MDP2P'den Methylamin olmadan MDMA'ya (internetten kopyalanmıştır)

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
350, 400 gram deneyin, ne kadar ısındığını göreceksiniz, 10L'de gram. Kapaklı 25L/30L beyaz bir kovanın yaklaşık 2/3'ünü alüminyum folyo ile doldurmak zorunda kaldığımı hatırlıyorum. Sonuçta bu çok fazla folyoydu, daha azına ihtiyacınız var ama ne kadar az olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor, gramı unuttum. 200L varilde 100 de kullanabilirsiniz, yukarı çıkmayacaktır.
Metilamin dumanını yakalamak istiyorsanız HCL bidonunda ve sonra suda köpürtün.

10L, BMK (freebase meth) ile ph 12 ile 12L oldu

Reaksiyon sadece süpermarket alu kullandığınızda çıldırır, alu'yu daha kalın olan laboratuar dükkanlarından sisha mağazalarından alın.

Cıvayı galium ile değiştirin, kolay yeniden işlenir ve tüm bileşikleri damıtıp yeniden kullanabilirsiniz, ayrıca toksik değildir ve HCL 37 ve yeniden kristalleştirme ile çok kolay yeniden etkinleştirilebilir.

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Galyumu klorür halinde mi hazırlıyorsunuz yoksa nitrat kullanılabilir mi? Bazı makalelerde ga/al indirgemeleri gördüm. Bunu deneyen var mı? Bu tür zehirli dumanlarla ve ardından atık bertarafıyla uğraşmak zorunda kalmamak harika olurdu.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Galyumun HCL (su çözeltisi içinde) ile reaksiyona girmesine izin verin. Galyumun kaybolması klorüre dönüştüğü anlamına gelir.
Daha sonra belki de herhangi bir kir için asetonla dondurun veya kaynatarak kurutun.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Jordan Belfort, lütfen galyumun işe yarayacağına dair kaynaklar sunun. Bu sorunun yıllar boyunca internette sayısız kez sorulduğunu gördüm ve kimya ile ilgili her yer p2p veya mdp2p ile çalışmadığını söyledi. İndirgeyici aminasyona karşı cıva kadar "seçici" değildir, cıva aslında reaksiyonda bir rol oynar, sadece alüminyumun dış tabakasını çıkarmakla kalmaz.

Ayrıca, nitrometan yolu küçük ölçek için yararlıdır, ancak bildiğim kadarıyla ölçek büyütmek için iyi değildir. Vespiary'de "baal+55 galon varil" araması yapın, sanırım bir adamın bunu ölçeklendirdiği eski bir konu var ve 55 galon varil için o kadar da büyük bir hacim değil. Aslında 200 litrelik bir reaktörde 500 gram keton işliyor... ve buradaki reaksiyonlar çok daha yoğun gerçekleşiyor
İmin oluşturmak için metilamin kullanmanın ve ardından indirgemenin 5 kat daha "yoğun" olduğu, yani 5 kat daha küçük cam suyu gerektirdiği tartışılıyor.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Size nedenini söyleyeyim, nitrometanı azaltmak için sıcaklığınız sıcak olmalı ve yeterli Al olmalıdır çünkü nitrometanı da azaltması gerekir.

Nitrometan metilamine ve metanole dönüşmez. Su kullanmazsanız ve metanol kullanırsanız kendi kendine kaynayacaktır, bu nedenle karıştırın ve reaksiyona girin. Ben şahsen 1L bmk üzerinde 0,8L nitrometan kullandım ve ph 12'de 12L baz elde ettim.

Galyum klorür ile ilgili olarak, çalışmayacağını tekrar okuyana kadar çalıştığına ikna olmuştum ama geçen hafta sipariş ettim ve yakında gelmesi bekleniyor ve sonra testi kendim yapacağım. İşe yarayacağını söyleyen de var, yaramayacağını söyleyen de.
Galyum klorür alüminyum nanopartiküllerinden oluşuyor. Bu nanoparçacıklar reaksiyonu gerçekleştiriyor gibi görünüyor. Eğer bir sebepten dolayı cıva elektron transferini ya da okuduğum her neyse onu yapıyorsa, ki galyum bunu yapmayabilir, uygun bir katalizör olmalı ve toksik olmayan malzemelerle çok ekzotermik bir reaksiyon gerçekleştirebilmeliyiz.

