Paket ele geçirildi

mikeyoak

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Tamam. Nerede olduğunuza bağlı olarak bu konuda biraz deneyimim var. Bu olay ABD'de gerçekleştiyse bana DM atmaktan çekinmeyin

Regis Kimble

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Hawaii'nin gümrükleri çok sıkıdır; tanıdığım biri İngiltere'den steroid getirirdi ve paketi her zaman üzerinde göndericiye iade yazısıyla bir hafta boyunca ön kapıda veya yakınında bekletirdi.
Bir keresinde teslimattan hemen sonra üstü açık bir arabaya park etmiş, güpegündüz gazete okuyan bir adam fark ettiler. Adam paketi yere bırakmış ve kısa bir "ev temizliği" yapmış.
Bir saat sonra ABD Posta yetkilileri ve yerel polis kapıyı çalmış ve paketin içinde ne olduğunu sormuş. Neyse ki bu kişi paketin açılmış olduğunu görmüş ve açmaya çalışmamışlar.
Paket geri verildi ve adam paketin kendisine ait olmadığını, kim gönderdiyse ona geri göndermelerini söyledi. Adını da birkaç harf değiştirmişti; Jason Simmons yerine John Smith.
Makul inkar edilebilirlik!

Nexgen

Buying through escrow
New seller
Language
🇪🇸
Reaction score
125
Deals
6
Büyük olanı 4 kg olan 2 metha ile paketler gönderdim ama garip olan şey, 10 kezden sadece yarısının gelmesi ve el konulmaması normal olarak geliyorlar ama açtığınızda her şey yok oluyor Bu şakayı yapan gümrük mü yoksa müşterilerin kendileri mi bilmiyorum

Avustralya'da sık sık başıma geliyor

Başına aynı şey gelen başka biri var mı, çünkü evin her yerinde federal ajanların olması garip.

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Solutions
1
Reaction score
21
Merhaba,

Bana biraz bağlam verin ve ben de size her şeyi açıklayayım. Ülkeye göre değişir ama bu tür şeylerle birçok kez başa çıkma konusunda yeterince deneyimim olduğunu düşünüyorum.

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
30
Dostum, umarım her şey yolundadır ve iyisindir
🍀👋🤠
Ve eğer hangi sonuçları aldığınızı güncelleyebilirseniz..

armanimani

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
49
Elinizde böyle bir şey bulamadıkları için sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum, bence her zaman her şeyi inkar edebilir ve hiçbir şey sipariş etmediğinizi söyleyebilirsiniz. Birinin sizin adresinizden ve adınızdan bir şeyler sipariş etmesi çok kolay. O kadar ileri giderse, temas kurduğunuz her türlü kanıtı silin. Ve sadece inkar et, inkar et, inkar et. Dediğim gibi, eğer iş o kadar ileri giderse ve siz bu işten sıyrılırsanız, araştırmayı bıraktıklarını düşünmeyin. O andan itibaren her zaman dikkatli olmanız gerekir.

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Son zamanlarda 5 gönderimden 3'ü kayboldu; beşi de AB uluslararası (dış gümrük yok). Kaybolan üçü de ulusal posta hizmetlerini kullandı, teslim edilen ikisinden biri ulusal posta hizmetleri ve biri de özel bir kurye şirketi aracılığıyla yapıldı. Yeniden gönderilen siparişler de teslim edilemedi. Göndericiler gizlilik konusunda çuvallamadıysa ve gönderiler menşe ülkede durdurulmadıysa, bu noktada adresimin, postalarımı inceleme için filtreleyen ayıklama merkezlerinin bulunduğu bir kara listede olduğunu düşünüyorum. Ne posta şirketinden ne de kolluk kuvvetlerinden el konulduğuna dair herhangi bir bildirim almadım.

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Ağustos başından beri koltukların arasında, muhtemelen benden 5 mil uzakta bir yerde duran bir kargom var. Sıcaklığa ve ışığa duyarlıydı, bu yüzden kaybolduğunu düşünüyorum ama bir ay sonra hala 'yolda' olarak listeleniyor. Kara liste daha olası bir senaryo. Şimdi yaklaşan başka bir kargom var, eğer bu aşamada durdurulursa veya 'dondurulursa' kullandığım adresin yandığını düşüneceğim ve devam edeceğim.

