Възможно ли е превръщането на P2P в (d)-фенил-2-пропанол?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Може би това ще ви помогне допълнително, все още не съм го тествал лично. Мога да погледна в папките си, може би все още мога да намеря оригиналния PDF файл

Обща процедура за експерименти с рацемизация. A
0,06 М разтвор на амин (100 mg) и тиол (1,2 или 0,2 еквивалента)
в бензол се рефлуксира в продължение на 2 h (стехиометрично състояние) или 7
часа (каталитично състояние) в присъствието на AIBN (общ
количество от 20 mol % AIBN е разделено на три равни части
части (когато времето на реакцията е > 2 h), които се добавят последователно на всеки 2 h). След концентриране остатъкът се разрежда
с HCl (1 M) и разтворът се промива с Et2O. Получи се
Водната фаза е базифицирана с наситен натриев карбонат
и се екстрахира с Et2O. Чистият амин е изолиран след
изсушаване върху MgSO4 и концентриране
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Имам достъп до айбн и тиол, но ще бъда благодарен за помощ за правилните съотношения, превърнати в кажи-речи килограм L-мета фребаза? Ще публикувам резултатите си
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
процедурата, посочена по-горе, е в аналитичен мащаб и първо трябва да разберете ясно всичко, което се казва (например 0,06 М разтвор на амин в бензол от 1 кг би бил наистина в промишлен мащаб, а бензолът е известен като канцерогенен, дори и да мирише приятно), трябва да сте усвоили калкулацията за междумоларно преобразуване и да разбирате напълно какво са 20% моларни еквиваленти... химиците обикновено пишат така, защото това е по-подходящо за тях, отколкото да имат писане тип рецепта за чийзкейк
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Да, така че бихте ли могли да ми дадете как да направя разбивката тогава
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Моля да ме извините, ако коментарът ми е бил малко кисел... това е стигмата от въвеждането на фосген на бойните полета, която ме прави малко арогантен на външен вид, но всъщност не съм толкова лош човек, просто може би съм суров към химическите знания (и най-вече към себе си). Изчисляването вместо вас няма да е възпитателно от моя страна, но ако опитате, обещавам да го коригирам и любезно да ви напътствам.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
А ето и тежестите на всички 3.

L метамфетамин 149,23 g/mol
Метил тиогилколат 106,14 g/mol
AIBN 164,21g/mol

Следователно би ли било 1 mol L-meth и се казва, че 0,2 е равно, така че 106,14x0,2=21,22g. А 20% за aibn е 32,84g.

Така че да кажем, че съм направил 149,23 g L-meth и 21,22 g тиол и съм рефлуксирал 7 часа, като на всеки 2 часа съм добавял 10,94 g (32,84/3=10,94 g) AIBN.

Това ли ще бъдат правилните числа?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Това изглежда правилно, съжалявам, че отново ви съдих строго, не забравяйте за концентрацията на амина в почвообразувателя, за която се казва, че е 0,06 М бензол (тази концентрация е много ниска в препаративната скала и силно се препоръчва заместител на бензола като толуол, освен ако няма отношение към точката на кипене, бензолът кипи при около 68 С приблизително, а толуолът - при 110 С)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Поправка: температурата на кипене е от значение, тъй като трябва да рефлуксирате, така че просто внимавайте за вдишваните пари, тъй като е ахетипен канцероген, дори и да не е много силен, може да предизвика тежки увреждания на черния дроб при хронично излагане. Освен това температурата на кипене на бензола, която споменах, е по памет и трябва да я проверите. Вярвам, че моларните маси са проверени от вас, така че не съм правил документация, просто се уверих, че мисленето ви е като на химик.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Това е вярно Намерих същия процес преди известно време и проблемът е възможен само в това, че количествата по-високи тези няма да работи правилно, така че много време за ниски количества не съм го опитал.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Така че това ще бъде L meth HCl или мога да използвам свободната база? И btcboss какво имаш предвид под "по-високите няма да работят"? Също така аз също не харесвам бензол може би подходящ заместител би бил ацетонитрил, тъй като bp на бензола е 80, а на ацетонитрила 82?
 
Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Трябва да е от разтвор на L-Meth в свободна база с тиол.
Искам да кажа, че този процес не е ефикасен при по-големи количества.
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Има ли други начини, за които знаете? От моето четене, което направих, има много статии, в които се казва, че мексиканските картели правят това в доста големи мащаби... защо това да не е подходящо за големи мащаби?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Също така имам желание да се задълбоча в тази тема. Дори органите на ЕС пишат в своите публикации за масовото използване на този вид метод за "рециклиране" на иначе изхвърляната фракция на L-мета. Ще намеря една от статиите и ще я публикувам тук.

