Pmk pranja postopek pranja dcm

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, zanima me, kako ravnati pri pranju dcm na ketonu ter kakšni so koraki in razmerja na pmk, da bo čistejši, in ali je mogoče izvesti je na z vodno kopeljo
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Če izhajate iz p-olja, ga morate sprati z razredčenim naohom in slanico, dobiti pa mora oranžno/rdečkasto prozorno tekočino. Če želite čistejšo, priporočam vakuumsko destilacijo.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Problem je novo olje pmk, koraki so drugačni, prav tako ves čas dobivam medu podobno olje, ki je neuporabno
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18


Če ste reagirali z alkalijo, nato s HCl, sperete s 5-odstotnim naohom, nato z vodo. Videti bo kot med....bo v olju je namreč voda.

DCM ni potreben. Iz novega PMK lahko dobite precej čisto olje, če ga še vročega sperete z naohom. To je dovolj dobro.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Ali mi lahko napišete natančne korake Poskusil sem že vse in še vedno ne dobim dobrega olja, ampak nekaj medu podobne snovi, temno rjave barve.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Recimo, da začnem s 50 grami prahu, kateri so natančni koraki s katerimi kemikalijami, da dobim dobro olje z novim pmk stari pmk je bil kot zlato ta je drugačen
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Torej imate PMK v prahu? ali olje, ki se strdi pri sobni temperaturi? če je v prahu, ne uporabljajte etanola.

Morda dobite gosto snov, ker ste dodali preveč HCL? koliko ste ga dodali? kakšne so vaše temperature? Ali dobite raztopino z ločevanjem, pri čemer je olje na dnu?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
No, jaz imam novo pmk ja, tudi vosek, najprej začnem z mešanjem pri 30 stopinjah Celzija z etanolom in vodo, po 1 uri dodam kislino dvakratno količino glede na težo prahu, na 75 stopinjah Celzija jo pustim tako 3 ure, pri 2,5 uri se barva mešanice spremeni, po izhlapevanju postane olje kot med gosto glej videoposnetke.
 

Attachments

  • tVwv8042IZ.mp4
    12.3 MB · Views: 0
  • uPRVnqY6M1.mp4
    7.9 MB · Views: 0

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Preveč kisline.

morate sprati z raztopino naoh in vodo, jo bo očistila. Zdi se, da ga niste oprali in da ste po mojem mnenju dodali tudi preveč kisline. Nisem vedel, da je prašek dvostopenjska pretvorba.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
kakšen je bil vaš rezultat?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Izplen je bil kot 72 % na težo, in ja, ni se pralo po, koliko kisline je potrebno in koliko vodnega etanola na prvem delu?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
In časovni razpored in stopnje, če imate predlog
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Mislim, da morate to samo oprati. Naslednjič uporabi manj hcl..morala bi ga takoj oprati. Verjetno imaš v tem olju 10-15 % blata, zato je gosto. Pri pranju naoh dobiš kot 2,5 l temne vode. Prepričan sem, da je vse to še vedno v vašem olju, predvsem zaradi tega, ker ga niste oprali... Zdi se, da imate prav, vendar dodajte le toliko hcl za reakcijo in takoj operite. Če se olje ne loči in je raztopljeno v etanolu ali čem drugem, potem idk mislim, da segrevaj in mešaj, da destiliraš etanol, nato pa opravi pranje.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Dober dan moj prijatelj naredil, kot ste rekli, uporabil sem polovično količino hcl equel s praškom na težo zdaj, in ga opral z naoh 5 % raztopino voda je postala umazana neposredno rdečkasta glej sliko, po tem sem naredil pranje z vodo, olje se je razredčilo, kot ste rekli, v novem prahu je preveč smeti mislim, da je izkoristek kot 65 % na težo kitajci ga prodajajo kot 75 % izkoristek :))) o času še ne vem, naredil sem 1.5 ur saponifikacije in 3 ure mešanja s kislino na 75 stopinjah C. Samo olje je temno, je to posledica novega prahu?
 

Attachments

  • LScVeYE8tu.jpg
    LScVeYE8tu.jpg
    1.2 MB · Views: 382
  • Z8jyaNOBlX.jpg
    Z8jyaNOBlX.jpg
    1.6 MB · Views: 373

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Menim, da bo vsakič, ko boste opravili pretvorbo, ta postala boljša. Prvih nekajkrat sem dobil temno snov, zdaj pa dobim svetlo olje bolj rjave/rumene barve ali podobno medu. Jasno.

BTW idk veliko o prahu, samo poskušam pomagati


Pri pranju moraš uporabiti precej vode Naoh.. Prav tako je treba olje dehidrirati, potem bo postalo bistro.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Olje je običajno temno in zahteva destilacijo VAC, kar je standardna stvar, res želite, da je vaš keton najvišje čistosti, ker lahko nečistoče zmotijo sintezo in dramatično vplivajo na yeild, vendar mislim, da bi z vadbo iz pmk morali biti goos iti brez destilacije VAC, samo vadite svoje čiščenje.

Če je vaš novi yeild isto olje, ki ste ga pokazali v prejšnjem prispevku, potem morda ne boste mogli tako enostavno očistiti tega olja. To je veliko lažje, če je še vroče neposredno po pretvorbi.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Da, naredil sem samo eno pranje naoh, vendar ne vem, kako bo izšlo z dvema pranjema in koliko pranja uporabljate običajno, recimo na 50gr olja, koliko pranja in kot pravite, da brez vakuumske destilacije je temno, in kasneje, ko ga poskušate očistiti, ko se ohladi, je skoraj nemogoče očistiti, kot pravite. donos je tudi nizek nekaj kot 50 % olja, ki ga dobite iz njega starejši pmk je bil kot 58-60 % olja.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
In koliko alkalij in kislin uporabljate ter ali imate ustrezen čas in temperaturo, kaj je najboljše?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1eq NaOH in presežek kisline. 80*C približno za vrenje s kislino, z alkalijami je reakcijo najbolje izvajati pri sobni temperaturi in dlje. Običajno 75-85 % olj. Faza umiljenja - vzeti morate ekvivalent natrijevega hidroksida, narediti raztopino in jo ohladiti. Dodajte glicidatu in pustite med mešanjem čez noč.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Za kislino - če obstaja indikatorski papir (pH-metr), z njim kontrolirajte pH (<= 3)
 
Top