Testiranje novih poti za d-meth (zame) brez P2P ali P2NP

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zdaj, ko imam nekaj časa med proizvodnjo, bom preizkusil te poti brez P2P ali P2NP, ki jih prej nisem nikoli naredil, ker ti novi predhodniki niso bili na voljo ali jih nisem iskal:

2-Bromo-4'-metilpropiofenon->2-Bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-sekundarni amin->d-meth

2-Bromo-4'-metilpropiofenon->2-Bromopropiofenon->Ephedrone->l-ephedrone->l-ephedrine->d-Meth

2-Bromo-4'-methylpropiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->dl-ephedrone->dl-ephedrine->dl-Meth->d-Meth


Kot lahko vidite, lahko pride do nekaterih odstopanj glede na to, kateri izdelek je izbran za enantiomerno resolucijo.
Vendar je jasno, da prej ko se to izvede, manj reagentov se bo porabilo zaradi manjše količine preostalega produkta za obdelavo.
Pomembno je upoštevati težavnost tega postopka za vsak izdelek in morebitne vplive na kiralnost nadaljnjih postopkov.
Za dokončanje poti čakam nekaj naročenih reagentov, vendar bi morali delovati pravilno.
Če ima kdo že izkušnje s katero od njih, bodo dobrodošli kakršni koli predlogi ali nasveti.
Hvala.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Ta shema je pravilna, pred časom sem dobil to isto pot iz poljskega vira prijateljev, te reagente uspešno uporabljam.
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Plačal sem 220 evrov in predložil @btcboss2022 led vzorec kmalu vidimo rezultate, lahko traja do 2 meseca (vzorec je na poti)
 

Attachments

  • pFwWJgXy31.png
    pFwWJgXy31.png
    27.4 KB · Views: 114
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->Efedrin->dl-meth->d-meth
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Ja, zdelo se mi je, da je to videti bolj pravilno.

Lahko bi naredili tudi manjšo spremembo in naredili PPA in naredili D amph, če se spomnim, ali 4-mar za thr advanced
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Po manjših preizkusih se zdi najlažji način:

2-bromo-4'-metilpropiofenon->4'-metilefedron->Efedron->dl-Efedrin->dl-Meth->d-Meth
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kako boste odrezali 4-metil z aromatskega obroča?

Tudi resolucijo racemata bi bilo bolje opraviti na efedrinu, To deluje veliko bolje, potem pa na Meth, drugi kiralni center daje več oprijema, na katerega se lahko oprimemo. Mislim, da bo vinska kislina delovala brez težav.
 
View previous replies…

hoboking

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 13, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
torej bi bil končni proizvod 4-metilmetamfetamin? to je precej šibka droga v primerjavi z metamfetaminom
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Naaa, jasno pravi, da želi d-meth
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Oh, hvala, mislil sem, da je to težje narediti pri efedrinu, spomnim se, da sem to nekje prebral, zdaj ne vem, kje hahah
Zdi se, da ste mi prebrali misli hahaha glede vprašanja 4-metila imam dilemo glede te točke.
Ideja je bila oksidativna demetilacija za selektivno oksidacijo metilne skupine v metilensko skupino, vendar bi bil v isti situaciji, mislim, da ne bo lažje z metilenom, zato sem od 3-4 dni nazaj razmišljal, da bi ga odstranil iz 2-Bromo-4'-metilpropiofenona samo segrevanje z raztopino NaOH, zato bi bila nova shema takšna:

2-Bromo-4'-metilpropiofenon->2-Bromopropiofenon->Efedron->dl-Efedrin->l-Efedrin->d-Meth

Hvala.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Vzemite nekaj propiofenona (na Poljskem ni težav), brominirajte z NBS na položaju 2- (s tosično kislino naj bi bilo to skoraj kvantitativno), izvedite substitucijo z metilaminom (dodajte majhno količino NaI, če je bitno) in nato optično ločitev, ki ji sledi redukcija keto skupine z NaBH4 do alkohola. Ali pa najprej reducirati do alkohola in nato razrešiti? Vse, kar je najboljše,
Vse, kar je bilo preizkušeno in enostavno, in večinoma reakcije z zelo visokimi izkoristki. Vse potrebne kemikalije so lahko dostopne. Narediti 4-MMC iz 4-metila je bolj smiselno.
Za razreševanje je potrebna kiralna kislina, najprej pride na misel vinska kislina, vendar je bil efedrin v starih časih najprimernejše sredstvo za razreševanje kiralnih kislin. Iskanje po literaturi, KAKO so takrat reševali v velikem slogu, bo zagotovo prineslo nekaj danes lahko dostopnih kiralnih kislin. Kar je delovalo na en način, mora delovati tudi na drug način.

