Testování nových cest d-Meth(pro mě) bez P2P nebo P2NP

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nyní, když mám mezi výrobami nějaký čas, vyzkouším tyto cesty bez P2P nebo P2NP, které jsem nikdy předtím nedělal, protože tyto nové prekurzory nebyly k dispozici nebo jsem je nevyhledával:

2-Bromo-4'-methylpropiofenon->2-Bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-sekundární amin->d-Meth

2-Bromo-4'-methylpropiofenon->2-Bromopropiofenon->Efedron->l-efedron->l-efedrin->d-Meth

2-Brom-4'-methylpropiofenon->2-Bromopropiofenon->Efedron->dl-efedron->dl-efedrin->dl-Meth->d-Meth


Jak vidíte, mohou existovat určité odchylky v závislosti na tom, který produkt je zvolen pro rozlišení enantiomerů.
Je však zřejmé, že čím dříve se to provede, tím méně činidel se použije vzhledem k menšímu množství produktu, který zbývá zpracovat.
Je důležité zvážit náročnost tohoto procesu pro každý produkt a potenciální dopady na chiralitu následných procesů.
Čekám na některá objednaná činidla k dokončení tras, ale měla by fungovat správně.
Pokud už má někdo s některým z nich zkušenosti, uvítám jakýkoli návrh nebo tip.
Díky.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Toto schéma je správné, před časem jsem stejnou cestu získal z polského zdroje od přátel, tato činidla s úspěchem používám.
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Zaplatil jsem 220 eur a předkládám @btcboss2022 led vzorek uvidíme brzy výsledky, může trvat až 2 měsíce (vzorek je na cestě)
 

Attachments

  • pFwWJgXy31.png
    pFwWJgXy31.png
    27.4 KB · Views: 114
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->Efedrin->dl-meth->d-meth
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Ano, myslel jsem, že to vypadá správněji.

Mohli byste také udělat mírnou obměnu a udělat PPA a udělat D amph, pokud si vzpomínám, nebo 4-mar pro pokročilé.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Po drobných zkouškách se jeví jako nejjednodušší:

2-brom-4'-methylpropiofenon->4'-methylefedron->Efedron->dl-efedrin->dl-meth->d-meth
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jak chcete odříznout 4-methyl z aromatického kruhu?

Také rozlišení racemátu by bylo lepší provést na efedrinu, To pak funguje mnohem lépe než na Meth, druhé chirální centrum dává větší držení, na které se může přichytit. Myslím, že zde bude kyselina vinná fungovat bez problémů.
 
View previous replies…

hoboking

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 13, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Takže 4metylmetamfetamin by byl konečný produkt? to je ve srovnání s pervitinem docela slabá droga.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Naaa, jasně říká, že chce d-Meth.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Aha, díky, myslela jsem, že je to složitější udělat v efedrinu, vzpomínám si, že jsem to někde četla, teď nevím kde hahah
Zdá se, že jste mi četl myšlenky hahaha nad otázkou 4-methylu mám v tomto bodě dilema.
Myšlenka byla oxidační demetylace selektivně oxidovat methylovou skupinu na methylenovou skupinu, ale já bych byl ve stejné situaci, myslím, že nebude jednodušší s methylenem, takže od 3-4 dny jsem přemýšlel, že to sundám z 2-Bromo-4'-methylpropiofenonu jen zahříváním s roztokem NaOH, takže nové schéma by bylo takto:

2-Brom-4'-methylpropiofenon->2-Brompropiofenon->Efedron->dl-Efedrin->l-Efedrin->d-Meth

Děkuji.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Sežeňte si nějaký propiofenon (v Polsku to není problém), bromujte ho NBS v poloze 2- (s kyselinou tosovou je to prý téměř kvantitativní), proveďte substituci methylaminem (přidejte nepatrné množství NaI, pokud je to bitné) a pak optické rozlišení, po kterém následuje redukce keto skupiny NaBH4 na alkohol. Nebo nejprve redukovat na alc a pak řešit? Cokoli bude nejlepší,
Vše vyzkoušené a snadné a většinou velmi výtěžné reakce. Všechny potřebné chemikálie jsou snadno dostupné. Vyrobit 4-MMC ze 4-methylu to dává větší smysl.
Pro rozlišení je potřeba chirální kyselina, jako první mě napadá kyselina vinná, ale efedrin byl za starých časů nejpreferovanějším chirálním rozlišovacím činidlem pro kyseliny. Hledání v literatuře, KDY se tehdy řešilo ve velkém stylu, jistě přinese některé dnes snadno dostupné chirální kyseliny. Protože co fungovalo jedním způsobem, musí fungovat i opačně.

hodně štěstí
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobrý den,

Moc děkuji za informace našel jsem zásobu propiofenonu a bromu, takže to udělám, jak říkáte.
Ohledně rozlišení jsem jich dělal stovky s d-tartaricem s racemic meth, mdma a před pár dny jsem to dělal i s 4MMC.
Ale teď jsem si objednal O,O-Dibenzoyl-2R,3R-kyselinu vinnou zdá se mi nejúčinnější a zkusím ji s racemickým efedrinem. Budu vás informovat.
Díky.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
. 2022 May 13;27(10):3134.
doi: 10.3390/molecules27103134.

