Question Κρυστάλλωση της HCL κοκαΐνης. (Βοηθήστε με παρακαλώ είμαι στη μέση μιας εκχύλισης)

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
Γεια σας,



Βρίσκομαι στη μέση μιας εκχύλισης ξέρω ότι έχω ένα διάλυμα θειικού οξέος 5% με αλκελοειδή κοκαΐνης ξέρω ότι το επόμενο βήμα είναι η οξείδωση αλλά ξέρει κάποιος wich διαλύτες που πρέπει να χρησιμοποιήσω για να πάρω ωραία κρυσταλλική κοκαΐνη ψαριού; Όπως αυτό:
PUAhlKJ2VI


Άκουσα να φτιάχνουν τη βάση της κοκαΐνης με Aceton και στη συνέχεια να κάνουν ανακρυστάλλωση με Diethyl Ether.

Μπορεί να είναι μόνο αυτό ή υπάρχει κάτι περισσότερο;

Παρακαλώ βοηθήστε με ώστε να μπορέσω να προχωρήσω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
1) Θα χρησιμοποιούσα την αμμωνία 4% για να την μετατρέψω σε βάση. Μετά από σύνθλιψη και ξέπλυμα με νερό μερικές φορές θερμαίνετε σε νερό σε λάδι και ψυχρό σοκ και στη συνέχεια το συνθλίβετε αυτό.

2) Διαλύστε τη βάση σε 15 ml ακετόνης ανά γραμμάριο.

3) Προσθέστε 0,25 mL ανά g υδροχλωρικού οξέος 37% και 0,5 mL ανά g μεθυλικής αλκοόλης (ή αλλιώς μεθανόλης)

4) Ανακατέψτε για ένα λεπτό και στη συνέχεια σκεπάστε για να μην εισχωρήσει η υγρασία. Αφήστε το να παραμείνει για μερικές ώρες.

5) φιλτράρετε το ίζημα μέσω φίλτρου και χωνιού. Αλλά επίσης εξατμίστε τους διαλύτες που έτρεξαν μέσα από το χωνί γιατί ΘΑ ανακτήσετε περισσότερα με αυτόν τον τρόπο. Πάντα υπάρχει λίγο νερό και είμαι πολύ τεμπέλης για να φτιάξω άνυδρο. Αλλά το πρόσφατα αγορασμένο δεν θα πρέπει να έχει πολύ. Είναι όταν κάθεται 9 μήνες και έχει φύγει το μισό, τότε έχεις προβλήματα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Πολλοί άνθρωποι δεν το έχουν σκεφτεί αυτό για το νερό και το άνυδρο και την ακετόνη. Η ακετόνη διαλύει την κοκαΐνη hcl. Θα κρατήσει 1g/100ml στους 20c. Η ποσότητα νερού που μπορεί να κρατήσει 1/2 λίτρο αέρα είναι μικρότερη από 1 σταγόνα, οπότε θα πρέπει να ανοίξεις το μπουκάλι και να αφήσεις την ακετόνη να απορροφήσει όλη την υγρασία του αέρα, μετά να ανταλλάξεις τον αέρα και να το επαναλάβεις 20 φορές για να έχεις 1ml νερού μέσα. Περίπου 5 γραμμάρια μοριακού σίβλου λειτουργούν κάτω από τους 0c και μπορούν να στεγνώσουν σε λιγότερο από 1 μέρος ανά εκατομμύριο σε διάστημα μιας εβδομάδας. Είναι επαναχρησιμοποιήσιμο, λειτουργεί για πολλούς διαλύτες, είναι πολύ καλό στο κλείδωμα του νερού και είναι φθηνό. 5 γραμμάρια 3Α θα τραβήξουν 1 γραμμάριο h2o.
 
Top