Paket ele geçirildi

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Herkese merhaba, bana gönderilen ve içinde ilaç bulunan bir paket gümrükte engellenirse ne olur?

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Dünyanın farklı yerlerinde farklı stratejiler vardır.
Bir yerde sadece el koyma ve bildirim veya onsuz.
Bir yerde polis baskını veya sorunsuz teslimat ama satıcı olduğunuzu varsayarlarsa 1-2 hafta/ay sonra baskın.
Bir yerde bir karakoldan arayıp "paketinizi bulmalarına yardım edin" ya da sizin olduğunu teyit etmelerine yardımcı olacak başka bir saçma neden.

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Paket Almanya'da durduruldu, İtalya'ya doğru yola çıktı

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
30
Senin için çok üzgünüm dostum, lütfen bizi gelecekte ne olduğu ve ne gibi sonuçlar alacağın konusunda güncel tutabilir misin?
Lütfen güvende kalın 🙏 ❣️

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Bir tanesine gümrükte el konuldu. Küçük bir miktardı. El konulduğunu belirten bir mektup ve DEA ajanı olsaydım geri alabilmem için bir form aldım. Mektubu aldıktan sonra hiçbir şey doldurmayın ya da bir seçenek varsa geri göndermeyin. Sadece bırakın ve adresinizin yandığını düşünün.

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Hala herhangi bir bildirim almadım, sadece nakliye şirketi bana gümrüğün el koyduğunu söyledi, belki de analiz bile etmediler, bu bir sıvı. Umarım unutulup gider

View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Bu opsec'inize zarar verirse cevap vermeyin, ancak paketin ele geçirildiğini size bildiren hangi nakliye hizmetini kullanıyorsunuz?

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
175
Getirmesi için bir keş gönderin 😆😆

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
İyi şanslar, el konulduğunu nasıl fark ettiniz?

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
D Takip numarasından bir blokaj olduğunu bildirdi, ardından kargo şirketi bana e-posta yoluyla gümrükte bloke edildiğini yazdı

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
NOI el konulup konulmadığını bilmiyor, bana el konulduğunu veya alıkonulduğunu söylediler, bana söyleyemezler. Şimdi bir ay geçti ve hiçbir şey bilmiyorum

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
878
İtalya'da değil de Almanya'da ele geçirildiği için muhtemelen çok şanslısınız. Avrupa'da suçluların iadesinin nasıl gerçekleştiğinden emin değilim ancak ABD'de suç seviyesi belirli bir düzeye ulaşmadıkça sizi başka bir eyaletten bile kabul etmezler. Sanırım birinci derece kabahat. Bundan daha düşük 4 suç seviyesi var. Sizi başka bir ülkeden iade edebilmeleri için 3 ya da 2. dereceden ağır bir suç olması gerekir. Eğer paketi İtalya'da bulmuş olsalardı, çoktan hapse girmiş olabilirdiniz. Yine de evi temizler ve dizüstü bilgisayarınızı bir aylığına bir arkadaşınıza götürürdüm (malları sipariş etmek için kullandığınız, en güçlü kanıt parçasıdır)

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
142
Çin'den Avrupa Birliği'ne gelen paketlere el konulması nedeniyle birden fazla kez zarara uğradığımız için size deneyimlerimden bahsedebilirim ve sunabileceğim en akıllıca tavsiye, herhangi bir form doldurmamanız, gümrükten gelen mesajların hiçbirine cevap vermemeniz veya paketi kurtarmaya çalışmamanız, her zaman bunun dışında kalmanız ve bu andan itibaren sahip olmanız gereken temel güvenliği almanızdır. (telefon numarası, e-posta vb. değişikliği). Elbette paketiniz daha sonra imha edilecek ve içeriğine bağlı olarak yetkililer imha edilmesiyle yetinecek veya 1. sınıfta yer alan önemli miktarlar içeriyorsa, henüz kapsam altına girmemiş reaktifler veya araştırma kimyasallarıyla ilgiliyse bir soruşturma açılacaktır. Kanun hakkında bu kadar endişelenmenize gerek yok ve hayatınızda birkaç değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Bereket ve cesaret!!

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
142
Hata için yazdığım için özür dilerim. Kendine iyi bak. Kocaman sarılıyorum kardeşim!

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
142
Çin'den Avrupa Birliği'ne gelen paketlere el konulması nedeniyle birden fazla kez zarara uğradığımız için size deneyimlerimden bahsedebilirim ve sunabileceğim en akıllıca tavsiye, herhangi bir form doldurmamanız, gümrükten gelen mesajların hiçbirine cevap vermemeniz veya paketi kurtarmaya çalışmamanız, her zaman bunun dışında kalmanız ve bu andan itibaren sahip olmanız gereken temel güvenliği almanızdır. (telefon numarası, e-posta vb. değişikliği). Elbette paketiniz daha sonra imha edilecek ve içeriğine bağlı olarak yetkililer imha edilmesiyle yetinecek veya 1. sınıfta yer alan önemli miktarlar içeriyorsa, henüz kapsam altına girmemiş reaktifler veya araştırma kimyasallarıyla ilgiliyse bir soruşturma açılacaktır. Kanun hakkında bu kadar endişelenmenize gerek yok ve hayatınızda birkaç değişiklik yapmanız yeterli olacaktır. Bereket ve cesaret!!

mikeyoak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Tamam. Nerede olduğunuza bağlı olarak bu konuda biraz deneyimim var. Bu olay ABD'de gerçekleştiyse bana DM atmaktan çekinmeyin