Optické rozlišení dvou farmaceutických bází s různým použitím derivátů kyseliny vinné a jejich sodných solí: Racemická báze efedrinu a chloramfenikolu


Tady to máte! Článek je zdarma na pub-med zde:
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Zaplatil jsem 220 eur a předkládám @btcboss2022 led vzorek uvidíme brzy výsledky, může trvat až 2 měsíce (vzorek je na cestě)
 

Attachments

  • 8ZeSEnk6hr.png
    8ZeSEnk6hr.png
    27.4 KB · Views: 99

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A pokud máte správný stereoizomer methcathionu, měli byste být schopni provést redukci na d-methamphetamin přímo, bez předchozí přípravy (pseudo)efedrinu. To by také mělo prospět celkovým výtěžkům.

Nicméně nejlepší by podle mě bylo jít cestou BMK -> P2P - redukční aminace s (S)-(-)-α-Methylbenzylaminem a NaBH4 -> d-N-benzylamfetamin -> debenzylace a monomethylace v jednom hrnci s Pd/C a paraformaldehydem, provedená jako reakce ve stylu CTH s mravenčanovými solemi jako donory vodíku -> d-metamfetamin.
Nevýhodou jsou vysoké náklady na Pd/C, ale stále se to vyplatí, pokud jde o hodnotu produktu.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Přímo?
Dokud vím, mělo by to tak být:
Propiofenon->2-Bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-sekundárníamin->d-Meth.
správně?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Propiofenon->2-bromopropiofenon->Efedron->d-efedron->d-meth
efedron je methcathion a domnívám se, že jej lze přímo redukovat na methamphetamin. Chci říct, že se jednou redukuje na efedrin a pak se redukuje znovu? Podívám se na to, jsem si však jistý, že by to zvládla Bříza (lithium nebo kovový sodík v tekutém čpavku). Jaký redukční systém jste měl na mysli pro redukci efedrinu?

Proč jste napsal sekundární amin místo efedrinu? Methcathion i efedrin i methamphetamin jsou všechny sekundární aminy, protože mají na aminu methylovou skupinu.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Dobře, podíval jsem se na to a žádný problém, H3PO2/H3PO3/červený fosfor + jód redukují karbonyly na uhlovodík řekněme, že se odstraní =O methcathionu. Protože se jedná o dvojí redukci, bude třeba upravit množství sloučeniny fosforu a jódu, ale to je asi tak všechno.

A btw. i H3PO4 spolu s NaI nebo KI bude fungovat, i když se sníženým výtěžkem.

H3PO3/I nebo H3PO2/I je nejlepší způsob, RP/I je poměrně prudký a H3PO4/NaI nebo KI má nižší výtěžky.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
V minulosti jsem si myslel, že reduktivní aminací s nabh4 a methylaminem z methcathinonu by mohl vzniknout N-methylamfetamin.
Teoretickou reakcí s methylaminem se ketoskupina methcathinonu aminuje, čímž se zavede N-methylová skupina nezbytná pro N-methylmethamphetamin.
Redukční činidlo nabh4 usnadňuje redukci ketonu na sekundární amin.
Sekundární amin z tohoto procesu však není přesně N-methylmethamphetamin je N-methyl-2-amino-propan-1-on.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Právě jsem si uvědomil, že efedron je náchylný ke keto-enolové tautomerii a v roztoku bude pravděpodobně racemizovat. Zní to špatně, ale ve skutečnosti jste tu možná narazili na něco opravdu šikovného. Protože d-isomer můžeš ještě nechat vykrystalizovat z roztoku, protože když není rozpuštěný, k racemizaci nedojde. A s vykrystalizovaným d-isomerem můžete použít Viedmovo zrání nebo podobnou techniku a nakonec získáte 100% sůl d-efedronu.

A tuto sůl můžete po částech vhazovat přímo do reakce H3PO3/I, kde se okamžitě zredukuje na d-meth bez času na racemizaci, silně kyselé podmínky jí také pomohou zabránit. To znamená, že oddělením d- neztratíte žádný produkt, vše se změní na d-.

A ne, tento postup nefunguje pro meth nebo amfetamin, funguje pouze pro sloučeniny, které racemizují samy o sobě nebo je lze k racemizaci přimět přidáním něčeho (ultra silné báze nebo podobně) do roztoku.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Takže v tom případě, abych měl d-ephedron v pevné části, musím použít l-vinný a asi to byla chyba v překlepu, ale byla by to redukce H3PO2/I.
Moc děkuji za pomoc.
 
Top