Ben de bir vakum odası aldım...

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Heptan 92°C'de, kloroform 61°C'de kaynar, dolayısıyla 50/50 karışım 77°C'de kaynar, bu da tek başına heptandan 15° daha azdır. -1 barr defacto mükemmel vakumdur. Döner kanatlı bir pompa yalnızca -0,95 barr civarına ulaşabilir, son 30 torr civarı gerçek eylemin gerçekleştiği yerdir. Pompayı birkaç saniye boyunca bağlantısız çalıştırmanın çok fazla hidrokarbon açığa çıkaracağını sanmıyorum. Yağın kendisi de büyük olasılıkla bir hidrokarbondur.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Ah tamam. Sizi anlıyorum - bu, hazneyi hafif bir ısı kaynağının üzerine veya yakınına koyma tavsiyesiyle uyumlu (ben sadece ısıtma mantomun üzerine yerleştirdim ve aralarına termokupl koydum ve 50c'ye ayarladım - sonra elimden geldiğince vakum çektim.
Dürüst olmak gerekirse, bu göstergenin vakumu en yüksek seviyede kaydedecek kadar yükseldiğinden emin değilim çünkü oldukça hızlı bir şekilde en üst seviyeye çıkıyor ama en üst seviyeye çıktıktan sonra pompayı bir süre daha açık bırakırsam, son aşamalarda önemli ölçüde daha fazla kabarcıklanma elde ettiğimi fark ettim.
Emin olmak için oraya gidiyorum....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Elbette tüm negatif basınç - sayılarla ölçülür? Bu her zaman kafamı karıştıran şeydir.
İşte vakum odamın üstündeki basınç göstergesi - bir tabaka susuz MgSO4 ile doldurdum ve sadece bir vakum çektim ve tüm gün bıraktım (doldurma - veya aşağı 🤔) gösterge 0'a doğru geri dönmeye başladığında vakum. Kuşkusuz çok yavaş.
ACNX8LI6Kp

Ama dürüst olmak gerekirse, bu sabah uyandığımda işe yarayacağını düşündüğüm küvete baktım (yukarıda paylaştığım resim kazayla 5 katına çıktı!)
Mumsu, çoğunlukla beyaz ama çok hafif sarı, kazınabilir bir madde buldum! Whoop whoop - bu yaklaşık 6 aydır elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığım bir synth.
KABUL EDİLDİ - 6 ay önce, GCSE kimyasında öğrendiklerim (öğretmenin BİR KEZ vakum çektiği - ve şimdi 30 yıl sonra, nedenini kim bilir!) ve ayrıca DMT'yi çıkarmayı öğrendiğim bazı ilkeler dışında kimya hakkında HER ŞEYİ biliyordum. Organik kimyaya ilgi duymamın tek nedeni buydu ama OMG bu ne kadar KESİN bir BEYİN KAZIYICI oldu!!!!

Boom -
G42uSwAFrp

Tamam - şimdi bir önceki adımdaki yağın geri kalanını yeniden göndermem gerekiyor 🙄

Gerçekten yardımcı olan tüm yanıtlarınız için ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM!!! Tüm yol boyunca, burada ve orada tek bir kişi bana ipuçları verdi - özellikle STAB değil standart borohidrit kullanarak asidik olmayan koşullar altında yapmakla ilgili.

Sırada bir video yapmak var sanırım....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Temel lise kimyası dışında HİÇBİR bilimsel bilgiye sahip olmadığım halde (ki buna HİÇBİR DİKKAT göstermedim ve 'aptal çocuklar' grubundaydım - sadece ilgilenmiyor olamazdık!) VE daha da önemlisi kabuk ekstraksiyonlarını çokça yapmış olmaktan gelen bilgiler AMA bunu tamamen farklı düşünmek ZORUNDA olduğumu fark ettim ve ilk başta karşılaştırabileceğimi düşündüğüm kısımlarda bile gerçekten yapamadım - ekstraksiyona en yakın şey, sentezin bana tüm hekzanı buharlaştırmamı söylediği ikinci son adımdı ama ben bunu bir hidrokarbon olduğu bilgisine sahip olduğum için dondurarak çökeltme yapmak için değiştirdim, naptha'nın bir grup farklı spesifik olmayan hidrokarbon olduğunu biliyordum ve 2+2'yi bir araya getirdim.
Bunun TAMAMEN ayrı bir süreç olduğunu bilmek benim için gerçekten daha kolaydı...

