Nitroetan Kaynağı

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Birkaç zaman önce, tesadüfen bu ilginç ürüne rastladım. 16 oz (473 ml) biraz karıştırılmış nitroetan gibi görünüyor. Bunu damıtmayı ve nitroetan elde etmeyi deneyen oldu mu?
Cuccio Pro Step 6 Toz Cila Derin Sistem Fırça Temizleyici Yedek, 16 oz
RCJu5TVjwq

Huey Freeman

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
p2np sentezi̇ i̇çi̇n güvenle kullanilana kadar daha fazla adima i̇hti̇yaç var mi?

OTC_HomeChemist

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Güzel görünüyor - işe yarayan ve yaklaşık %40 nitroetan içeren bir başka ürün de Acrifix 1S 0117'dir, ondan kolayca damıtılabilir... 30 cm'lik bir kolon kullandım ve iyi çalıştı.

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Çoğu ülkede sadece 14 ml'lik küçük şişe mevcuttur! Ancak daha büyük 480ml ve 900ml'lik şişeleri alabiliyorsanız, damıttıktan sonra çoğu sentez için% 100 işe yarayan bu yol gitmenin yoludur.

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Aslında P2NP sentezim için bundan bir şişe buldum. Şimdi tek ihtiyacım olan N-butilamin (bu konuda biraz sorun yaşıyorum)

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Valin a-amino asit dekarboksilasyonu yoluyla kolayca elde edilebilen İzobütilamin gibi diğer aminleri de kullanabilirsiniz.

View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
hekzametilentetramin (ürotropin, hekzamin), MDP2NP'ye sikloheksilamin yerine kullanılabilir ?

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Hayır, birincil alifatik aminleri arayın

Macondor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Teşekkürler, bunu soruyorum çünkü...
"140 g (1 mol) hekzametilentetramin (ürotropin, hekzamin) ve 157,5 g (1,05 mol) sodyum iyodürü (veya 174 g (1,05 mol) potasyum iyodürü) 1000 ml sıcak %95 etil alkol (190 proof tahıl alkolü) içinde çözün. Daha sonra 243 g bromosafrol (1 mol) eklenir ve çözelti çökelme oluşmayana kadar bekletilir. Daha sonra çökeltinin hidrolize olduğu, çözündüğü ve amonyum klorürün çökeldiği karışıma bir HCl gazı akıtılır. Amonyum klorür süzülür ve süzüntüdeki alkol düşük basınç altında damıtma yoluyla uzaklaştırılır. Kalan ham amini NaOH çözeltisi (135 ml suda 45 g NaOH) ile serbest bazı serbest bırakarak saflaştırın. Yağı eter (veya toluen, metilen klorür vb.) ile ekstrakte edin ve HCl gazı akışı ile HCl tuzuna tekrar dönüştürün. Eterden oluşan kristalleri süzün."

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Eski bir formül olup olmadığından emin değilim ama bugün satılan şişede hala ana bileşen olarak Nitroethane yazıyor ama 50/50 aseton ve Nitroethane. Kullanmadan önce kesinlikle damıtılması gerekir. Aslında muhtemelen iki veya üç kez çünkü asetonun sentez sırasında sorunlara neden olacağını kesinlikle biliyorum. Yine de işe yarıyor, sadece istediğinizden 8 oz veya belki yedi tane alacağınızı ve geri kalanını tırnakları için kullanması için kız arkadaşınıza vereceğinizi bilin.

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
Bu ürünle daha önce ilgilenmiştim ve araştırdıktan sonra %99 nitroetan içerdiğini okudum (Malzeme güvenlik bilgi formu)
Ancak internette bir yerde birinin bunu denediğini ve sadece az miktarda nitroetan (sanırım %10) içerdiğini söylediğini okudum.

View previous replies…

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Bu ürün ailesinde başka bir adım değil de "Adım 6" kullanıp kullanmadıklarını merak ediyorum. AFAIK Adım 6, esas olarak nitroetan olan tek adımdır. Adım 8'de Aseton ve Nitroetan vardır.

"Cuccio Pro Toz Cila Daldırma Sistemi Adım 8 Daldırma Tozu Sökücü"
Kimyasal Adı Ağırlıkça % CAS No.
ASETON %60-75 67-64-1
NITROETAN %25-40 79-24-3

View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Reaction score
40
"Adım 6 "yı kullandılar

HIGGS BOSSON yukarıda birisinin test etmesi için satın alacağını söyledi, bu yüzden yakında sonuçları öğreneceğiz

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Adım 6'da %50 aseton ve %50 nitroetan var. SDS'de ne yazdığını biliyorum ama yalan söylüyor. İlk elden damıttım, 55c'de asetonun en az yarısı geliyordu. Sonra yaklaşık 120 C'ye çıktı ve geri kalanı geldi. Ayrıca yaklaşık sekiz kez tekrar tekrar damıttım çünkü herhangi bir aseton parçası herkesin kullanmak istediği reaksiyonu tam anlamıyla engelliyor ve ne olursa olsun daha sonra kristalleşmiyordu. 114C'de gelmesi gerekirdi. Bu şeyde kesinlikle bir sorun var ve ben olsam bulaşmazdım. Nitroetandan başka bir şey olmayan başka bir seçenek daha var....

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Evet, bu ürünün çalıştığını doğrulayabilirim.
Önce damıtın, sonra her zamanki gibi kullanın.
Tek sorun, 14 ml 'lik küçük şişelerde geliyorlar ve muhtemelen unutulmaya yüz tutmuş durumdalar... o yüzden alabiliyorken alın...
Sanırım İngiltere'de 480 ml 'lik şişeler vardı.
İyi şanslar!

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Kısa bir süre önce bir şişe söküldü ve neredeyse yarısı asetonun kaynama sıcaklığında geldi ve geri kalanı 120.... nitro'nun olması gereken 115'ten biraz daha yüksek ama yeterince yakın. Asetonun tamamını çıkarmak için 7 kez karıştırıldı ve hala p2np'nin kristalleşmesiyle ilgili sorunlar vardı. Aynı malzeme ile yapıldı ama bilinen iyi malzeme için nitroya geçildi ve mükemmel çalışıyor, bu yüzden şimdi bu şişelerde ne olduğundan emin değilim ...

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Evet! Fırsatınız varken alın! Ürün yakında 'End Of Line' olacak.