Πλήρης σύνθεση της ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης (Α-έλαιο) από P2P (κλίμακα 10L)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πρόσθεσα τους 2 τρόπους υδρόλυσης της Ν-φορμυλαμφεταμίνης και όπως πάντα είναι ο δικός μου τρόπος και λειτουργεί για μένα δεν σημαίνει ότι είναι ο μόνος και επίσημος τρόπος.

N-φορμαϋλαμφεταμίνη
1. Βάλτε 10L P2P στον αντιδραστήρα, προσθέστε 15L φορμαμίδιο και 7L μυρμηκικό οξύ, αργή ανάδευση με παλινδρόμηση κατά τη διάρκεια 5 ωρών στους 140/150C.
2. Σταματήστε τη θέρμανση και ψύξτε το μέχρι μια θερμοκρασία όπου μπορείτε να προσθέσετε H2O χωρίς μεγάλη εξάτμιση, προσθέστε 13,33L H2O αναμείξτε και αφήστε να διαχωριστούν τα στρώματα.
3. Κρατήστε το ανώτερο στρώμα (στρώμα λαδιού)
4. Το κάτω στρώμα (στρώμα νερού) εκχυλίζεται με DCM, αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν εντελώς, προσθέστε το κάτω στρώμα (στρώμα DCM) στο στρώμα που διατηρείται στο σημείο 3, αναμείξτε τα, στεγνώστε το με άνυδρο Na2SO4 ή MgSO4, φιλτράρετε το και εξατμίστε το DCM (προαιρετικά).
5. Θα πρέπει να λάβετε περίπου 11L N-φορμυλαμφεταμίνης.

Υδρόλυση της Ν-φορμαρυλαμφεταμίνης με τον τρόπο HCL

1. Βάλτε τα 11L N-φορμαρυλαμφεταμίνης στον αντιδραστήρα, προσθέστε αργά 11L (1:1) HCL 37%, αργή ανάδευση με παλινδρόμηση κατά τη διάρκεια 2 ωρών στους 80/90C.
2. Σταματήστε τη θέρμανση και ψύξτε το μέχρι τους 25C, προσθέστε 10L μίγματος DCM και αφήστε να διαχωριστούν τα στρώματα.
3. Κρατήστε το ανώτερο στρώμα, το κατώτερο στρώμα (το στρώμα DCM απορρίπτεται)
4. Προσθέστε το ψυχρό επάνω στρώμα σε ένα προηγούμενο ψυχρό διάλυμα 1,66kg NaOH + 2,66L H20, αφήστε το να κρυώσει σε RT 12 ώρες.
5. Διαχωρίζονται 2 στρώματα διατηρείται το ανώτερο στρώμα(στρώμα ελαίου)
6. Το κάτω στρώμα(στρώμα νερού) εκχυλίζεται με DCM, αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν εντελώς, προσθέστε το κάτω στρώμα(στρώμα DCM) στο στρώμα που διατηρείται στο σημείο 5, αναμείξτε τα και εξατμίστε το DCM (προαιρετικά).
7. Το μίγμα αποστάζεται με ατμό στους 140-145C για να πάρουμε ένα διαφανές έλαιο, στους 100C το έλαιο αρχίζει να τρέχει έξω στον ψύκτη στους 130C ανοίξτε τον ατμό και μην το θερμάνετε περισσότερο από 150C σε αυτή την περίπτωση θα πάρετε κίτρινο έλαιο.
8. Αφήστε να διαχωριστούν εντελώς τα 2 στρώματα της φιάλης υποδοχής απόσταξης, κρατήστε το ανώτερο στρώμα (στρώμα λαδιού)
9. Το κάτω στρώμα(στρώμα νερού) εκχυλίζεται με DCM, αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν εντελώς, προσθέστε το κάτω στρώμα(στρώμα DCM) στο στρώμα που διατηρείται στο σημείο 8, αναμείξτε τα, στεγνώστε το με άνυδρο Na2SO4 ή MgSO4, φιλτράρετε το και εξατμίστε το DCM (προαιρετικά).
10. Λαμβάνονται 8,3L ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης.

