Синтез на метамфетамин от P2P и редукция с NaBH4

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Това изисква метиламин 40%, докато в друга публикация във форума се използва aq 10%. Едното по-добро ли е от другото ?
 
Last edited:

ImRegistered

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 27, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Защо се добавя изопропил към метиламин+мео? Не съм виждал използването на този разтворител в други подобни писания
(Връзка в горната публикация)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Защото това е необходимо, за да се разтвори отново метиламинът в IPA. Това е по-добрият вариант в сравнение с моята писмена работа, тъй като позволява да се отървете от водата и да увеличите добива.
 

Heligo554

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ако предположим, че по невнимание добавите твърде много NaBH4 наведнъж и температурата се повиши до 30С, има ли начин да я запазите или във всички случаи трябва да започнете отново?
Да, знам, че съм пълен идиот... Добавих още 300ml IPA, за да разредя всичко отново и сега изглежда, че поне нещо се случва отново.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Трябва да избягвате такива температурни колебания, защото те намаляват значително добива. Можете да продължите тази партида. Струва си да получите нещо вместо нищо.
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Благодарим ви за усилията
Как да превърнем крайния продукт в кристал?
 

Grubby

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 27, 2024
Messages
21
Reaction score
9
Points
3
Не съм произвеждал успешно амфетамин. Бих искал да попитам майстора. Защо не можем директно да дестилираме продукта с температура на кипене на свободния амфетамин след приключване на реакцията на редукция с NaBH4? Искам да знам какъв е принципът.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
49
Reaction score
6
Points
8
Надявам се, че един ден ще можете да получите отговор и аз ще мога да подобря знанията си
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Изпробвах този метод, който отначало работеше доста добре. Всяко добавяне на NaBh4 предизвикваше лека екзотермия от 2-4° (8-12°)Когато приключих след около 6 часа, температурата се повиши до 45° в рамките на 30 минути, въпреки че охлаждането беше извършено с -20°. Не знам какъв е добивът, ще съобщя за това по-късно. Въпросът ми е как става така, че температурата се повишава толкова внезапно? Как мога да го избегна? Става трудно да се мащабира, ако трябва да изчаквам 30 минути всеки път, когато се добавя NaBh4. Мога ли да променя нещо по този въпрос или да се върна към метанола.
 

Seekinglife01

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 8, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
В етап 4, фиг. 14, от дестилационната колба се изплакват 10-20 ml етанол.
Мога ли да използвам друг разтворител вместо етанол, например метанол или изопропанол?
Или мога ли да използвам денатуриран етанол, тъй като не мога да получа неденатуриран етанол?
 

megurine

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 14, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да смеся натриев хидроксид с метиламин хидрохлорид, вода с изопропанол и след това натриев сулфат, за да получа изопропанолов разтвор на метиламин, защото имам само метиламин хидрохлорид?
И може ли да се използва натриев цианоборохидрид вместо натриев борохидрид и за какво трябва да се внимава, защото за какво може да се купи само натриев цианоборохидрид?
 
Top