Katero zdravilo je priljubljeno v vaši državi?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,672
Solutions
3
Reaction score
2,777
Points
113
Deals
1
Ali veste, katero zdravilo je najbolj priljubljeno v vaši državi? Vtej temi lahko najdete zanimivo infografiko o trendih porabe zdravil v Nemčiji, Združenem kraljestvu, Turčiji, Španiji in na Poljskem.
J4Ndxl3tOZ

Nemčija

V Nemčiji je več kot četrtina odraslih prebivalcev v svojem življenju že uporabila prepovedane droge, medtem ko jih je v zadnjih 12 mesecih to storila manj kot 1 od 10; od teh jih je približno polovica uporabila prepovedane droge v zadnjih 30 dneh. Študije iz leta 2015 so pokazale, da konoplja ostaja daleč najpogostejša prepovedana droga v Nemčiji tako med odraslimi kot med mladostniki. V letu 2015 je bilo prvič poročano, da je bil amfetamin najpogostejše poživilo, ki so ga v zadnjih 12 mesecih uporabljali odrasli Nemci, sledila sta mu kokain in MDMA. Približno 2,8 % odraslih v Nemčiji je uporabilo katero koli vrsto novih psihoaktivnih snovi (NPS), medtem ko je približno 2,2 % mladih odraslih (18-25 let) navedlo uporabo teh snovi v preteklosti.
NjPe0HhzbO

ZDRUŽENO KRALJESTVO

V Združenem kraljestvu se uživanje drog pogosto pojavlja na družabnih srečanjih ali zabavah. Po ocenah je v državi 313 971 posameznikov (starih od 15 do 64 let) uživalcev drog, zato odvisnost od snovi vsako leto še naprej vpliva na številna življenja. Ne preseneča, da je konoplja še vedno najbolj razširjena prepovedana droga v 80 % regij v Združenem kraljestvu. Poleg tega se po vsej državi pogosto uporablja tudi močan halucinogen, znan kot LSD ali "acid". Vzvezi z zasegi s strani organov pregona raziskave razkrivajo, da se je število policijskih zasegov od leta 2010 povečalo za neverjetnih 207 %.

KlC9RNbGcE

Turčija

Konoplja in inhalanti naj bi bili najpogosteje uporabljene droge v Turčiji. V manjši meri pa se poroča tudi o pogosti uporabi heroina in drugih opiatov, benzodiazepinov in barbituratov. V vseh mestih poročajo o trendih povečane uporabe drog. Iz vseh mest torej poročajo o povečanih trendih uporabe topil, konoplje in ekstazija, v nekaterih mestih pa poleg teh snovi tudi o trendih povečane uporabe benzodiazepinov, heroina in injicirajoče uporabe drog. Kot glavna razloga za povečano uporabo različnih drog, o katerih poročajo mesta, se navajata večja razpoložljivost in nižje cene. To je še posebej pomembno za povečanje uporabe topil in ekstazija.
AEKB6JfXuc
Španija
Razširjenost uporabe nedovoljenih snovi v Španiji je bila v zadnjih nekaj letih razmeroma stabilna, saj je približno tretjina odraslega prebivalstva poročala o uporabi nedovoljene snovi v življenju. Najpogosteje uporabljena droga je konoplja, ki ji sledi kokain, pri čemer je uporaba razširjena predvsem med mladostniki in odraslimi, mlajšimi od 35 let. Čeprav najnovejši razpoložljivi podatki iz študije splošnega prebivalstva iz leta 2015 potrjujejo, da se je razširjenost uporabe obeh snovi v zadnjih 10 letih zmanjšala, so ravni uporabe konoplje in kokaina v Španiji še vedno višje kot v drugih državah Evropske unije. Razpoložljivi podatki poudarjajo, da je "eksperimentiranje" s konopljo med današnjo mlajšo špansko generacijo postalo bolj "običajno"; čeprav je vztrajna uporaba še vedno nizka, pa tisti, ki še naprej uporabljajo konopljo, to počnejo skoraj vsak dan.
Ow3D4qn8ut

Poljska

Na Poljskem je konoplja najpogosteje uporabljena prepovedana droga med splošno populacijo, sledijo ji amfetamini, MDMA/ecstasy in kokain. Uporaba drog je večinoma razširjena med mladimi odraslimi, pri čemer tisti, stari od 25 do 34 let, pogosteje kot mlajši ali starejši odrasli poročajo, da so v zadnjem letu uporabili prepovedano snov. Leta 2014 je 1 od 10 mladih odraslih, starih od 15 do 34 let, poročal o uporabi konoplje v zadnjem letu. Razširjenost uporabe konoplje se je med raziskavama iz let 2006 in 2014 povečala.
AGW7OdgHtQ

Krakov sodeluje v vseevropskih letnih kampanjah za odpadne vode, ki jih izvaja skupina Sewage Analysis Core Group Europe (SCORE). Ta študija zagotavlja podatke o uporabi drog na ravni skupnosti na podlagi ravni različnih prepovedanih drog in njihovih metabolitov v virih odpadne vode. Leta 2016 je bil amfetamin najpogostejši ciljni ostanek droge, izmerjen v odpadni vodi v Krakovu. Ravni metabolitov metamfetamina, kokaina in MDMA, odkritih v odpadni vodi, so bile nizke, kar kaže na omejeno uporabo teh snovi v Krakovu.