Eğer zamanda geriye gidecek olsaydım - ya da eğer bunu okuyorsanız, bir laboratuvar kurup DMT'yi sıfırdan sentezleyerek satmanın ya da hatta içmenin daha ucuz olacağını düşünüyorsanız, sizi temin ederim ki öyle değil. Başından beri bunu yapmamın nedeninin bu olmadığını söyledim... Bu kişisel bir bilgi arayışı.

Ayrıca, bunu yapmaya çalışan çoğu kişinin bunu boş zamanlarında, belki de çalıştığınız bir laboratuvarda veya kimya öğrencisi veya hatta yüksek lisans mezunu olarak yapacağını ve yan tarafta biraz ekstra 'iş' yaptığını hayal ediyorum - BU daha ucuz olabilir, ama sıfırdan başlamak? Hayır... hiç zahmet etmeyin, en azından ilk sentez için.

DMT'nin yapısını meskalin gibi bir şeyle karşılaştırmaya GERÇEKTEN zahmet etseydim - muhtemelen meskalinin daha basit bir molekül olduğunu görürdüm, bazı psychedelic amfetaminler de ilginç olurdu - bu yüzden elimdeki az miktarda nitroEthane'ı standart r-amphet yapmak için kullanmakta tereddüt ediyorum.

Her neyse - bunu daha büyük ölçekte denemek niyetindeyim ama bundan önceki adımda orijinal yağdan biraz daha fazlasını elde edip edemeyeceğimi görmek istiyorum...

Bu, indol yolu kadar zarif bir kimya değil, ama çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim ve bunu asidik koşullar altında STAB ile yapmanın sonunda kristalleşmeyi kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağını görmek isterim çünkü bu kısım KESİN bir top ağrısı oldu!

Uygun bir laboratuvar sınıfı desikatöre sahip olmamanın yanı sıra vakumlu desikatör ile vakum odası arasındaki farkı bilmemek de muhtemelen beni biraz yavaşlattı! Bu yüzden, istediğim kadar güçlü bir vakum çekmeyerek son kısmı biraz atlattım AMA 50c'de mantomun üstüne oturttum....işe yaradı ve bu sabah görebileceğiniz gibi SONUNDA altta mumsu kazınabilir madde ve kenarda dondurucudan oluşan kristaller kaldı.
Bir dahaki sefere beher yerine bir kristalleştirme kabı kullanmayı deneyeceğim ve ayrıca bunu ılık bir yağ banyosunda yaptığımdan emin olacağım, sadece soğutma işlemini olabildiğince yavaşlatacağım.
Oh ve daha fazla heptan!! Bulabildiğim tek şey n-heptan olduğu için n-heptan kullandım ama bugün heptan hakkında daha fazla şey öğrendiğimde bu tür sentezlerde neden aslında bir heptan türü olan 1,2-hekzan kullanıldığını şimdi anlayabiliyorum.

Gah - 😣 gerçekten öyle, ne kadar çok öğrenirsem, o kadar az biliyormuşum gibi görünüyor!!!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Hayır, hayır. Hept, 5. Hex=6 heptan 5 karbonludur ve eğer döngüsel ise ev plakası gibi görünür. Hekzanın 6 karbonu vardır ve siklohekzan dur işareti şeklindedir. Bir sikloalkanın bir karbon alıp bir taraf eklediğini hiç görmedim. Sanırım bir halka açılarak yapılabilir ama bunu kendiliğinden yaptığını göreceğinizi sanmıyorum

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Tamam, dürüst olmak gerekirse, n-heptanın ne olduğunu ve bu yüzden sorun yaşayıp yaşamadığımı merak ettiğim için Wikipedia'da okuduğum şeydi. Diğer izomer isimlerine bir göz atın... dediğiniz gibi kafamın karışmasının nedeni buydu

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Yani göstergeniz. En altta hangi birimle ölçüm yaptığınız yazıyor. İç işaretler Barr'dır. 1 Barr= 14,7psi, 760 torr, 29 İNÇ HG (cıva). Bu sayıların hepsi 1'dir. 1 atmosfer. Deniz seviyesindeki hava basıncı. Göstergeyi tamamen dışarı çıkarabilirseniz, mükemmel bir vakum çekmiş olursunuz. Dediğim gibi, tek kademeli bir döner kanat -0,8-0,9 Barr, 28" cıva veya 700 torr'un biraz üzerinde çekmelidir.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bunların hepsi mantıklı evet....

