Hotrod ocak gözüme göz atın (resimler)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Kısa bir süre önce bir vakum damıtma kitine ihtiyacım olduğuna karar verdim. İhtiyacınız olan her şeyi (cam eşya, vakum pompası, sıcak karıştırıcı, su pompası vb.) 0'dan almak birkaç dolara mal oluyor. Mümkün olduğunca tasarruf etmek ve ilerledikçe yükseltmek istiyordum. Karıştıran en ucuz sıcak plakayı alacağımı ve vakum altında 250 ml kaynatacağını düşündüm, değil mi? YANLIŞ!
N2jE8ptgDo

Şu 250 watt'lık işlerden bir tane aldım.
We2Grn9TiP

30psi'nin altında su ancak kaynamaya başlar. Bu işe yaramaz. Seçeneklerimi değerlendirdim. Yeni bir tane satın almak.... BF'min etrafına silikon bir mat koymak.... kömürlü ızgara çakmağı.... biraz sarmal ısıtıcı tel ve onu kontrol edecek bir şey. Ocak soymak. 🤔Ocak soymak mı? 🤓🤷 Araştırdıktan sonra işe yarayacağını bildiğim en ucuz yol buydu.
Walmart'a gittim ve bunlardan birini 15 dolara aldım.
PbtDAea6Rs

Sonra onu soydum.
3S5KibEtB7

Bu, karıştırıcının 6 inçlik tabanı üzerine oturan 8 inçlik brülördür.
NTcGisVJuB

Aşırı istek ve metamfetamin kullanarak bu emiciyi 2 inç küçültüp sığdırdım. (Ve bir hızlı kavrama çubuğu kelepçesi. Her birkaç inçte bir etrafından dolaştım ve kelepçeledim).
Kablo tesisatına gelince, karıştırma çubuğu için her şeyi bıraktım ve brülör için her şeyi çıkardım. Bir devre kartı vardı ve çipi Google lens'e gösterdiğimde. Bu bir thyrister. 4 amper ve 600 watt olarak derecelendirilmişti. Bobinli brülör 1100 watt. Amperajı kesip kesmeyeceğinden ya da hemen atıp atmayacağından emin değildim. Gitmesi gerekiyordu ve ben de ana ocaktaki düğmeyi taktım.
LTanC3uhDJ

Güç kabloları acıklı sigortanın girişine ve transformatörün girişine lehimlenmiştir. Mainstays'in termistörü tamamen dahildir, tıklayan bir anahtarı ve evi yakmasını engelleyen ısıya duyarlı metal bir şeridi vardır.
AVdKlB6b9L

Elemanı monte etmek için ayakların üst kısımlarını kestim ve vidalar alt kanadı içeride tutuyor. Bunlar orijinal montaj delikleri, ayakların üst kısımlarını kesmek bana 1/4 inç boşluk kazandırdı.
OMuGO1WKAm

Led ışığını ana dayanaklardan kestim (her ikisinden de) ve birini karıştırıcıdaki ledin üzerine lehimledim. Bu resimler sadece çalıştıklarını göstermek için.
7jvSRgETlK

Bu braketler bir klima ile birlikte geldi ve ben sadece onları delip vidaladım. Diğer taraf plakanın dudağının altında, böylece onları göremezsiniz veya dürtülmezsiniz. Alüminyum borunun nereden geldiğini bilmiyorum, hurda çekmecemdeydi. Eleman UV reçinesi ile tüpten yalıtıldı ve tüp UV reçinesi ile brakete monte edildi. Reçineyi bütan meşalesi ile yakarak test ettim ve şaşırtıcı derecede dirençliydi. Hiç yanmadı ya da erimedi. Ayrıca bu resimde, bobini temizlemek için karıştırma mekanizmasının mıknatıslarını nasıl pahladığımı görebilirsiniz. Karıştırma çubuğu zamanın %99,9'unda 2 mıknatısın arasında kalıyor, dolayısıyla bu çalışmayı etkilemiyor. Burada görebileceğiniz bir başka şey de brülörün kırmızı sıcak olduğu 🔥
Dün geceki ilk testte her şeyin ilk denemede çalıştığını görmekten memnun oldum. Isındığını hissettiğimde bir RBF aldım ve ne kadar hızlı kaynayacağını test etmek için içine yaklaşık 250 ml su koydum. Yaklaşık 1:30'da karıştırma durdu. "Lanet olsun, ısı motoru bu kadar hızlı ıslattı" diye düşündüm ama baktığımda brülörün altındaki alüminyum plaka karıştırmayı durdurana kadar aşağı doğru sarkmıştı. Ben kapatamadan su kaynamaya başladı, 2 dakika kadar.
İşte size toplamda yaklaşık 50$'a 1100 watt'lık bir hotrod ocak gözü. Ya bir parça çelik bulmam ya da alüminyum plakayı çıkarmam gerekecek, ancak vidalar elemanı tutuyor, bu yüzden gerekli değil, sadece karıştırma motorunu ısıdan koruyacağını düşündüm. Bugün birkaç damıtma işlemine hazırım. Gözüm üzerinde olacak ve 1/2 güçten fazla çevirmeyeceğim ve sallayacağım.
Olmasını sağla. Bastırmaya devam et 💪🤜 karıştırma plakası

Attachments

• 2CUB1ydn3l.jpeg
    2CUB1ydn3l.jpeg
    25.1 KB · Views: 129
  • H71vpn2cVh.jpg
    H71vpn2cVh.jpg
    2 MB · Views: 188

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
İşte güncelleme. Birkaç dakika sonra, bobinden gelen radyan ısı, karıştırma motorunun bağlandığı çapraz çubuğu eritti. 😂Yeni bir tane yaptım ve ısı kalkanı için plakanın altına bir popcan doldurdum, ancak bu işe yaramadı ve elektrik bandı eridi ve brülör terminallerinden biri şaside kısa devre yaptı. Eşim orada oturuyordu ve yeni bir tane aldığımdan emin olmak için omzumun üzerinden baktı. 100$'a kullanılmış büyük bir 800w karıştırma ocağı aldım.

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Benim fikrim şu: ucuz bir manyetik karıştırıcı ve Probu banyonuzdan çıkarın. Harici bir Termometre kullanın. Ben sadece ~70€'ya karıştırıcılı bir ocak aldım ve kendi kendine durmadan 320°C'ye kadar çıkıyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bugün 100°C'de kesilen o kadar çok şey gördüm ki. O sıcaklıkta nasıl bir şey elde edilebileceğini anlamıyorum. Claison adaptörünün çarpma sorunlarımı çözdüğünü görmekten memnun oldum. Sadece kondansatör kaynayan şişeden yaklaşık 3 inç daha uzakta olmakla kalmıyor, aynı zamanda bir tümsek o köşeyi dönmek zorunda kalacak ki bu da olmayacak çünkü gidebileceği birkaç inç düz yukarı var