Υδρόλυση της Ν-φορμυλαμφεταμίνης με τον τρόπο NaOH
1. Τοποθετήστε τα 11L N-φορμαρυλαμφεταμίνης στον αντιδραστήρα, προσθέστε 13L προηγούμενου κρύου διαλύματος 65% NaOH αργή ανάδευση με παλινδρόμηση κατά τη διάρκεια 2-3 ωρών στους 110C.
2. Σταματήστε τη θέρμανση και ψύξτε το σε RT
3. Κρατήστε το ανώτερο στρώμα (στρώμα ελαίου)
4. Το κάτω στρώμα (στρώμα νερού) εκχυλίζεται με DCM, αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν πλήρως, προσθέστε το κάτω στρώμα (στρώμα DCM) στο στρώμα που διατηρείται στο σημείο 3, αναμείξτε τα και εξατμίστε το DCM (προαιρετικά).
5. Το μείγμα αποστάζεται με ατμό στους 140-145C για να πάρουμε ένα διαφανές έλαιο, στους 100C το έλαιο αρχίζει να τρέχει στο ψυγείο στους 130C ανοίξτε τον ατμό και μην το θερμάνετε περισσότερο από 150C σε αυτή την περίπτωση θα πάρετε κίτρινο έλαιο.
6. Αφήστε να διαχωριστούν εντελώς τα 2 στρώματα της φιάλης υποδοχής απόσταξης, κρατήστε το ανώτερο στρώμα (στρώμα λαδιού)
7. Το κάτω στρώμα(στρώμα νερού) εκχυλίζεται με DCM, αφήστε τα στρώματα να διαχωριστούν εντελώς, προσθέστε το κάτω στρώμα(στρώμα DCM) στο στρώμα που διατηρείται στο σημείο 6, αναμείξτε τα, στεγνώστε το με άνυδρο Na2SO4 ή MgSO4, φιλτράρετε το και εξατμίστε το DCM (προαιρετικά).
8. Λαμβάνονται 8,5L ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ξέχασα να προσθέσω ότι πρέπει να είστε προσεκτικοί με την οσμή αμμωνίας και τις αναθυμιάσεις με τον τρόπο NaOH ;-)
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Αυτή είναι μια καλή απόδοση, πόση ώρα σας παίρνει να αποστάξετε με ατμό 8,5L freebase;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πολλές ώρες αλλά εξαρτάται και από τον εξοπλισμό, στην περίπτωσή μου πρέπει να περιμένω 1 ώρα μόνο για να έχω τον ατμό στη θερμοκρασία που χρειάζεται, αυτό είναι το χειρότερο μέρος της διαδικασίας ειλικρινά αλλά όλοι έχουν το ίδιο "πρόβλημα" όταν πρέπει να αποστάξεις λάδι με νερό ακόμα και με ατμό.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Εντάξει εντάξει με πιάσατε δεν το έκανα είναι αδύνατο να εξαπατήσω ανθρώπους τόσο έξυπνους όσο εσείς sankharaKokosDreams, tweaker2... δεν ξέρω πώς δεν με είχατε ανακαλύψει νωρίτερα!
Σας ευχαριστώ που μοιράζεστε τον πολύτιμο χρόνο σας στο φόρουμ γιατί οι ντετέκτιβικές σας ικανότητες είναι μέχρι το έργο του FBI, DEA,EUROPOL...

Τώρα που με αποκαλύψατε θα σας εξηγήσω την αλήθεια:

Είμαι απλά ένας βαρετός έφηβος χωρίς δουλειά, χωρίς φίλους και φοβάμαι να βγω έξω. Η μόνη επαφή με τον κόσμο είναι ο υπολογιστής μου.
Αναγκάστηκα να φύγω από το λύκειο γιατί με πείραζαν, με κορόιδευαν...

Είδα το Breaking Bad στο Netflix και αργότερα βρήκα αυτό το φόρουμ και σκέφτηκα ότι μπορεί να έχει πλάκα να δημοσιεύω ψεύτικες πληροφορίες, συνθέσεις, φωτογραφίες... και να φαντάζομαι τα πρόσωπα των ανθρώπων αφού κάνουν μια εντελώς επινοημένη σύνθεση. Δεν ξέρετε τι έχω φτάσει να γελάω φανταζόμενος αυτά τα πρόσωπα χαχαχαχαχα πόσο ηλίθιοι είναι

Τώρα που με κυνηγήσατε δεν ξέρω τι θα κάνω κατά τη διάρκεια όλης της ημέρας αυτό το φόρουμ ήταν η κύρια ψυχαγωγία μου, δεν ξέρω αν μπορώ να το ξεπεράσω και φοβάμαι μήπως κάνω κάτι τρελό ενάντια στον εαυτό μου. Αν συμβεί αυτό θα πέσει στις συνειδήσεις σας και θα πρέπει να ζήσετε με αυτό.