Temel ortaokul kimyası dışında HİÇBİR bilimsel bilgiye sahip olmadığım halde (ki buna HİÇBİR DİKKAT göstermedim ve 'aptal çocuklar' grubundaydım - sadece ilgilenmiyor olamazdık!) VE daha da önemlisi kabuk ekstraksiyonlarını çokça yapmış olmaktan gelen bilgiler AMA bunu tamamen farklı olarak düşünmek ZORUNDA olduğumu fark ettim ve ilk başta karşılaştırabileceğimi düşündüğüm kısımlarda bile gerçekten yapamadım - ekstraksiyona en yakın şey, sentezin bana tüm hekzanı buharlaştırmamı söylediği ikinci son adımdı ama ben bunu bir hidrokarbon olduğu bilgisine sahip olduğum için dondurarak çökeltme yapmak için değiştirdim, naptha'nın bir grup farklı spesifik olmayan hidrokarbon olduğunu biliyordum ve 2+2'yi bir araya getirdim.
Bunun TAMAMEN ayrı bir süreç olduğunu bilmek benim için gerçekten daha kolaydı...

Eğer zamanda geriye gidecek olsaydım - ya da eğer bunu okuyorsanız "oh, bütün bir laboratuvarı kurup DMT'yi sıfırdan sentezleyerek satmak daha ucuz olacak" diye düşünüyorsanız - hatta yutmak için bile, sizi temin ederim ki öyle değil. Başından beri söylediğim gibi bunu yapmamın nedeni bu değil... bu kişisel bir bilgi arayışı....

Şimdi - triptamine metil grupları yerine iki etil grubunu nasıl ekleriz? Bunu metanol yerine etanolde ve formaldehit yerine asetaldehitle yapmak işe yarar mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Jus) Dietilamin ve etil eter muhtemelen

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Dietilamini bulmak çok zor! Çok özel bir nedenden dolayı... Eğer bunu yapmanın kolay bir yolu varsa lütfen beni haberdar edin ama LSD yüzünden gördüğüm kadarıyla elde etmek oldukça zor...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Hamiltons programındaki n,n-DMT sentezinde STAB'ın NaBH4'ten daha iyi bir karbonil indirgeyici olduğu söyleniyor mu?

Bu, çalışmanın daha az... özensiz olmasına neden olur mu... kullandığım sentezle özellikle vıcık vıcık veya 'yağlı' görünüyor.

Başarılı oldum ama daha küçük bir silikon kaba aktardıktan sonra ıslaklığını 'iyileştirmek' amacıyla vakumlu desikatörü mantomun üstüne koydum ama ısıyı biraz fazla yükselttim ve eridi! Haha sadece benim şansım... şimdi yeniden katılaştıramıyorum. Belki biraz zaman alır... Bilmiyorum.
Dün yaptığım MgSO4'ü ezdim ve ilk kez dekompresyonla her yere savrulduğunu deneyimledim! Hay aksi. Dersimi aldım.

Her neyse, bu sefer yağ banyosunda kaynatmadan soğutmaya geçen 3 kat daha fazla var. Bir önceki adımdaki sarı kötülük yağından bir şey elde etmek için bile ÇOK FAZLA n-heptan gerekiyor! Belki de yeterince ısıtmıyor ya da karıştırmıyordum....

Göreceğiz, hepsi 20 gr triptamin deneyi, böylece diğer 450 gr'ı yaptığımda neye ihtiyacım olduğunu biliyorum!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Belki de 500 ml metanolde 20 g ya da daha adil olmak gerekirse 21 g yeterli değildi ya da belki de çok fazlaydı...
Aslında ilk denemede daha fazla sarı renkli yağ elde ettim ve bu sayede ikinci denemeye göre çok daha sıcak oldu.
Erhlenmeyer şişelerimden birinin üzerine bir kavanoz branston turşusu düşürdüğüm için önceki aşamadaki yağları birlikte karıştırmak zorunda kaldım! Tipik laboratuvar sorunları, değil mi?! Haha