Една от темите, с които химикът в подземния свят винаги трябва да се справя, когато следи академичните/научните статии, са високите съотношения на разтворител към съединение, които те използват. Концентрацията от 0,06 М на L-металната основа е смешно ниска, за препаративна или прилична тайна химия съвсем безполезна.
Така че всъщност трябва да се разработи практически метод, който да се основава на съществуваща информация, като този документ.

Опасявам се, че да се обадим на мексиканските картели за подкрепа не е алтернативен път за събиране на знания. *усмивка*

Имам известен опит в "конвертирането" и прилагането на научни статии в условията на мазето, макар и не (все още) за метамфетамин.

Един въпрос: Кой запис в таблица5 в документа да определите за L-meth /0,2еквив. метил-тио съответно?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Да, бих използвал само толкова, колкото да разтворя удобно бензола, тъй като това ще бъде в 25-килограмова скала и няма да има смисъл... Имам достъп до всички химикали, така че всяка информация, която имате, би ми помогнала, тъй като мога да тествам това доста лесно... имате ли някакви идеи за заместител на бензола или трябва да се използва бензол
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
да, това звучи разумно, като правило бих предложил обемно съотношение от 1:6 до 1:10, в този случай 1:10 би означавало 1000ml свободна база L-метамфетамин, разтворена в 10 000ml бензол.
Изборът на разтворител се определя от различни фактори. Доколкото ми е известно, това са температурата на кипене, когато се използва рефлукс (HerrHaber вече го посочи), разтворимостта на разтворителя във вода и обратно, когато се прилагат чувствителни към вода процедури (т.е. реакции на Гриняр), посочената токсичност, полярността и др.
И така, какво бих избрал тук: Предполагам, че и толуенът би трябвало да работи, както и ксиленът, а какво ще кажете за етилов ацетат? Обмисляли ли сте го вече?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Доколкото ми е известно (официално не съм химик) AIBN е радикален инициатор и тиолът (в случая метилтиогилколат) реагира с AIBN, създавайки друг радикал, така че като радикали те имат кратък живот в присъствието на кислород или вода, поради тази причина мисля, че би било трудно да се поддържа ефективен процес в голям мащаб без инертна атмосфера.
В инертна атмосфера това би било възможно.
Без условия на инертна атмосфера бих опитал (всъщност, когато имам свободно време, се надявам да го направя) в стехиометрично състояние (рефлукс 2 часа) с тези количества:
0,06 М разтвор на свободна основа в толуол
Метилтиоцилхолат 1,3 еквивалента
30 mol % AIBN
Причината е, че за по-кратко време се реагира с по-малка вероятност за загуба на продукт поради радикали в присъствието на кислород поради тази причина бих добавил малко повече тиол и AIBN, отколкото при първоначалния процес.

ТОВА Е, КОЕТО АЗ БИХ ТЕСТВАЛ, НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТОВА Е ОФИЦИАЛЕН МЕТОД ИЛИ ПОДОБЕН И МОЖЕ ДА ГРЕША.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Забравих да коментирам другите начини, за които попитахте:
Друг възможен начин с никел на Раней като катализатор в условия на налягане. (Никога не съм опитвал само в литературата)
Както и да е, не обичам да говоря толкова много за процеси, които не тествам сам, но този е достатъчно интересен, за да участвам дори и с ниския си профил в химията.
Този документ може да помогне с процеса на темата.
https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/jo061033l
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Значи ще рефлуксирате толуола, а не просто ще го доведете до 80 С? И в какво се превръща 0,06 М в грамове свободна база, малко съм объркан с тази част
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Друг възможен начин би могъл да бъде чрез епимеризация в този случай с HCL в толуол.
Този документ може да ви помогне:

https://doi.org/10.1002/jhet.5570180538
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Страхотно развълнувани резултати!!!
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Има ли някакви актуализации по този въпрос?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Редактиране: Току-що намерих тази публикация и фигурата, която се съдържа в нея.

Основно производство на метали

FgKy6Zhawj
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Да, това е същата публикация, която съм чела. Така че за да речем 1 kg фребаза в 6 l толуол с добавяне на 142,2 g тиол и се загрява. След това на всеки около 2 часа се добавят 73,3 g AIBN... изглеждат ли ми точни числата? Освен това, тъй като преминавам от бензол към толуол, трябва ли просто да доведа до 80 С или трябва да доведа толуола до рефлукс при по-високата температура от 110 С...
 
Top