Örneğin bir Grignard reaksiyonu (iyot gibi alkilleyici madde olmadan) nitrometanı metilamine indirgeyememelidir, ancak indirgemektedir, eke bakınız. 200ML'lik küçük bir bardakta 1/4 veya 1/5 p2p (ölçmüyoruz) yapıyorum ve reaksiyonu ayarlıyorum. İnternetteki kaynaklara göre nitrometanı metilamine dönüştürmek için genellikle daha güçlü bir indirgeyici maddeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Attachments

• u3RbzgUZwG.mp4
    444.9 KB · Views: 0
  • e67BYsHtnz.mp4
    1.6 MB · Views: 0

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Bu konuyu çok yakından takip edeceğim. Galyum olasılığı çok ilgimi çekti.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ben olsam galyum için nefesimi tutmazdım.

View previous replies…

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
İyimser biri olabilirim. 😂 Yine de sizin gibi düşünüyorum, eğer bu mümkün olsaydı, muhtemelen çoktan yasadışı olurdu.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Evet biliyorum, bu yüzden grignard'ım yapamaması gerekirken metilamine indirgedi ve hatta magnezyum hidroperoksitler yaptı, bu da reaksiyonun enantiyoselektif olmasının bir nedeni olabilir. Ve eğer değilse, hidroperoksiti serbest bırakması gereken yere asit eklemem gerekir.

Bu vakum bmk'dan.

Başka bir şey var mı?

Attachments

• 4Zt1qNUxmj.jpg
    4Zt1qNUxmj.jpg
    790.4 KB · Views: 93
  • D1QKBgnP2R.mp4
    28.2 MB · Views: 0

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Efendim, sizi zerre kadar sorgulamıyorum, ancak belki de bulgularınızı ortaya koyduğunuz ve tam prosedürü yazdığınız yeni bir başlık açmak daha yapıcı olabilir? Çok merak ediyorum.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Kardeşlerim, sizi hayal kırıklığına uğratmak zorundayım.
Cıvadan farklı olarak harici ısıtma gerektiriyor gibi görünüyor, o zaman çok daha iyi gidiyor
Metilamin ve hidrojen üretiyor. Bu yüzden alkol grubunu da azaltacağını varsayıyorum çünkü nitro grubunu azaltmak asetonu azaltmaktan daha zordur.
Son videoya bakın şimdi tepki vermeye başladı

Attachments

• jhxsIZmDnu.jpg
    jhxsIZmDnu.jpg
    721.6 KB · Views: 89
  • 8rYBAKGWcN.jpg
    8rYBAKGWcN.jpg
    471.6 KB · Views: 89
  • 5kITEcWqjw.mp4
    9.4 MB · Views: 0
  • wAbl1Hxd8o.mp4
    25.8 MB · Views: 0

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Tamam, yani ekzotermik bir reaksiyon yaratmıyor mu? Dışarıdan ısıtmanın nasıl bir sorun olabileceğini anlamıyorum? Devam edin.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Reaksiyonu daha iyi hale getirmek için biraz iyot topları ekledim, ki bu durumda öyle oldu.
Alüminyum folyo 0.030 kalınlığında. Bir dahaki sefere daha ince kullanacağım, çünkü reaksiyonlarımın kaynamasını istiyorum, yoksa nitrometan parçalanmıyor ve karıştırmak için.

Şimdi nasıl çalıştığına dair yeni bir film çekeceğim, kalın mofo alüminyumu parçalamak için ona zayıf ultrason uyguladım.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Reaksiyon bitmiş gibi görünüyor

Bir gece bekletiyorum ve yarın kaynatıp kurutuyorum.

Ayrıca bu galyum klorür çok asidik, pH sabit 1 veya 2. Yarın 140 santigrat dereceye ısıtırken 7 yapacağım.

Attachments

• LhrZ2pC1VE.mp4
    47.4 MB · Views: 0

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Galyum çalışmaz. Nokta.

Resimler burada:

Sadece iyi bilinen bilgi kaynaklarından bir şeyler aşırdığınızda söyleyin ve bağlantı verin, yoksa ben yapacağım ve bu sizi biraz - nasıl olduğunu biliyorsunuz - gösterecek.

View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Nitro gruplarının indirgenmesi daha sonra göreceğimiz asetona göre daha zordur. Bahse girmemenizi öneririm

View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Bunun için sciencemadness.org'a bakın, zaten yüzlerce kez denendi ve herkes başlangıçta çok hevesli ama daha sonra gerçeklik batıyor ve bu işe yaramadığını söylüyor.

Asetonu azaltmak mı? Hu? Bu tür bir reaksiyonda neler olup bittiğine dair bir planınız var mı? Nitrometan çok çok kolay indirgenir ve en yaygın ve daha yaygın olmayan indirgeme ajanları ile yapılabilir. En basit, tamamen OTC ve Galyumdan çok daha ucuz olanı Çinko ve Asetik Asit veya Formik Asit gibi Asit olacaktır. Bu, Nitrometanı %100'e yakın verimle Metilamine indirger. SnCl2 - kalayklorür de aynı şekilde.

