, da jih objavite tukaj! (Ne uporabljam wickr)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Z malo iskanja je na voljo ;)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Želim si, da bi ta postopek prilagodili tako, da bi se uporabljal za P2P. Da bi odpravili potrebo po predhodni proizvodnji metilamina pri redukcijah pod 100 g ketonov.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Veste, kaj bi morali vsi storiti? Začnite eksperimentirati, namesto da razmišljate, kaj če kako bi ko ... Samo opečete 🔥 svoj prst in ena lupina bo nagrajena
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Koliko sesekljanega aluminija bi potreboval za pripravo 1 kg pmk? ali bi moral pomnožiti uporabljene vložke?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ne morete tako velike skale, je eksotermna in bo šla v zrak, kar je slabo za izkoristek. res se uporablja za redukcijo vmesnega imina med metilaminom in fenilacetonom v mehiki in podobno, vendar za to potrebujete nekaj velikostnih redov manj amalgama, saj reducirate samo 1 spojino, ki se tudi zlahka reducira.
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Kako bi izvedel to metodo, če bi bilo treba izdelati 1 kg? in to želim vedeti
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
S to metodo sem želel pripraviti 250 g, 25 g sem že pripravil s to metodo, zato me je zanimalo, ali lahko z isto metodo pripravim 250 g MDP-2-P in kakšno bi bilo razmerje vhodnih snovi
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ne, dobro se skali do 50-100 g, ta metoda ni primerna za velik obseg. to bi lahko obšli tako, da bi metilamin generirali v alkoholno raztopino, ki bi jo stehtali pred in po dodajanju, temu dodali ustrezno količino mdp2p + MgSO4 siccum, premešali.Tako bo iminium pripravljen za uporabo v svežem amalgamu, kar bo zmanjšalo eksotermijo zaradi nastajanja MeNH2 in nastajanja iminija (če obstaja).Posledično boste potrebovali veliko manj amalagama in lahko to naredite po vzoru kartela, easy peasy.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
katero metodo mi predlagate za izdelavo v velikem obsegu prijatelja?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Lestvijo celo do zabojnikov IBC, vendar morate ugotoviti razmerje, ker je v neki točki toplota.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
350, poskusite s 400 grami, boste videli, kako toplo postane, gramov na 10L. Spomnim se, da sem moral napolniti vrečko z aluminijasto folijo, približno 2/3 je bilo 25L/30L belo vedro s pokrovom. To je bilo navsezadnje preveč folije, potrebujete manj, vendar morate preveriti, koliko manj sem pozabil gramov. na 200L boben, lahko uporabite tudi 100 ne bo šlo gor.
Če želite ujeti hlape metilamina, naredite mehurček v kanistru HCL in nato v vodi.

10L je postalo 12L s ph 12 z BMK (metamfetamin s prosto bazo)

Reakcija gre na glavo samo, če uporabljate alu iz supermarketov, dobite alu iz trgovin sisha iz laboratorijskih trgovin, ki je GOSTEJŠI.

Psst zamenjajte živo srebro z galijem, enostavno se lahko destilira in vse spojine lahko ponovno uporabite, poleg tega ni strupen in zelo enostavno se reaktivira s HCL 37 in rekristalizacijo.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Ali galij pripravite v klorid ali lahko uporabite nitrat? Videl sem nekaj člankov o ga/alovih redukcijah. Ali je kdo to že poskusil? Super bi bilo, če se mi ne bi bilo treba ukvarjati s tako strupenimi hlapi in nato z odstranjevanjem odpadkov.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Naj galij reagira s HCL (v vodni raztopini). Izginjanje galija pomeni, da se pretvori v klorid.
Nato ga zamrznite, morda z acetonom za morebitno umazanijo, ali pa ga posušite s kuhanjem.
 
Top