Question Siz darknet'e nasıl giriyorsunuz?

OperationHasj

Buying through escrow
New seller
Language
🇳🇱
Reaction score
42
Bugünün sorusu :

Darknet'e en güvenli şekilde nasıl girersiniz (Kuyruklarımız olsa bile hala paranoya yapıyoruz😓)
ve eğer daha iyi bir yolsa giriş yapma yöntemimizi değiştiririz (y)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
VPN ve tor tarayıcı kullanın

OperationHasj

Buying through escrow
New seller
Language
🇳🇱
Reaction score
42
Tor, Tails işletim sistemine otomatik olarak yüklenir ve Tails, birkaç durum dışında VPN ile çalışmaz, size nedenini göstereceğim:

Tails'i bir VPN ile kullanabilir miyim?

Şu anda Tails VPN'lerle çalışmamaktadır.

Tor, ağdaki tek bir noktanın bir bağlantının hem kaynağını hem de hedefini bilmesini imkansız hale getirerek anonimlik sağlar.

Tor'un aksine VPN'ler güçlü bir anonimlik sağlamaz çünkü VPN sağlayıcısı hem nereden bağlandığınızı hem de nereye bağlandığınızı görebilir.

Ancak VPN'lerin, örneğin güçlü anonimliğe ihtiyaç duyulmayan bazı durumlarda Tor'a göre açık avantajları vardır:

• Tor'u engelleyen veya yalnızca belirli bir ülkeden erişilebilen web sitelerine erişmek için
  • Jitsi veya Zoom gibi video konferans araçlarını kullanmak için
  • İntranetler veya paylaşımlı klasörler gibi özel VPN hizmetlerine erişmek için
  • İnternette Tor'dan daha yüksek hızlarda gezinmek için
Şimdi Tails'e VPN desteği eklemeyi de düşünüyoruz:
  • Tor yerine VPN kullanacak başka bir tarayıcı ekleyerek. (#19465 veya #19942)
  • Tüm sistem için Tor yerine VPN kullanma seçeneği sunarak ve yalnızca Tor kullanmak için Tor Browser'a sahip olmaya devam ederek (#19901)
Daha fazla bilgi için VPN desteği hakkındaki planımıza bakın.

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
14
Vpn'de kuyruk kullanmanıza gerek yok. Tor ağı üzerinden vpn kullanmak yeterlidir. Tor'a bağlandıktan sonra veri kaynağı cihazında vpn'yi çalıştırmanız yeterlidir. Oldukça hızlı çalışıyor ama veri operatörüne bağlı olduğunu düşünüyorum.

Interpol

Buying through escrow
New seller
Language
🇩🇪
Reaction score
7
VPN kullanın, MAC Adresini taklit edin, TOR kullanın ve bir sanal makine kullanın ve oldukça güvende olursunuz.
Yine de %1000 güvende olmazsınız, ancak darknet üzerinde bazı ilaçlar satıyorsanız bu kadar iyi korunmanız gerekli değildir.

OperationHasj

Buying through escrow
New seller
Language
🇳🇱
Reaction score
42
Hayır, gerçekten de zararlı veya intihar ürünleri satmıyoruz, zaten TOR kullanıyoruz
Listemize sahte mac adresi ve vpn ekliyoruz cevap verdiğiniz için teşekkür ederiz 🙏
(vm kurulumu kolay mı?)

Interpol

Buying through escrow
New seller
Language
🇩🇪
Reaction score
7
VM'nin kullanımı çok kolaydır, eğer windows kullanıyorsanız size "windows ile görünmez olun" diye bir şey gönderebilirim, ihtiyacınız olan her şey var.
VM'nizde gerçekten veracrypt kullanmanız gerekiyor.

Ricardo10

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Bu konuda paranoyak olmasanız iyi olur. Polis veya bir bilgisayar korsanı konumunuzu ve hakkınızdaki bilgileri öğrenmek isterse, vakaların %98'inde bunu öğrenecektir.

OperationHasj

Buying through escrow
New seller
Language
🇳🇱
Reaction score
42
Evet, bu doğru, biz sadece her ihtimale karşı biraz güvenlik istiyoruz

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
247
Bunu yapmanın yolu Tor'dur. Sadece torproject.org adresine gidin, size kurulum için tüm bilgileri veriyorlar. VPN kullanımı hakkında karışık şeyler duydum. TorProject'in görüşü, ne yaptığınızı bilmiyorsanız bunu yapmamanız yönünde. Eğer VPN kullanmayı seçerseniz ücretli bir VPN kullanın. Ben Mullvad kullanıyorum. Ayrıca PGP'ye de aşina olmanızı öneririm.

Çalışmaya başladıktan sonra kullandığınız bağlantı toplayıcılara dikkat edin. Ben daunt.link'i seviyorum.

Eğer sadece keşfediyorsanız Tor ile birlikte I2P'ye de göz atabilirsiniz. I2P'nin kurulumu biraz daha zor ama fena değil