Kelimenin tam anlamıyla herkes herkese posta siparişi verebilir, bu yüzden nereden bakarsanız bakın bu yasal bir karmaşa. Yasal karışıklıklar pahalıdır, eğer birisi sizi ibret olsun diye cezalandırmak istemiyorsa (ki böyle bir durumda bunu hemen anlayacağınızdan eminim), onlar için çözüm "daha fazla faaliyeti durdurmaktır" çünkü bu en ucuz seçenektir.

Bugünlerde kimin düşmanı yok ki? 2024 yılındayız, 5 yaşındaki çocuklar ellerinde iPhone'larla dolaşıyor. Herkesin bildiği gibi, seçtiğim adresler sadece gerçekten sevmediğim ve onlarla uğraşmaktan memnun olduğum insanlar.

Etrafta çok fazla 9-5 M-F Drone var, seçiminizi yapın ve postacının gitmesini bekleyin, bokunuzu kapın. Teknofobiklerin adreslerini seçmeye çalışın, Ring kapı zilleri veya kameraları olmayacaktır. Yerel bölgenizin NextDoor (Sosyal Medya) sayfalarını izleyin. Yaşlılar mükemmel, değerli memleketlerinde olup biten 'şüpheli faaliyetler' hakkında dedikodu yapmaya bayılırlar. Yerel Polis ve 'Uyanık Vatandaşların' neler yaptığını öğrenmek için harika bir yol olduğunu düşünüyorum.

Sadece Güvende Kalın, Güvende Kalmak benim için akıllı olmak ve araştırmanızı yapmak anlamına geliyor ve iyi olacaksınız

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
62
Deals
13
KurtV'nin dediği gibiaraştırın ve bulabildiğiniz her yerden bilgi toplayın. Tüm posta servislerini gören gizli bir kameram var ve bulunduğum yerde haftanın 6 günü aynı dağıtım elemanları var ve her gün neredeyse aynı saatte çalışıyorlar. Kendinizi bu tür şeylere alıştırın, sonra bir şey fark ederseniz bu bir işaret olabilir. Farklı komşuların adreslerini kullanıyorum ama yine de tuhaf bir şey olup olmadığına dikkat ediyorum. Kırsal bir bölgede sıra dışı bir şey ya da biri geldiğinde daha kolay oluyor. Bir keresinde "usps gecikmesi" nedeniyle 2 gün geç gelen bir paketim vardı ve hiçbir şey olmayabilirdi ama ondan sonra her ihtimale karşı o adresi yaktım. Ayrıca ücret karşılığında teslimatları alan bir kişi var, büyük siparişleri oraya gönderiyorum. Yaşamak için çok fazla zamanları kalmadı, bu yüzden endişelendikleri kadarıyla kaybedecek çok az şeyleri kaldı, onlara bazı güzellikler verdiğim sürece olabildiğince mutlu kalıyorlar. Ayrıca her yıl Kasım ve Aralık aylarında ups ile çalışan bir adam tanıyorum. Birden fazla sürücünün teslimat yapmasına yardımcı oluyor ve geçen yıl şimdi de yardımcı olan havalı biriyle tanışmış. Adam bir sipariş verildiğinde ona haber veriyor ve şoför o isim ve adrese sahip paketi arıyor, teslim edildi olarak tarıyor ve sonra eve götürüyor, adam da gidip alıyor. Bu şimdiye kadar gördüğüm en iyi teslimat yöntemlerinden biri çünkü sizi %100 radardan uzak tutuyor ve sürücünün hiçbir endişesi yok. Paket ele geçirilirse, güzergahı üzerinde olduğu için bundan haberdar olacak ve paket normal güzergahındaki rastgele bir isme ve adrese postalanacak, böylece kimseyle hiçbir bağlantısı olmayacak. Sadece satıcınızın bu özel hizmetle postaladığından emin olmalısınız, aksi takdirde birileri postada büyük bir sürprizle karşılaşacaktır.

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
İnsanları tanımak gerçekten güzel lol

biocandys

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Reaction score
3
İspanya'da gizli polis gönderiyorlar. Miktarı umurumda değil. Ama bu bir operasyondur.

biocandys

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Reaction score
3
Sadece holanda'dan gelen paketler çünkü holanda'nın narkoezini mahvetmek istiyorlar.