Veliko sreče
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozdravljeni,

Najlepša hvala za informacije Našel sem dobavo za propiofenon in brom, zato bom to naredil, kot ste rekli.
Glede resolucije sem jih naredil na stotine z d-vinom z racemičnim metom, mdma in pred nekaj dnevi sem jih naredil tudi s 4MMC.
Zdaj pa sem naročil O,O-dibenzoil-2R,3R-vinsko kislino, ki se mi zdi najučinkovitejša, in poskusil jo bom z racemičnim efedrinom. Posodobila vas bom.
Hvala.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
. 2022 May 13;27(10):3134.
doi: 10.3390/molecules27103134.

Optična ločljivost dveh farmacevtskih baz z različnimi uporabami derivatov vinske kisline in njihovih natrijevih soli: Racemska baza efedrina in kloramfenikola


Tukaj ste! Članek je na voljo brezplačno na pub-med tukaj:
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Plačal sem 220 evrov in predložil @btcboss2022 led vzorec kmalu vidimo rezultate, lahko traja do 2 meseca (vzorec je na poti)
 

Attachments

  • 8ZeSEnk6hr.png
    8ZeSEnk6hr.png
    27.4 KB · Views: 99

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
In če imate pravilen stereoizomer metkationa, bi morali biti sposobni opraviti redukcijo v d-amfetamin neposredno, ne da bi najprej pripravili (psevdo)efedrin. To bi moralo izboljšati tudi celoten izkoristek.

Kljub temu bi bila po mojem mnenju najboljša pot BMK -> P2P - reduktivna aminizacija z (S)-(-)-α-metilbenzilaminom in NaBH4 -> d-N-benzilamfetamin -> debenzilacija in monometilacija v enem loncu s Pd/C in paraformaldehidom, izvedena kot reakcija v slogu CTH s formatnimi solmi kot donorji vodika -> d-metamfetamin.
Pomanjkljivost so visoki stroški Pd/C, ki pa so še vedno vredni glede na vrednost izdelka.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Neposredno?
Dokler ne vem, bi moralo biti tako:
Propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-sekundarniamin->d-meth.
Prav?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-meth
efedron je metkation in menim, da ga je mogoče neposredno reducirati na metamfetamin. Mislim, da enkrat zmanjšate količino do efedrina in nato ponovno zmanjšate količino? To bom preveril, vendar sem prepričan, da bi to naredila breza (litij ali natrijeva kovina v tekočem amoniaku). Kakšen redukcijski sistem ste imeli v mislih za redukcijo efedrina?

Zakaj ste napisali sekundarni amin namesto efedrin? Metikation, efedrin in metamfetamin so vsi sekundarni amini, saj imajo metilno skupino na aminu.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ok pogledal in ni problema, H3PO2/H3PO3/rdeči fosfor + jod reducirajo karbonile na ogljikovodik recimo =O iz metakationa se bo odstranil. Ker gre za dvojno redukcijo, bo treba prilagoditi količino fosforjeve spojine in joda, vendar je to vse.

Tudi H3PO4 skupaj z NaI ali KI deluje, čeprav z manjšim izkoristkom.

H3PO3/I ali H3PO2/I je najboljši način, RP/I je precej nasilen, H3PO4/NaI ali KI pa ima manjše izkoristke
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
V preteklosti sem mislil, da bi z reduktivno aminizacijo z nabh4 in metilaminom iz metkatinona lahko dobili N-metilamfetamin.
Pri teoretični reakciji z metilaminom se ketonska skupina metkatinona aminira, pri čemer se uvede N-metilna skupina, potrebna za N-metilmetamfetamin.
Reducirajoče sredstvo nabh4 olajša redukcijo ketona v sekundarni amin.
Vendar sekundarni amin iz tega postopka ni ravno N-metilmetamfetamin, temveč N-metil-2-amino-propan-1-on.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Pravkar sem ugotovil, da je efedron nagnjen h keto-enolni tavtomeriji in bo v raztopini verjetno racemiziral. To se sliši slabo, vendar ste v resnici morda naleteli na nekaj zelo elegantnega. Ker lahko še vedno dosežete, da d-izomer kristalizira iz raztopine, saj ko ni raztopljen, do racemizacije ne bo prišlo. Ko d-izomer kristalizira, lahko uporabite Viedmovo zorenje ali podobno tehniko in na koncu dobite 100-odstotno sol d-edefedrona.

To sol lahko v obrokih vržete neposredno v reakcijo H3PO3/I, kjer se takoj reducira v d-meth brez časa za racemizacijo, pri čemer jo bodo pomagali preprečiti tudi močno kisli pogoji. To pomeni, da z ločevanjem d- ne boste izgubili nobenega produkta, temveč se bo vse spremenilo v d-.

In ne, to ne deluje za metan ali amfetamin, to deluje le za spojine, ki se same po sebi racemizirajo ali se lahko racemizirajo z dodajanjem nečesa (zelo močne baze ali podobno) v raztopino.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Torej v tem primeru, da bi imel d-efedron v trdnem delu, moram uporabiti l-vinsko kislino in mislim, da je šlo za tiskarsko napako, vendar bi bila redukcija H3PO2/I.
Najlepša hvala za vašo pomoč.
 
Top