Zaključek

Če povzamemo, je konoplja v različnih oblikah najbolj priljubljena droga v teh državah EU. Za njo sledijo poživila, kot so kokain in amfetamini. Vrazdelku s komentarji delite, katera snov je po vašem mnenju najbolj priljubljena v vaši državi.

Viri:

  • Stanje na področju drog v Združenem kraljestvu leta 2019: letno poročilo žariščne točke https://delamere.com/blog/uk-drug-addiction-report-2022
  • Nacionalna ocena zlorabe drog 2003 (na podlagi študij, izvedenih v šestih večjih mestih) ZDRAVSTVENE STORITVE, IZOBRAŽEVANJE IN DRUŽBENI UKREPI ZA PREPREČEVANJE Zlorabe drog V TURČIJI https://www.unodc.org/pdf/gap_turkey_drug_abuse_report.pdf
  • Poročilo o stanju na področju drog v Nemčiji za leto 2017
  • Španija Poročilo o stanju na področju drog za leto 2017
  • Poljska Poročilo o stanju na področju drog za leto 2017
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
ker konoplja v resnici ni odvisnost, temveč zdravilo, mislim, da je XTC najpogostejša droga v moji okolici. Vendar je večina odvisnikov od heroina in metamfetamina. Amfetamini so na drugem mestu in šele nato pride na vrsto vse drugo sranje.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
"Konoplja v resnici ni zasvojenost, temveč zdravilo." Ali se lahko nehate ukvarjati s tem, poznam samo enega človeka, ki uporablja konopljo kot zdravilo. CBD se šteje za zdravilo, kajenje izdelkov z vsebnostjo THC in imenovanje tega za zdravilo je samo spopadanje, ker to res ni zdravilo. Izogibate se resničnosti. Na podlagi tega lahko v bistvu kar koli imenujemo zdravilo, ker bežimo pred resničnostjo, da se ne bi ukvarjali s svojimi težavami (ne da bi ugotovili vzrok svojih težav in se z njimi spopadli).
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Na prvem mestu je verjetno trava, na drugem pa amfetamin.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
alfa pvp
4 mmc
in konoplja
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Presenečen sem, da na tem seznamu ni ZDA, saj je to država z zelo veliko uporabo drog. Rekel bi, da sta tam najbolj priljubljeni drogi marihuana in kokain, vendar cracka nihče več ne uživa, vsi uporabniki cracka so prešli na led
 

paletto10

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 21, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Temu pritrjujem!
Zdi se, da je marihuana v različnih oblikah tukaj glavna droga. Vozički za vape THC in užitni izdelki so po mojem mnenju nekateri izmed najbolj zaužitih predmetov.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Združeno kraljestvo 1. mesto z veliko razliko Alkohol, 2. mesto marihuana, 3. mesto kokain.
 

username81

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
V Avstraliji je najbolj priljubljen metamfetamin, ghb pa je tu postal zelo priljubljen
 

gfs241

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Meth, blues (ponaredki fent m30) in v zadnjem času trank. V mojem okolišu skoraj vsak skorajšnji brezdomec / brezdomka močno zlorablja močan d-meth, ki ga dobivamo iz Arizone, in jih veliko kadi blues. Ta nedavna serija metha, ki se dogaja naokoli, je rit, počuti se zelo šibko in tega ne moreš imeti, ko se spotikaš in kadiš.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Tranq, fent in benzo's. Bro čutiti za ljudi, ki jih vodijo po teh poteh uničenja! Sramota videti žalosten prikaz vrhunskih zlorabljenih drog, Kensington Philly je najslabši, kar sem jih videl, ni tako slabo po mojih starih v Vancoverju, ampak vseeno, občutek za vse, ki so ujeti v tem sranju!!!! Upam, da se stvari spremenijo. KONEC PROHIBICIJE !!!!!
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
13
Points
8
Še danes se mladina v mojem mestu navadi na plinske steklenice EXOTIC WHIP z baloni.
V moji mladosti smo preizkušali LSD ali XTC, danes se zasvojijo s tem plinom, ne da bi prej preizkusili katero koli drugo drogo.
Skoraj vsaka majhna trgovina ga prodaja. Prazne posode s plinom so povsod in povzročajo škodo okolju. Ne morem razumeti, kako se lahko to še vedno prodaja zakonito.
In uporabnikom povzroča takšno škodo, kot je še nisem videl pri nobeni drugi drogi.
Videl sem 20-letnega fanta, ki je za več kot mesec dni izgubil občutek v nogah in ni mogel hoditi,
zaradi tega plina je popil nekaj steklenic na dan. In je dražji od kokaina.

Ali je tako v vseh nemških mestih ali samo v mojem?
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
61
Points
28
Hash/Mdma/pregabalin/kokain
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
V Češki republiki je najbolj priljubljen THC, vsaka četrta oseba je že poskusila travo. Na drugem mestu je metamfetamin, za njim pa MDMA in LSD. Heroin je skoraj izginil.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
106
Reaction score
68
Points
28
Po vsem svetu je odgovor ALKOHOL ! Seveda.
 
Top