Triptofan kullanarak alfa-metiltriptamin sentezi hakkında soru

bigdigrandy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Başlangıç malzemesi olarak triptofan kullanarak aMT'nin olası bir Sentez yolu hakkında bir Fikrim var.
Bu forumda bunun gibi bir sentez aradım, ancak hiçbir şey bulamadım, bu yüzden böyle bir soru zaten varsa çok üzgünüm.

Düşündüğüm sentez, bir hidroksi grubu elde etmek için triptofanın karboksil grubunun LAH kullanılarak indirgenmesiyle başlıyor ve daha sonra hidroksi grubunu çıkarmak ve triptamin iyodüre dönüştürmek için kırmızı fosfor varlığında hidrojen iyodür kullanıyor.
CFZ8KQu2oE

Triptamin iyodür şimdi nihai ürün aMT'yi vermek üzere Lityumalüminyumhidrit ile indirgenecektir.
ARXruUzxBf

Şimdi sorum, bu sentezin teorik olarak işe yarayıp yaramayacağı ve bu sentezi gerçekleştirmek için ideal çözücünün ne olacağı?
Eğer bu sentez işe yararsa, aMT kolaylıkla bulunabilen ve şüpheli olmayan, minimum ekipman ve bilgi ile yapılabilecek bir malzeme ile yapılabilir.
Birisi bana yardım edebilirse harika olur, çünkü kimya becerilerim gerçekten iyi değil ve birisine işe yarayıp yaramayacağını sormadan bunu denemek için kendime güvenmiyorum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Planınızda birkaç zayıf nokta var ama böylesine cesur bir sentetik yol planı için tebrikler. Öncelikle Kırmızı-Al kullanmanızı tavsiye ederim (uzun ismi var, kendiniz kontrol etmelisiniz) çok daha az piroforiktir, bu yüzden kullanımı daha güvenlidir. İkinci olarak, Trp'nin metil esterine ihtiyacınız olacak ve daha önce yaptığım bazı çalışmalar var, yani size bunu hazırlamak için uygun bir yöntem sağlayabilirim, bu LAH veya Red-Al ile hidroksimetil analogunu sağlayacaktır. Kırmızı P/HI'ye gelince, eğer şanslıysanız AMT'ye indirgenmesini beklerim (bunun birincil alkoller için ikincil alkollerle benzer şekilde çalışıp çalışmadığını bilmiyorum, bu yüzden kontrol etmeniz gerekir). Daha uygun iyotlama yöntemleri olduğundan oldukça eminim ve İyot, sadece Trp'den ziyade üzerinde olmayı tercih edeceği bir molekülle bir araya getirmeniz gereken yeterince iyi bir ayrılma grubudur. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da triptamin kimyasının oldukça sıkıcı ve şans eseri birazcık da olsa her zaman sinir bozucu olduğudur.