PD: Για όσους δεν καταλαβαίνουν αυτό το μήνυμα, το συνοψίζω:

Δεν θα δημοσιεύσω τίποτα άλλο, ούτε θα βοηθήσω κανέναν με PM ή με οποιονδήποτε άλλο τρόπο αυτό που πετύχατε αντιμετωπίζοντας έτσι αλτρουιστές ανθρώπους χωρίς κανενός είδους οικονομικό ή προσωπικό συμφέρον μόνο την ενθάρρυνση να μοιραστούν εμπειρίες. Θα μπορούσε να είναι μια πιθανή κατάσταση που θα πρέπει να εξεταστεί από τους διαχειριστές του φόρουμ για να προσπαθήσουν να αποφύγουν μελλοντικές αν το κρίνουν σκόπιμο. Τέλος πάντων θα ζήσετε και χωρίς εμένα μην ανησυχείτε όλα θα πάνε καλά.
Καλή τύχη και ευχαριστώ.
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
μέγεθος αντιδραστήρα; 50L ?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Χρησιμοποιώ 100l αλλά με μεγαλύτερες ποσότητες 50l περισσότερο από αρκετά για τη σύνθεση που δημοσιεύτηκε.
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
hello,

ευχαριστώ για την προσπάθειά σας.
Το H2O αναμιγνύεται με τι; Δεν το καταλαβαίνω αυτό.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Προσθέστε h20 στην αντίδραση. Διαβάστε το, πώς δεν το καταλαβαίνετε αυτό. Είναι μια πολύ καλή συγγραφή.
Και η καλύτερη απόδοση που έχω δει να αναφέρεται για το Leuckart
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
τώρα καταλαβαίνω, εννοεί να αναμειχθεί αυτό. κατάλαβα πριν h20 mix. επειδή κόμμα
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Μυρμηκικό οξύ 85% εργασία;

@btcboss2022
 
View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Είναι επίσης δυνατόν να αντικατασταθεί το φομαμίδιο με κάτι άλλο

/Ευχαριστώ
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Το φορμαμίδιο είναι το κλειδί για αυτές τις αποδόσεις
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Είναι δυνατή με ανθρακική αμμωνία αλλά η διαδικασία είναι διαφορετική έχοντας προηγούμενα βήματα.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αμφιβάλλω αν μπορείτε να βρείτε φορμικό υψηλότερο από 85% ;-)
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Χρησιμοποιείτε το μυρμηκικό οξύ στο ανθρακικό αμμώνιο για να παράγετε μυρμηκικό αμμώνιο, το οποίο μπορείτε στη συνέχεια να χρησιμοποιήσετε στην αντίδραση για την παραγωγή φορμαμιδίου in situ
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 όταν λέτε ενεργοποιήστε τον ατμό στους 130C αυτό σημαίνει ότι το μίγμα που αποστάζουμε είναι σε αυτή τη θερμοκρασία και στη συνέχεια προσθέτουμε τον ατμό σε αυτό από άλλη πηγή(που είναι κανονικός ατμός με θερμοκρασία 100C σωστά);
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ο ατμός θα μπορούσε να βρίσκεται σε διαφορετικές θερμοκρασίες ανάλογα με την εκροή πίεσης, περισσότερη πίεση περισσότερη θερμοκρασία.
Χρησιμοποιώ μια πηγή θέρμανσης όχι μόνο τον ατμό, αν έχετε την αρκετή πίεση και τη θερμοκρασία στον ατμό ενδεχομένως θα λειτουργούσε χωρίς την πηγή θέρμανσης, αλλά ποτέ δεν το έχω δοκιμάσει.
Νομίζω ότι είναι ευκολότερο να βρεθεί μια πηγή θέρμανσης παρά ένας εξοπλισμός με την απαραίτητη πίεση και θερμοκρασία για τον ατμό, τουλάχιστον σε μεγάλη κλίμακα.
 