"Asetonu indirgemek" ile kastettiğiniz muhtemelen metilamin ve Fenilaseton'un (veya herhangi bir keton veya aldehitin) yoğunlaşmasından oluşan İmin'in indirgenmesidir. Bu İmin, Amine indirgenir ve istediğiniz ürün budur.

Bunu nasıl yaparsanız yapın, size bunu iki adımda yapmanın daha mantıklı olduğunu söylüyorum, diyelim ki önce nitrometanı metilamine indirgeyin ve üretilen tüm pisliği filtreleyin ve ardından metilamini, İmin oluşturmak ve bunu Amine indirgemek için seçtiğiniz ketonla birlikte kullanın. Bunu 5 kat daha küçük kaplarda ve reaksiyonun tavana vurması korkusu olmadan yapabilirsiniz, ayrıca genel olarak daha iyi verim elde edersiniz.

Birinin deney yaptığını görmek güzel ama sadece zamanını boşa harcadığını bilmek acı verici.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
İyot topları ve biraz NaCl ekledikleri raporlar da var mı?🍒

Yarın teyit edeceğim

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
İşe yaradı, optimum oranın ne olacağını kontrol etmeliyim.
Belki de tepkimeye girecek çok fazla alkol grubu olmadığı için tepkime o kadar ekstrotermik değildi.
Ayrıca cıva ile elde ettiğiniz kabarcıkları elde etmek için, iyot topları ekleyene ve karıştırma için ultrason kullanana kadar GERÇEKTEN YAVAŞ oluştuğunu belirtmeliyim.
Karıştırma eklemenizi öneririm.

Az önce tat testi yaptım ve kesinlikle yüksek alıyorum

Çoğunu gözle yaptım;
350MLish veya 450 kirli p2p (ancak pH 7'ye konuldu).
100 gram galyum klorür gibi (reaksiyon başlamıyordu)
Metanol ile temas ettiğinde doğrudan HCL gazı üretir.

1L 50/50 azeotrop nitrometan/metanol ekledim.
Biraz tuz ekledim. metilamin üretiyordu ama cıvada olduğu gibi kabarcıklanma yoktu.

Uzun güçlü ultrason ve iyot ile (ayrıca göze yeterince ekledim sadece test oldu)

lol Gerçekten uçuyorum, sözümden bile çıkamıyorum yarı stereoselektif görünüyor Daha fazla test etmeliyim.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Reaksiyon olması gerektiği gibi ilerlemedi ama eriyik bmk değil vakumdu kendinizi görüyorsunuz

Kokusu tadı ve dumanı iyi. Ama itiraf etmeliyim ki Reaksiyonun kül suyundan önce ilerlediğinden şüpheliyim. Ama vakum kullanmıyor ve sodanın elektron transferi yapıp yapmadığından emin değilim.

Kesin olan bir şey var, galyumun erime noktasının altında iyotla bile bir bok yapmaz. Bilgiyi istediğiniz gibi alın

Attachments

• fW6OegodYk.mp4
    5.5 MB · Views: 0
  • ZfQhWNKejy.mp4
    9.8 MB · Views: 0
  • kQoVpn1R20.mp4
    8.7 MB · Views: 0
  • nmI0H9xgUp.jpg
    nmI0H9xgUp.jpg
    791.5 KB · Views: 85

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Reaction score
60
Berrak sodalı su ile reaksiyon iyiydi. Alüminyum kesinlikle normal alüminyumdan farklı tepki verdi.

Tat testi beni yine uçurdu. Cıva bazlı gibi kokuyor. Fotoğraf koyu ama berrak olan bmk'yi başlatıyordu.

Reaksiyon karışımı 50/50 nitro/metanol, 100gr galyum klorür gibi çok fazlaydı ama başlamadı ve çözücü için yeterli folyo vardı. Çözücü 0.003'tü, bu yüzden belki de ince folyo kullanmak daha iyiydi.
Başlamak için karıştırmaya devam etmeli ve 35 celcius'a kadar ısıtmalısınız, sonra yavaşça gittiğini görürsünüz.

Yavaş kabarcıklanma elde etmek için iyot da eklendi. Şimdi dikkatli olun, bmk'nın reaksiyona girecek çok fazla keton veya aseton grubu yoktu. Daha önce 10L b'de 400 GR Civa vardı, bu yüzden tekrar dikkatli olun, bir kez daha iyi çalıştığında yavaşça bmk ekleyin.

Attachments

• Xz95dlPfmV.jpg
    Xz95dlPfmV.jpg
    512 KB · Views: 82
  • 3tyiHY6cwC.jpg
    3tyiHY6cwC.jpg
    1.2 MB · Views: 90
  • QSG4HRzA0k.jpg
    QSG4HRzA0k.jpg
    492.1 KB · Views: 83