P2P ila (d)-Fenil-2-propanol Mümkün mü?

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Reaction score
76
Bu konu, farklı bir bakış açısıyla da olsa, benim de büyük ilgimi çekiyor. Rasemik metamfetamin serbest bazının çözünürlüğü, en sevdiğim bileşik (sırıtarak) aracılığıyla çözücü olmadan yapılabilir:
O,O`(+)-dibenzoil-d-tartarik asit iyi verimlerde. (80-85% ).

Bununla birlikte, RRR süreci ile ilgili deneyimi olan var mı diye sormak istedim. RRR, istenmeyen l-izomeri 50:50 rasemik karışıma geri döndürmek için çözünürlük-rasemizasyon-geri dönüşüm anlamına gelir. Bu, AIBN gibi az miktarda bir radikal başlatıcı ve bir tiyil radikal kaynağı (yani metil tiyoglikolat) kullanılarak gerçekleştirilir. Bu şekilde, süreç birkaç kez çalıştırılarak verim teorik %50'den %90'ın üzerine çıkarılabilir. Şimdiye kadar yazılmış makul bir prosedür bulamadım.

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Cas'ı ayırmak için hangi dibenzoil tartarik asidi kullanıyorsunuz? Sıvı kısmı mı yoksa kristal kısmı mı? Bunu ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz? Bu yönteme katılıyorum. Tartarik asitten daha iyi olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim.

View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Evet, o,o-dibenzoil-d-tartarik asit, literatürde meth'in kiral çözünürlüğü için olağan işlemle çalıştığı belirtilen tek asittir. Nasıl yapıldığına dair bir açıklama için "dutch resolution" araması yapın. Sade tartarik asit hiçbir ayrışma göstermez. Çözünürlük farklılıkları ile çalıştığı varsayılan işlem tamamen farklı bir prensiple çalışır ve işe yarayabilir ya da yaramayabilir. Bunu bilemem.
Uzun vadede herhangi bir kiral sentez daha ödüllendirici olacaktır, buna şüphe yok.
AIBN kullanmayı planlayan herkes bu maddeyle nasıl başa çıkacağı konusunda kendini çok iyi bilgilendirmelidir, oldukça kötüdür.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
İşte bilmeniz gerekenler....

2R,3R-O,O´-Di-p-toluoyltartarik Asit ile Diastereoizomerik Tuz Oluşumu Yoluyla N-metilamfetaminin Optik Çözünürlüğü
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI VE ELEMÉR FOGASSY
Organik Kimyasal Teknoloji Bölümü, Budapeşte Teknik Üniversitesi, Budapeşte, Macaristan
CHIRALITY 11:373-375 (1999)

Attachments

• APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Hollandaca çözünürlük ve tüm bu iyi açıklamalarla ilgili diğer pek çok şey: