Възможно ли е превръщането на P2P в (d)-фенил-2-пропанол?

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Темата представлява голям интерес и за мен, макар и от друга гледна точка. Разрешаването на рацемична свободна база на метамфетамин може да се извърши без разтворител чрез любимото ми съединение (усмивка):
O,O`(+)-дибензоил-d-винена киселина с добри добиви. (80-85% ).

Исках обаче да попитам дали някой има опит с така наречения RRR-процес. RRR е съкращение от resolution-racemisation-recycling (резолюция-разединяване-рециклиране), за да се реразедира нежеланият l-изомер обратно до рацемична смес 50:50. Това се извършва, като се използва малко количество радикален инициатор като AIBN и източник на тилови радикали (т.е. метил тиогликолат). По този начин може да се повиши добивът от теоретичните 50 % до над 90 %, като процесът се проведе няколко пъти. Досега не можах да намеря разумна процедура.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Коя дибензоил винена киселина използвате за разделяне на cas? Течната част ли е или кристалната част? Можете ли да го обясните подробно? Съгласен съм с този метод. Мисля, че е по-добър от винената киселина. Благодаря ви.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Да, о,о-дибензоил-д-винена киселина е единствената, посочена в литературата като работеща за хирално разрешаване на метамфетамин чрез обичайния процес. Потърсете "dutch resolution" (холандско разрешаване) за описание на начина, по който се извършва. Обикновената винена киселина не показва разделяне. Процесът, за който се предполага, че работи чрез разлики в разтворимостта, работи на съвсем различен принцип и може да работи, а може и да не работи. Аз не знам.
В по-дългосрочен план всеки хирален синтез ще бъде по-печеливш, в това няма съмнение.
Всеки, който планира да използва AIBN, трябва да се информира много добре за това как да борави с този материал, той е доста гаден.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Това е, което трябва да знаетеһттр://....

Оптична разделителна способност на N-метиламфетамин чрез образуване на диастереоизомерни соли с 2R,3R-O,O´-Di-p-толуоилтартарова киселина
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI, AND ELEMÉR FOGASSY
Катедра по органична химична технология, Технически университет Будапеща, Будапеща, Унгария
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Холандска резолюция и много други неща по отношение на всичко това добре обяснени:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Разрешаване на рацемати чрез кристализация
Прибавки и атрибуция
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 350
Top