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bu sefer de işe yaramazsa, vazgeçiyorum ve nitrometan veya nitroetan kullanarak Henry reaksiyonunu gerçekleştirmek için ihtiyacım olan 3,4,5-trimetoksibenzaldehiti satın alıyorum. Bu sefer elde ettiğim son şey olduğundan emin oldum....
Bunun aksine; burada bir sürü triptaminle sıkışıp kaldım!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Kurumak istememesi, özellikle saf olmadığı anlamına gelir. Rengi ne? Nasıl temizlediniz? Çözücünüz neydi? Bu başlığı tam olarak okumadım, DMT ile ilgilenmiyorum ve herhangi bir sentez okumadım, ancak benim için en güçlü indirgeme maddesi ücretsiz ve bende zaten var ve muhtemelen sizde de vardır. Lityum

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Oh hayır şimdi sorun değil....sadece sabırsız davranıyordum.... ayrıca o sırada kendi susuz MgSO4'ümü yapmamıştım. Temelde sadece sentezin dediğini yaptığımda iyi çalıştı!

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Evet ama adil olmak için LiAlH4 istiyorum ve onu yapmaktan pek hoşlanmıyorum....

Altı aydan uzun süredir kimya ile uğraşmıyorum, o yüzden her seferinde bir adım, değil mi?

Bazı insanlar STAB'ın karbonilleri azaltmak için iyi olduğunu söylüyor, bu yüzden bunu başka bir zaman denemek isterim.

Yağ sadece berraktı ve mumsu, sadece beyaz kazınabilir bir madde olarak kurudu, bu da geçmişte sahip olduğum tüm ekstrakte edilmiş DMT iv gibi kokuyor.

Bundan sonra meskalin yapmakla ilgileneceğim, bir süredir yavaş yavaş reaktifleri biriktiriyorum. Şimdi sadece aldehite ihtiyacım var.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bir de LiAlH4'e ihtiyacım var ki onu bulmak benim için can sıkıcı derecede zor.
Bir amalgam kullanmayı düşünüyorum - henüz hakkında çok şey bilmiyorum. Az önce birinin md-p2p'yi indirgemek için kullandığını gördüm ve kesinlikle insanların Henry reaksiyonu için kullandığını duydum ya da pardon, md-p2p'nin indirgeyici aminasyonu için demeliyim. Ben de bunu Henry reaksiyonu kullanılarak yapılan meskalin öncülünün indirgenmesine uygulamaktan bahsediyorum (Madoff hakkında bir belgesel izlediğim için geçici olarak hafızamdan siliniyor hehe)

Her zamanki ucuz borhidrür aldığım sitenin ne olduğuna bağlı - eğer merkürik (klorür?) varsa benden alıntı yapmayın - merkürik bir şey ya da başka bir şey olduğunu biliyorum.
Dürüst olmak gerekirse, bana 50 g kadar LAH satacak birini bulabilseydim çok daha kolay olurdu.
Adil olmak gerekirse çok fazla şeye ihtiyacım yok, çünkü gerçekten satma eğiliminde değilim, sadece aracı adamı mümkün olduğunca kesmekle ilgileniyorum.

Triptaminden n,n-DMT ile başladım çünkü basit ve ayrıca bir ağacın kabuğu özellikle sürdürülebilir olamaz.
Bugünlerde esrar camiasında DMT kalemleri falan görüyorum ve bunların %1'inin bile sentezlendiğinden ŞİDDETLE şüpheliyim ve neden olduğundan da pek emin değilim....
Kokainden daha değerli... öncül maddeyi elde etmek kolay ve oldukça gözetimsiz - en azından bu ülkede ve bir kez laboratuarınız olduğunda (bu denklemdeki en pahalı kısım - cevabımın bir parçası olabilir ama dürüst olmak gerekirse, ağaçları kesmenin daha kolay olduğunu düşünüyorum...) oh iyi. Sanırım hala oldukça niş bir pazar ama giderek daha fazla duyuluyor. İlk çıkardığımda sadece psikonotlar ne olduğunu biliyordu. Şimdi özellikle kalemleri her zaman satılık görüyorum.

Her neyse - bu konudaki tüm yardımlarınız için teşekkürler çocuklar... gerçekten ÇOK minnettarım.