P2P veya P2NP olmadan yeni d-Meth rotalarının test edilmesi (benim için)

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Ve eğer doğru metkatyon stereoizomerine sahipseniz, önce (sözde) efedrin hazırlamadan doğrudan d-metamfetamine indirgeme yapabilmelisiniz. Bu da genel verime fayda sağlayacaktır.

Yine de benim gözümde en iyi yol BMK -> P2P - (S)-(-)-α-Metilbenzilamin ve NaBH4 ile indirgeyici aminasyon -> d-N-benzilamfetamin -> Pd/C ve paraformaldehit ile tek potada debenzilasyon ve monometilasyon, hidrojen donörleri olarak format tuzları ile CTH tarzı reaksiyon olarak -> d-metamfetamin.
Pd/C'nin yüksek maliyetli olması dezavantajdır, ancak yine de ürünün değeri açısından buna değer.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Doğrudan mı?
Bildiğim kadarıyla şöyle olmalı:
Propiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->d-ephedrone->d-Secondaryamine->d-Meth.
Doğru
mu?

View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Bu durumda sorun yok, Methcathione aka Ephedrone'u doğrudan Meth'e indirgeyebilirsiniz, önce efedrin yapmanıza gerek yok. Ve eğer efedron doğru stereo izomer ise d-Meth elde edersiniz

Propiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->chiralçözünürlük ve ardından H3PO2/I indirgeme->d-Meth.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Efedronun keto-enol tautomerizmine eğilimli olduğunu ve muhtemelen çözeltide rasemize olacağını yeni fark ettim. Bu kulağa kötü geliyor ama aslında burada gerçekten güzel bir şey bulmuş olabilirsiniz. Çözünmediğinde rasemizasyon gerçekleşmeyeceğinden, d-izomeri çözeltiden kristalize etmeye devam edebilirsiniz. Ve d-izomer kristalize olduğunda Viedma olgunlaştırma veya benzer bir teknik kullanabilir ve sonunda %100 d-efedron tuzu elde edebilirsiniz.

Ve bu tuzu porsiyonlar halinde doğrudan H3PO3/I reaksiyonuna atabilirsiniz, burada rasemize olmaya zaman kalmadan anında d-Meth'e indirgenir, güçlü asidik koşullar da bunu önlemeye yardımcı olacaktır. Yani d-'yi ayırarak ürününüzden hiçbir şey kaybetmezsiniz, hepsi d-'ye dönüşür.

Ve hayır, bu Meth veya Amph için işe yaramaz, bu sadece kendi kendine rasemize olan veya çözeltiye bir şey (ultra güçlü bir baz veya benzeri) ekleyerek rasemize hale getirilebilen bileşikler için işe yarar.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu durumda katı kısımda d-efedrona sahip olmak için l-tartarik kullanmalıyım ve sanırım bir yazım hatasıydı ama H3PO2 / I indirgeme olacaktı.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Doğal olarak elde edilen tartarik asidin ihtiyacınız olan olduğunu varsayıyorum (ancak garanti edemiyorum) ve bu asidin mono-sodyum tuzu ile daha iyi çalışabilir. Tartarik asit iki kiral merkeze sahip olduğundan, birini önceden işgal etmek yardımcı olabilir, en azından Amfetamin ayrımı için bunu yapar. Kristalleri öğütmek için bilyalı değirmenlerde satılan seramik bilyeler ve kabın dibinde öğütülmelerini sağlamak için yavaş hareket eden bir üstten karıştırıcı işe yarayacaktır. Kristalleri çözeltide askıya almak istemezsiniz ancak onları dipte tutmalısınız.

LiveviL

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
Hey dostum, kimya yolculuğuma yeni başlıyorum.
Yani katinonunuz varsa bunu doğrudan meth'e indirgeyebileceğinizi mi söylüyorsunuz?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Cathione Amfetamin verir, Methcathione Metamfetamin verir. Ve evet yapabilirsin. RP-H3PO2-H3PO3/iyot, Birch tarzı indirgeme ve Çinko/Hcl ile klasik Clemmensen indirgemesi de işe yaramalıdır (ancak bununla ilgili bazı sorunlar olduğunu hatırlıyorum)

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
663
Herkese merhaba
Metkatinondan efedrin sentezine ilişkin materyalin çekimlerini tamamladık ve bu materyal ay sonunda yayınlanacak.
Aşağıdaki rota üzerinde çalışıyoruz:
propiophenone - methcathinone - ephedrine -methamphetamine