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
αυτό το κείμενο είναι σκουπίδι.πρώτον η θερμοκρασία με το φορμαμίδιο είναι πολύ χαμηλή 140-150 ακούγεται περίπου σωστό αν χρησιμοποιείτε φορμικό αμμώνιο αλλά το φορμαμίδιο χρειάζεται υψηλότερη θερμοκρασία αν θυμάμαι καλά και δεύτερον η Ν-φορμαϋλαμφεταμίνη είναι στερεά μάζα όχι υγρό και γιατί να προσπαθήσετε να την εξάγετε από το μίγμα της αντίδρασης εντελώς άχρηστο βήμα μόνο βλάπτει τις αποδόσεις σας τρίτον η υδρόλυση σας είναι λάθος χρησιμοποιείτε 11l hcl αυτό είναι τρελό ακόμα και αν είχατε 11 κιλά Ν-φορμαϋλαμφεταμίνης η ποσότητα θα ήταν κοντά 2,5 λίτρα hcl όχι 11l το 1:1 με βάση τη μοριακή μάζα όχι με βάση τον όγκο.γιατί τα κάνεις όλα τόσο περίπλοκα Leuckart είναι απλή υδρόλυση με παλινδρόμηση και μετά βασικοποίηση και μετά απόσταξη με ατμό όλα στο ίδιο δοχείο οπότε δεν χρειάζονται εκχυλίσεις ή διαλύτες αμφιβάλλω πολύ ότι έχεις κάνει ποτέ αυτή την αντίδραση και αν έχεις κάνει οι αποδόσεις σου είναι κοντά στο μηδέν αν το κάνεις όπως λες.εντάξει καλά Χριστούγεννα σε όλους πάω για ύπνο είμαι μεθυσμένος σαν την κόλαση
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Πρώτη πρόταση της ανάρτησής μου:
"Ο δικός μου τρόπος και λειτουργεί για μένα δεν σημαίνει ότι είναι ο μόνος και επίσημος τρόπος"
Εν πάση περιπτώσει αν έχετε Μεγάλες αμφιβολίες για το αν το έκανα ή όχι καλείστε να το ελέγξετε Είμαι πάντα ανοιχτός στο να μάθω ;-) θα μπορούσαμε να βρούμε τον τρόπο που έρχεστε στο χώρο μου.
Και ειλικρινά σε όλα τα συνθετικά που δοκιμάστηκαν ποτέ δεν είχα μια στερεή N-φορμυλαμφεταμίνη θα μπορούσε να είναι ενδιαφέρουσα. Ευχαριστώ.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Αν τρέχατε ένα leuckart στα 140 150 με φορμικό αμμωνιακό άλας θα διασπαστεί μόνο σε φορμαμίδιο ούτως ή άλλως
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Συμφωνώ απόλυτα. Ορισμένοι Ρώσοι χημικοί κάνουν το Leuckart με φορμικό αμμώνιο ακόμη και σε χαμηλή θερμοκρασία
120 C. Εγώ κάνω το δικό μου στους 140-150 C με φορμικό αμμώνιο. Με το φορμαμίδιο, η θερμοκρασία είναι περίπου 155-165 C. Ακόμη και αν το φορμικό οξύ φρενάρει το φορμαμίδιο, υπάρχει διαφορετική θερμοκρασία και μηχανισμός με αυτά τα δύο αντιδραστήρια.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Είναι διαφορετική η σύνθεση με φορμικό, αν δεν θέλετε να μετατραπεί σε φορμαμίδιο "in situ".
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Η n-φορμυλαμφεταμίνη είναι ένα ελαφρώς κίτρινο ελαιώδες υγρό
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Πήγε στα σκουπίδια. Δεν ξέρω τι διάολο συμβαίνει με το Leuckart μου. Χρόνος αντίδρασης 20 ώρες, θερμοκρασία: 150-160 C (φορμαμίδιο) και όλα τα αντιδραστήρια ήταν στις σωστές ποσότητες. Είναι ότι ο μαγνητικός αναδευτήρας μου έχει χαλάσει και δεν τον ανακατεύω πιο συχνά, ή τι. Η Ν-φορμυλο-αμίνη μου είναι πάντα μαύρη. Να την κάψω; Και όταν κάνω βασική υδρόλυση, δεν παράγεται πολύ ή καθόλου αέριο αμμωνίας, οπότε η Ν-φορμυλική "αμίνη" μου δεν είναι καθόλου αμίνη;! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Το P2P μου ήταν ποσότητα 8 γραμμαρίων + άλλα αντιδραστήρια.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
ΕΝΤΆΞΕΙ. Τι ήταν λάθος, ήταν το λεγόμενο "P2P" μου, η μάγισσα δεν ήταν P2P.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Και theres τίποτα λάθος με την ποσότητα του οξέος για την υδρόλυση . Έχετε κάνει αυτή τη σύνθεση πριν tweaker;
 

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
δεν υπάρχει τίποτα κακό με την υδρόλυση; Ναι, υπάρχουν σχεδόν όλα. ναι, έχω κάνει αυτή τη σύνθεση με τον φίλο μου πριν από πολύ καιρό.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Μου ακούγεται σαν χρυσές αποδόσεις. Χρησιμοποιείτε καταλύτη στα lecukarts σας;
 
Top